Найрозкішніші петунії розмножуються живцями

78

Махрова петунія воістину чудова-пишні квіти яскравого забарвлення, що нагадують шикарні троянди, дуже ефектно виглядають в кашпо будинку і на балконі. Не менш красиві мереживні бахромчасті сорти, а також сорти з великими квітами і кучеряві ампельні петунії. Є одне «але»: всі ці вишукані квіти насіння майже не дають або ж дуже погано проростають, а значить, розмноження власноруч зібраними насінням в цьому випадку не вийде.

Про петунії

Як розмножити петунію улюбленого сорту, якщо щороку купувати насіння або готову розсаду не хочеться? деякі гібриди петуній (наприклад, сурфінії, калібрахоа), махрові, великоквіткові, ампельні сорти найчастіше розмножують шляхом живцювання .

Найрозкішніші петунії розмножуються живцями

Можна використовувати для вегетативного розмноження як торішні маткові кущі

Найкраще здійснювати живцювання петуній з лютого по травень (особливо махрові сорти), при досвічуванні і сприятливих умовах цілий рік живцюють ампельні рослини, а також калібрахоа. Можна використовувати для вегетативного розмноження як торішні маткові кущі, так і молоді петунії, які були вирощені з насіння.

відео про розмноження петунії живцями

Умови осінньо-зимового зберігання петунії

В якості маточників виберіть найбільші рослини, якщо це махрові петунії – то з самими густими і великими квітками. На зберігання петунії прибирають у другій половині серпня:

  • акуратно разом з грудкою землі пересадите маткові кущики в горщики середнього діаметру (від 15 см);
  • обріжте старі пагони, щоб рослині було легше пережити зиму;
  • перенесіть маточники в приміщення, де можна буде підтримувати постійну температуру +10+12 градусів.

Найрозкішніші петунії розмножуються живцями

Ампельні сорти петуній краще з весни висаджувати в окремі горщики і заносити з настанням холодів в приміщення

Якщо ж ви будете тримати маткові рослини в кімнаті, де температура досить висока, потрібно забезпечити петуніям досвічування протягом 12 годин щодня. Чим нижче температура в приміщенні, в якому зберігаються маточники, тим менше світла їм потрібно. Повітря в кімнаті не повинен бути занадто сухим, а грунт надмірно вологою – поливайте петунії тоді, коли у них почнуть опускатися листочки. Підживлення рослинам робіть рідко, використовуючи лише калійні і фосфорні добрива. Нехай вас не лякає, що в зимовий період петунія виглядає досить понуро, до весни вона пуститься в зростання.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Найрозкішніші петунії розмножуються живцями

Ампельні сорти петуній краще з весни висаджувати в окремі горщики і заносити з настанням холодів в приміщення, оскільки без літньої пересадки вони відчувають себе краще.

Інструкція як живцювати петунію

Отже, маткові рослини благополучно пережили осінь і зиму, тепер пора подбати про те, як розмножити петунію живцями. Для цього зріжте з маточників верхівкові живці, нарізаючи їх довжиною по 10 см.пару верхніх листочків на живцях обріжте наполовину, а інші листочки зовсім видаліть.

Найрозкішніші петунії розмножуються живцями

Живці петунії повинні розташовуватися в ємності досить щільно

Щоб у такого примхливого рослини, як петунія, розмноження вдалося, помістіть зрізані живці нижньою частиною в розчин з фітогормонами – це допоможе кореневій системі добре сформуватися. Потім посадіть живці в ящики з пухким грунтом або вологим піском на глибину 4 см.живці петунії повинні розташовуватися в ємності досить щільно, з відстанню близько двох сантиметрів. Грунт навколо рослин обережно полийте і трохи примніть. Після цього накрийте ящики з живцями склом, або плівкою і поставте на світлий підвіконня.

Необхідні умови при розмноженні петунії живцями:

  • у приміщенні повинна бути температура на рівні +20+24 градуси;
  • після нарізки живці необхідно помістити в грунт без зволікань, через годину їх здатність до укорінення різко знизиться;
  • важливо підтримувати постійну вологість грунту, поливаючи кожен день, при спеці по два рази у добу;
  • додатково обприскуйте двічі в день рослини водою з пульверизатора;
  • світловий день потрібно продовжувати за допомогою люмінесцентних ламп до 10 годин;
  • повторно для розмноження петунії живцями той же грунт не використовується.

