Побудованих з бруса або колоди, роль мауерлата грає останній стіновий вінець

80

Без мауерлата дозволяє обійтися і конструкція, в якій крокви спираються на затяжки, а вони, в свою чергу, лежать на стінах будівлі. В цьому випадку затяжки через влагоизолирующую прокладку укладаються на стіни будинку з додатковими ребрами жорсткості у вигляді ригелів, підкосів і бабок.

Крокви опорних стійок

Без мауерлата дозволяє обійтися і конструкція, в якій крокви спираються на затяжки, а вони, в свою чергу, лежать на стінах будівлі. В цьому випадку затяжки через влагоизолирующую прокладку укладаються на стіни будинку з додатковими ребрами жорсткості у вигляді ригелів, підкосів і бабок.

Крокви опорних стійок

На вальмовой даху з метою економії житлового простору іноді обходяться без опорних стійок. В цьому випадку використовується з’єднання крокв між собою з опорою на коньковом прогоні зверху і на затягуванні внизу. При такій конструкції необхідно використовувати ригелі і бічні стійки, які разом зі скатами і визначать контур житлового приміщення.

Система без опорних стійок не володіє достатньою міцністю, тому крок крокв доводиться робити невеликим

Потрібно відзначити, що без опорних стійок можна обійтися при ширині будівлі не більше 6 метрів, оскільки міцність такої ферми є не дуже високою і потрібно зменшення кроку крокв, що призводить до збільшення ваги даху.

Відео: кроквяна система вальмового покрівлі своїми руками

Варіанти пристрою вальмових дахів

Вальмового даху типу придбали велику популярність в сучасному заміському будівництв, навіть незважаючи на те, що в підпокрівельному просторі досить складно розмістити велике житлове приміщення. Цьому перешкоджають скати, що обмежують обсяг мансарди і звужують корисну житлову площу. З метою усунення цих недоліків проектувальники використовують різні архітектурні рішення-щипці, виступи, еркери і полувальмовие конструкції, що дозволяють розширити підпокрівельне приміщення і домогтися більш ефективного освітлення мансардного простору.

Покрівля з еркерами

Виступаюча за межі площини фасаду частина будівлі називається еркером або ризалітом. Такий архітектурний елемент призначений для поліпшення освітлення і збільшення обсягу житлового простору.

Побудованих з бруса або колоди, роль мауерлата грає останній стіновий вінець

Еркер служить для збільшення внутрішнього простору будівлі і часто є частиною загального архітектурного рішення каркаса будівлі

Еркери можуть мати прямокутну або багатогранну форму з дахом, яка врізається в вальмовую кроквяну систему і стає її складовою частиною. Еркер використовується як частина вітальні або холу, а в деяких випадках в якості конструктивного елемента для пристрою сходових прольотів.

Вальмовая дах з козирком

Козирок на вході в будівлю має форму двосхилим щипця, який з’єднується з вальмовой дахом. Кут нахилу скатів козирка, як правило, відрізняється від ухилу самих вальм. Така конструкція зазвичай використовується при нежитловому горищному приміщенні.

Побудованих з бруса або колоди, роль мауерлата грає останній стіновий вінець

У вальмовую дах врізається щипець у вигляді козирка над входом або навісу

«зозуля «на вальмовой покрівлі

» зозуля» призначена для освітлення підпокрівельного житлового приміщення, а також служить для прикраси даху, розташовуючись над входом або симетрично з боків будівлі. Цей елемент конструктивно являє собою щипець із заниженою коньковой частиною.

Побудованих з бруса або колоди, роль мауерлата грає останній стіновий вінець

Наявність «зозулі» дозволяє використовувати для додаткового освітлення мансардного простору звичайні вертикальні вікна

Конструкція зі зміщеною підпірною стіною

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Побудованих з бруса або колоди, роль мауерлата грає останній стіновий вінець

У будівлях з шириною більше 10 м зміщена внутрішня несуча стіна видозмінює конструкцію кроквяної групи. Перерозподіл навантаження на несиметрично розташовану опору визначає застосування підкосів, розташованих під різним кутом до крокв. Опорний прогін також зміщується з коньковой зони на одну з кроквяних балок, при цьому друге крокви фіксується додатковою сутичкою. Іноді при зміщеній підпірній стіні використовується різний нахил трапецієподібних скатів і нерівнобедрена форма вальм.

Побудованих з бруса або колоди, роль мауерлата грає останній стіновий вінець

Зміщена від центральної лінії будівлі несуча стіна видозмінює конструкцію кроквяної системи так, що опорний прогін переміщається під одну з кроквяних лаг

Датська вальмовая дах

Датської називається полувальмовая дах з чотирма трапецієподібними скатами і трикутними вертикальними стінами, в які встановлюються вікна. Для збільшення освітленості мансардного приміщення в трапецієподібну частину даху вставляються спеціальні скатні віконні блоки.

