Розведення свиней як бізнес-що потрібно врахувати, щоб домогтися високої рентабельності?

71

У суспільстві склалася думка, що розведення свиней як бізнес — справа високоприбуткова і нескладна. Чи так це насправді, і чому тоді всі свинарі не стають мільйонерами без особливих зусиль? якщо вам хочеться почати свою справу в сфері тваринництва, розведення свиней може стати відмінним варіантом, але ви повинні бути готові до реалій дійсності і розуміти, що свинарство теж вимагає вкладення коштів і праці, як і будь-яка інша галузь сільського господарства.

Приблизний бізнес-план з розведення свиней

Не розраховуйте, що свині будуть прекрасно себе почувати в будь-яких умовах і швидко набирати вагу на одних тільки відходах з кухні. Щоб добре заробляти на продажу високоякісної свинини і молодняку, вам знадобиться побудувати добротний хлів для свиней, облаштувати його у відповідності з усіма вимогами, годувати тварин різноманітним поживним кормом, стежити за їх здоров’ям, проводити регулярне чищення свинарника і приділяти увагу племінній роботі.

Свинарство може стати непоганим стартом для бізнесу з нуля, так як для початку досить закупити пару десятків свиней і поступово розширювати своє господарство, якщо справа добре піде. Молодняк можна продавати вже з четвертого місяця життя, заробляючи гроші на збуті м’яса, сала і шкури. На додаток до ферми ви можете організувати свою коптильню, щоб отримувати дохід ще й з власноруч копченої свинини.

відео про бізнес ідею розведення свиней

Зрозуміти, чи вигідно розводити свиней, вийде тільки після складання докладного бізнес-плану з урахуванням всіх особливостей цієї галузі тваринництва. Багато чого буде залежати від того, яку технологію вирощування свиней ви віддасте перевагу. Так, при холодному утриманні витрати на будівництво свиноферми знизяться в кілька разів, інше питання – чи вдасться вам виростити здорове поголів’я свиней в таких умовах. Існує безліч варіантів, як можна скоротити початкові витрати при організації свиноферми, і деякі з них ми розглянемо нижче.

Фінансову частину бізнес-плану з розведення свиней розраховують наступним чином: на будівництво приміщення і на покупку необхідного обладнання буде потрібно по 1 млн.руб., на зарплату персоналу – в рік до 1,2 млн. Руб., на придбання кормів – 300 тис. Руб. На рік. Разом для старту буде потрібно близько 3 500 000 руб.доходи від продажу молодняку становитимуть 600 тис. Руб. На рік, а від продажу м’яса – 1,1 млн. Руб. На рік, що разом складе 1 700 000 руб. На рік. Згідно з цими розрахунками, окупність свиноферми складе близько двох-трьох років.

Розведення свиней як бізнес-що потрібно врахувати, щоб домогтися високої рентабельності?

Розведення свиней

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Розведення свиней як бізнес-що потрібно врахувати, щоб домогтися високої рентабельності?

При складанні бізнес-плану не забудьте закласти витрати на послуги ветеринара і обов’язкові щеплення поросятам щоб уникнути поширення інфекційних хвороб, здатних погубити все поголів’я.

Звичайно, це досить умовний розрахунок, і цифри будуть сильно варіюватися з урахуванням різних факторів. Наприклад, приміщення для свиней ви можете побудувати своїми силами з підручних матеріалів або придбати стару свиноферму і відремонтувати її. Виготовивши годівниці своїми руками, ви помітно скоротите початкові витрати на обладнання свинарника, а застосування сучасного обладнання дозволить практично повністю виключити ручну працю, зменшивши витрати на зарплату персоналу. Хоча більшість вітчизняних бізнесменів все ж вважають за краще працювати по-старому, ніж витрачати гроші на автоматизацію свиноферми.

Розведення свиней як бізнес-що потрібно врахувати, щоб домогтися високої рентабельності?

Годування свиней

Що стосується корму, влітку ви можете самостійно заготовити траву для свиней і використовувати коренеплоди зі свого городу в якості соковитих кормів круглий рік. Але без комбікорму, вітамінних комплексів і спеціальних кормових добавок при промисловому розведенні свиней обійтися не вдасться, адже від раціону свиней залежить і якість одержуваного м’яса.

Секрети успіху або як зробити свинарство більш вигідним

Експерти оцінюють рентабельність свинарства як бізнесу в 30%, але це далеко не межа, і при бажанні ви можете домогтися більш високих показників.

відео про свинарство

Щоб перетворити розведення свиней дійсно високоприбутковий бізнес, скористайтеся наступними рекомендаціями:

  • виберіть найбільш підходящу для ваших цілей породу свиней і приділіть особливу увагу відбору поросят – самок і самців краще купувати у різних постачальників, щоб уникнути генетичних мутацій, а при купівлі свиноматок враховувати їх продуктивність, молочність, кількість сосків і збереження виводка;
  • не допускайте протягів і вогкості в свинарнику, періодично проводите дезінфекцію приміщень, знищуйте комах і гризунів;
  • подбайте про створення відповідних умов для супоросних свиноматок;
  • найміть досвідчених, професійних працівників – для великого свинокомплексу потрібен ветеринар, зоотехнік, кілька свинарів та різноробочих;
  • забезпечте свиней якісним, поживним, вітамінним кормом, при цьому враховуйте, що годівля кнурів, супоросних свиноматок і молодняку має свої особливості;
  • не забувайте про вакцинації і регулярному огляді тварин ветеринаром, щоб не пропустити перші прояви захворювань.

Розведення свиней як бізнес-що потрібно врахувати, щоб домогтися високої рентабельності?

Забезпечте свиней якісним, поживним, вітамінним кормом