Як зробити підлогу краще. Основні елементи пристрою

47

Як зробити підлогу краще. Основні елементи пристрою

Перед обробкою підлоги відремонтуйте бетонну основу

Незалежно від рішення, чим покрити підлогу в квартирі, настилаються чи нові підлоги або проводиться заміна підлоги в квартирі своїми руками, роботи починають від бетонної основи.

Плитне перекриття може вже мати якісну стяжку, в іншому випадку доведеться її зробити – забетонувати великі перепади і залити самовирівнюється складом. Горизонтальна площина дасть впевнену опору всім ділянкам і верствам майбутніх красивих підлог.

Якщо підлога не утеплені, необхідно укласти утеплювач

Будова підлоги для квартири являє собою послідовне чергування таких рівнів:

  • бетонна плита перекриття;
  • гідроізоляція (для ванної кімнати, кухні, туалету);
  • теплоізоляція (одночасно виконуючи завдання звукоізоляції);
  • підлогове покриття (включає в себе і додаткові технологічні аксесуари – плінтус, вентиляційні решітки для дерев’яної підлоги на лагах).

Визначати, який підлогу в кімнаті краще зробити (пвх плитку або паркет), необхідно для кожного приміщення окремо в залежності від його призначення. Дитяча кімната, спальня, куточок для спортивних занять розрізняються по навантаженнях і інтенсивності впливу на всю конструкцію до самої основи.

Захисний рівень

відповідальний крок в роботі-прорахувати, що укласти на стяжку під обраний підлогу, який матеріал краще застосувати в якості утеплювача.

Кожен вид володіє певними характеристиками, включаючи мінімальну товщину, при якій вони проявляються в нормативних значеннях і визначають, які підлоги краще зробити в квартирі.

Розглядати марку і тип утеплювача під різні варіанти обробки підлоги потрібно по таким характеристикам:

  • теплопровідність (важливий показник для перших поверхів, котеджів, мають нежитлові цокольні рівні з невисокою температурою повітря);
  • рекомендована товщина;
  • поглинання шуму;
  • коефіцієнт водопоглинання, паропроникність;
  • вогнева стійкість;
  • вага, здатність витримувати навантаження (щільність);
  • технологія нанесення, витрата на 1 м2, кількість відходів;
  • безпека для здоров’я.

Перепад рівнів підлог між кімнатами не бажаний (не безпечний) за винятком санітарно-гігієнічних приміщень, в яких він передбачається будівельними нормами на випадок аварій з розливом води.

Спінений поліетилен комбінуйте з іншими матеріалами

Перед тим, як зробити підлогу в квартирі своїми руками, треба підрахувати передбачуваний ефект в зіставленні з бюджетом і доступністю заготовки обраного матеріалу під різні види обробки:

  1. спінений поліетилен. Лягає тонким шаром, але його бажано комбінувати з іншими видами для отримання повноцінного захисту від шуму і холоду.
  2. пінопласт, керамзит. Маловитратний варіант, але передбачає пристрій лагів для настилу підлогового покриття і вимагає простору по висоті 5-10 см. Сюди ж можна віднести технологію сухої стяжки. Практика показала високі результати по збереженню тепла і звукоізоляції. До недоліків відноситься велике питоме вологопоглинання, тому її можна зробити в досить сухих кімнатах.

    Вибираючи утеплювач, враховуйте, що мінвата погано переносить вологість

  3. мінеральна вата. Також укладається в дерев’яну обрешітку, але погано переносить вологу, не рекомендується до використання в житлових кімнатах за екологічними параметрами. Альтернативою є такий різновид волоконних утеплювачів, як ековата. Її виробляють на основі целюлози і розпилюють суцільним шаром. Утеплювачі у вигляді вати чутливі до підвищеної вологості.
  4. полімерні плити. Пінополістирол, екструдований пінопласт для квартири можуть лягати в 1 шар (при достатній висоті стелі – багатошарово). Шви промащуються клеять складами. Висока щільність матеріалу, включення акрилових, каучукових добавок дозволяє переносити значні механічні дії.