Найрозкішніші петунії розмножуються живцями

Якщо ви помітите ознаки появи «чорної ніжки» або запліснявіння, полив відразу скоротіть

Через тиждень після посадки у живців сформуються мочкуваті корінці. Коли на живцях з’являться перші листочки, пересадите їх обережно в маленькі горщики і продовжуйте доглядати так само, як за розсадою петуній з насіння. Якщо ви помітите ознаки появи «чорної ніжки» або запліснявіння, полив відразу скоротіть, поставте ящики на провітрювання, а хворі рослини видаліть.

відео про розмноження петунії

При утворенні чотирьох-шести листків, можна прищипнути втечу над четвертим листочком, щоб петунія вийшла більш кущистою. Прищіпку можна провести ще раз через два тижні. Розрослися петунії через місяць пересаджують в горщики більшого діаметру (11-13 см). А в середині травня, якщо розмноження петунії пройшло успішно, здійснюють пересадку квіток на постійне місце – в кашпо, контейнери або у відкритий грунт.

Як забити хрюшку самостійно, без зайвих проблем і нервування

&1&

Ледь почавши розводити свиней, ви навряд чи чітко уявляєте собі, як буде відбуватися процедура забою. Тим не менш, час йде, свинки ростуть і набирають масу. Настає момент, коли ви розумієте, що далі немає сенсу відкладати – пора впритул зайнятися питанням, як заколоти свиню.

Передмова

Ледь почавши розводити свиней, ви навряд чи чітко уявляєте собі, як відбуватиметься процедура забою. Тим не менш, час йде, свинки ростуть і набирають масу. Настає момент, коли ви розумієте, що далі немає сенсу відкладати – пора впритул зайнятися питанням, як заколоти свиню.

Звичайно, зручніше забити тварину на м’ясокомбінаті або на бійні, яка належним чином обладнана для цієї процедури. Забій свиней в домашніх умовах теж може пройти успішно, якщо правильно підготувати місце і діяти відповідно до інструкції, наведеної нижче.

&1&

Не відчувайте жалю до тварини під час забою, як би ви до нього не звикли, інакше все піде шкереберть

Головне-не відчувати жалості до тварини під час забою, як би ви до нього не звикли, інакше все піде шкереберть. Багато що залежить і від того, наскільки «легка рука» у кільщика – чи вдасться зарізати свиню з одного удару або тварина буде довго ще бігати, кусаючи своїх кривдників.

відео про те, як зарізати свиню

Що потрібно зробити перед забоєм

Почати підготовку до забою свині слід з отримання особливої довідки від ветеринара про упередженому огляді тварини – вона знадобиться в тому випадку, якщо ви збираєтеся відвезти свиню на м’ясокомбінат. Ну а якщо вас цікавить, як зарізати свиню для особистого вживання, про довідку можна не турбуватися.

Перед забоєм, як мінімум за 12 годин, перестаньте давати корм свині, залишивши тільки воду. Це необхідно для того, щоб кишечник очистився, і покращилася якість м’яса. До того ж ситу свиню дуже нелегко виманити з хліва, а голодна тварина сама покине звичне місце.

&1&

Вважається, що упереджене миття зменшує кількість мікробів на туше, а значить, і м’ясо буде зберігатися довше

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
&1&

Чи потрібна упереджена помивка свині ? все залежить від того, в яких умовах ви утримуєте тварин. Свиню, що живе в тісному загоні, де і повернутися-то складно, безумовно доведеться помити від гною. Якщо ж тулуб свині чисте, то мити не має особливого сенсу. Вважається, що упереджене миття зменшує кількість мікробів на туше, а значить, і м’ясо буде зберігатися довше. Але ж після забою ви піддасте тушу тепловій обробці — навряд чи мікроби витримають таку процедуру.

Докладна інструкція, як правильно різати свиню

Перед тим, як забити свиню, її потрібно ще виманити з хліва на місце для забою. Тварина, яка раніше не покидала межі хліва, цілком може відмовитися виходити самостійно, особливо коли зовні гавкають собаки або лунає інший сторонній шум. Силою ж тягнути її зі свинарника-заняття нелегке і дуже нервове. Спробуйте вчинити більш хитро: надіньте на голову свині каструлю або відро, коли вона почне задкувати задом, направте її за хвіст у бік виходу з хліва. Далі вона повинна вийти сама, іноді зупиняючись і принюхуючись, — не квапте її, постійте теж. У голови свині тримайте який-небудь щиток, щоб вона не розвернулася в іншу сторону.

&1&

Силою ж тягнути її зі свинарника-заняття нелегке і дуже нервове