Побудованих з бруса або колоди, роль мауерлата грає останній стіновий вінець

У вертикальній частині полувальмовой датської даху розміщуються вікна для освітлення підпокрівельного простору

Покрівля з виступом

Для збільшення житлової площі і додання будівлі індивідуального вигляду можна використовувати виступи і еркери, при цьому утворюється довгий карнизний звис між ними буде служити навісом для входу в будинок.

&1&

Вальмовая дах з щипцевим виступом і полуеркером забезпечує унікальний і неповторний вигляд будинку, а також захищає його стіни за рахунок збільшених карнизних звисів

Дах над виступом є щипцевою конструкцією, що ускладнює трапецієподібний скат. Великі карнизні і фронтонні звіси захищають стіни будівлі від опадів.

Відео: складна вальмовая дах на будинку з газобетону

Складна вальмовая дах

Змішання стилів вальмовой, многощипцовой і різнорівневого даху надає будівлі красу і індивідуальність, але використання асиметричних елементів ускладнює і ускладнює кроквяну систему. Ця обставина необхідно враховувати при проектуванні, оскільки навантаження на стіни і фундамент може виявитися занадто великий. Слід також звернути увагу на вентильованість підпокрівельного простору і якість утеплення мансардного приміщення.

&1&

Складна вальмовая дах включає в себе багатощипцеві різнорівневі елементи і має громіздку конструкцію кроквяної системи, проектування і виготовлення якої під силу тільки професіоналам

Дах з різними кутами нахилу

У ряді районів з підвищеним вітровим навантаженням використовуються вальмовие даху з різним кутом нахилу скатів. Несиметрично розташований козирок надає будівлі гармонійний зовнішній вигляд і надійно захищає його від перекидаючих, лобових і відриваючих навантажень з боку переважаючих вітрів. Така конструкція використовується при безлюдному горищному просторі.

Відео: разноугольная вальмовая дах — все про розмітку крокв

Покрівля з неправильною діагоналлю

Складна конфігурація будівлі з флігелем, виступом і зміщеною вальмовой дахом має на увазі наявність діагональних крокв різного розміру, оскільки скати відрізняються по довжині і формі. Крім того, дах різних частин будівлі, підпорядкована єдиному вальмовому ансамблю, має різні кути нахилу скатів, що позначається на будові кроквяної групи. Такий пристрій даху використовується при нежитловому підпокрівельному просторі.

&1&

Складна конфігурація будівлі має на увазі різні розміри діагональних кроквяних брусів і різні кути нахилу скатів даху

Вальми з великими звисами

Вальмовие дахи з великими звисами покликані захистити стіни і фундамент будівлі від зливових опадів або косого дощу з вітром. Довжина карнизного звису в цьому випадку досягає 1 м, а іноді і більше з підвищенням поверховості будинку. Необхідно враховувати, що великий звис вимагає додаткових зусиль по зміцненню карниза щоб уникнути деформації нижньої частини крокв.

&1&

Великі звіси використовуються для захисту стін і фундаменту будівлі від косого дощу при сильному вітрі

Полувальмовая голландська дах

Голландські полувальмовие даху отримали широке визнання завдяки найбільшому корисному житловому простору мансардного поверху. Трикутні вальми захищають вертикальні трапецієподібні фронтони від впливу опадів. Видима тяжкість кроквяної конструкції компенсується вертикальними фронтонами і не робить надлишкового розпираючого тиску на стіни будівлі.

&1&

Голландська або скандинавська дах складається з трапецієподібних скатів і трикутних полувальм і дозволяє отримати мансардне приміщення найбільшої площі

Чим можна покрити вальмовую дах: приклади і оцінка витрати покрівельних матеріалів

Виробники пропонують широкий вибір покрівельних матеріалів з різними розмірами і властивостями. Відмінною рисою сучасних покриттів є довговічність: термін служби якісної покрівлі становить від 20 до 50 років за умови дотримання правил монтажу. За складом і фізичними властивостями покрівельні матеріали діляться на наступні типи:

  1. черепиця, виготовлена методом випалу, або її пластикові аналоги, що володіють малими розмірами, а також зручним і надійним способом кріплення до обрешітки.
  2. металеві листи, що мають високий ступінь захисту від атмосферних впливів і з’єднуються методом фальцювання або прямої стикування за допомогою кріпильних елементів.
  3. м’який тип покрівлі, що монтується на суцільну обрешітку і володіє антиконденсатними властивостями, а також підвищеною стійкістю до атмосферних впливів.

Витрата будь-якого покрівельного матеріалу залежить від габаритів даху і розраховується індивідуально з урахуванням корисної площі покриття і особливостей його розкрою. Одним із способів розрахунку матеріалу є нанесення його елементів на креслення розгортки покрівлі в реальному масштабі і обчислення розмірів і площі всіх необхідних деталей.

&1&

Розрахунок покрівельного матеріалу для вальмовой даху можна проводити по її готовому кресленню з урахуванням конфігурації і геометричних розмірів кожного ската