Зеленці на грядці-як вирощувати огірки у відкритому грунті

70

Домашні огірочки, вирощені своїми руками на власній ділянці, набагато смачніше і ароматні, ніж куплені в магазині. А як приємно в жаркий день зірвати хрусткий зеленець з батога і насолодитися його свіжим смаком! хоча ця овочева культура досить вимоглива до умов, любить тепло, вологу і певний мікроклімат, проте, за допомогою вирощування огірків у відкритому грунті можна домогтися не менших результатів, ніж в теплиці або в парнику.

Вибір сорту

Сорти огірків для відкритого грунту потрібно вибрати відповідні:

 • ідеальні для засолювання ніжинський і муромський,
 • стійкий до посухи степовий,
 • скоростиглі алтайський ранній та московський засолювальний,
 • універсальний сільська ярмарок,
 • відмінні по поєднанню врожайності і смаку каскад, витончений, неросимый,
 • бджолозапильні гібриди сантана, джерельце, отелло, октопус, аннушка, либелле, соловей, журавльонок, фермер,
 • самозапильних гібриди барабулька, кріспіна, хуртовина, герман, метелиця, лапландія, клавдія, буян, мураха, зятек, матильда та ін.

Зеленці на грядці-як вирощувати огірки у відкритому грунті

Домашні огірочки, вирощені своїми руками на власній ділянці, набагато смачніше і ароматні, ніж куплені в магазині

Вирощування розсади огірків в домашніх умовах

Більшість дачників завчасно вирощує вдома на віконці розсаду, щоб огірки у відкритому грунті швидко пішли в зростання і раніше почали плодоносити. Для отримання розсади насіння огірків протягом квітня висівають в горщики або стаканчики, заповнені поживною грунтовою сумішшю (з деревної тирси, перегною і торфу з додаванням нітрофоски і золи).

відео про вирощування розсади огірків в домашніх умовах

Оптимальні умови для вирощування розсади будинку: денна температура +20 градусів, нічна температура+14 градусів, якщо температура підвищується, можна відкривати кватирку. Поливають паростки раз в тиждень вранці, використовуючи теплу воду. Для отримання готових сіянців досить одного місяця, не більше.

Підготовка грядок для висаджування розсади

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Зеленці на грядці-як вирощувати огірки у відкритому грунті

Вирощування огірків в грунті вдається найкраще на освітлених місцях, штучно закритих від вітру. Підходять грядки, на яких до цього росли помідори, коренеплоди, капуста, болгарський перець або цибуля. Майте на увазі: якщо грядку не переносити протягом декількох років, зниження врожаю не зупинить навіть внесення добрив.

Найкращий варіант для огірків – тепла грядка , створена на початку весни з гілок, опалого листя, хвої, тирси, соломи, торфу, бадилля овочевих рослин не підійде. Все сміття добре перемішайте і сформуйте високу грядку (до 50 см). Полийте грядку гарячою водою, походіть по ній, щоб краще утрамбувати, а потім продезінфікуйте розчином мідного купоросу. Закінчивши дезінфекцію, зверху на грядку насипте 12-ти сантиметровий шар грунтової суміші з дернової землі, торфу, тирси і перегною. Удобрити грунт мінеральними добривами (сечовиною, золою, суперфосфатом) і пролийте міцним розчином марганцівки. Грунт для огірків готовий, можна закрити теплу грядку поліетиленовою плівкою і залишити до середини травня, коли прийде час висаджувати розсаду огірків.

Зеленці на грядці-як вирощувати огірки у відкритому грунті

Полийте грядку гарячою водою, походіть по ній, щоб краще утрамбувати, а потім продезінфікуйте розчином мідного купоросу

Технологія вирощування огірків на теплих грядках

Схема посадки огірків розсадою може бути будь-хто. Під кожну рослину викопується лунка, в неї насипається готове добриво, грядка з лунками поливається теплою водою і починається посадка розсади. Між лунками має бути відстань 60 см.якщо ви вибрали безрассадний спосіб, самі зібрали насіння з огірків і проростили їх перед посадкою, тоді краще висівати насіння в борозенки відразу по дві штуки, щоб потім слабші паростки видалити. Борозенка робиться в середині грядки, відстань між насінням слід робити близько 50 см.

Перший час огіркові грядки потрібно буде накривати в прохолодну погоду і на ніч при температурі повітря менше +15 градусів. Для цієї мети встановіть над грядкою дуги і закріпіть на них подвійну плівку – одну плівку в теплу погоду можна буде знімати. Плівка стане в нагоді і влітку, оскільки наливатися зеленці під час плодоношення будуть тільки в тому випадку, якщо вночі буде не менше +18 градусів.

відео про вирощування розсади огірків

Вирощування огірків на грядках буде успішним, якщо ви врахуєте наступні важливі моменти:

 • слідкуйте, щоб грунт не покривалася кіркою, інакше паросткам буде складно рости;
 • бур’яни необхідно відразу видаляти, але намагайтеся не пошкодити при цьому батоги огірків;
 • підростаючі огіркові рослини направляйте по землі поперек грядки то в одну сторону, то в іншу, а краще підв’яжіть відразу до дроту, натягнутою над грядкою або закріпіть на шпалері;
 • поливати потрібно тільки теплою водою і рихлити грунт відразу після поливу;
 • підгодовувати огірки рекомендується раз в 10 днів;
 • при зборі зеленцов, намагайтеся не перевертати і не піднімати батоги, відокремлюють огірки, натискаючи на плодоніжки нігтем великого пальця.