Яке покриття для підлоги вибрати. Типи житлових приміщень

Не будемо розглядати господарські приміщення, типу сараїв, веранд, котелень. Наше завдання-приміщення всередині будинку. Це житлові кімнати і житлові приміщення госппризначення — туалет/ванна, кухня і т. П. Можна визначити особливості кожного з цих приміщень:

  1. житлові кімнати. Можна розділити на наступні види:
    • вітальня, зал, їдальня — характеризується великою прохідністю, саме тут проводиться основний час. Вимагає зносостійкого підлогового покриття, що вписується в існуючий інтер’єр.
    • спальня-вимагає підлогу підвищеної ергономічності і екологічності.
    • дитяча кімната-поєднує в собі необхідні якості віталень і спалень. Вимагає зносостійкий, екологічний, ергономічний і травмобезпечний матеріал.
  2. туалет / ванна. Пол повинен бути підвищеної вологостійкості і зносостійкості, легкий в прибиранні.
  3. кухня. Як і підлога в туалеті, повинен бути вологостійким, зносостійким, легко очищається від бруду, і при цьому масло-жиростійким. Не можна забувати, що на кухні так само проводиться велика кількість часу, тому так само важлива ергономічність.
  4. передпокій-основне джерело бруду. Пісок, принесений на взуття, діє на підлогове покриття як наждачний папір, тому головними вимогами до покриття підлоги буде підвищена зносостійкість, вологостійкість і легке прибирання від бруду.
  5. балкони і лоджії. Має сенс розглядати тільки засклені варіанти цих приміщень. В іншому випадку атмосферні опади і перепади температури швидко приведуть в непридатність будь-яке покриття, крім, мабуть, плитки або каменю. Для закритих не опалювальних балконів / лоджій важливі зносостійкість і стійкість до перепадів температури. Опалювальні балкони і лоджії, по суті, є продовженням кімнати.

Як дешево зробити підлогу в квартирі. Дерев’яна підлога в квартирі? ви серйозно (бюджетне рішення, яке виглядає дорого)

Я мріяла про власний дерев’яному будинку з затишним запахом сосни. Але на жаль-криза трохи приземлив в амбіціях і грошей вистачило на квартиру. Виходячи зі скромного бюджету довелося шукати варіанти економії в обробці. Підлога-один з найдорожчих пунктів ремонту. Розглядала все: акриловий тепла підлога, плитка, інженерна дошка, ковролін… Архітектор, який проектував мою квартиру, запропонував абсолютно нестандартний варіант: укласти на підлогу соснову дошку на лаги, відшліфувати, покрити хорошим лаком. Пропозиція здалася мені настільки нестандартним, що спочатку я сумнівалася. Численні родичі відмовляли, лякали, що все зіпсується-розсохнеться. Тут вже включилося впертість, і я вирішила піти на варіант з дерев’яною підлогою.

Які передбачалися проблеми?

  • для хорошого результату потрібно знайти добре просушений, якісний матеріал.
  • так як був перенесення мокрої точки – приблизно 2 метри труб треба було заховати в підлозі.
  • електричний кабель також хотілося заховати в підлогу, щоб скоротити необхідність штроблення стін.
  • часто в старих будинках, де розхитана дерев’яна підлога, при кожному кроці деренчить посуд в шафах, потрібно було вирішити цю проблему.
  • захистити деревину від псування.
  • сосна — досить м’яке дерево, покриття повинно бути міцним, щоб воно служило довше.

Коли моїх сусідів по новобудові затопило від зірваного крана, і вони викинули свій вивернувся навиворіт ламінований підлогу — я більше не сумнівалася, що підлога в моїй квартирі буде дерев’яним.

Отже, сосну я вибирала не по інтернету, а особисто, на будівельних ринках. Відкривала пачку-дві, дивилася якість стикування, кількість сучків, ступінь просушування. Лаги купувала там же.

Будівельники обробили кожну лагу просоченням для деревини від гниття і цвілі.

З трубами надійшли дуже просто-залили невелику ділянку стяжки — якраз під робочу зону кухні, зверху поклали плитку. Те ж саме – під вбудованим кухонним шафою. Таким чином, дзвін посуду в шафі і повені виключені. Головне-правильно порахувати товщину стяжки, щоб вона збіглася по висоті з дерев’яною підлогою, врахувати товщину плитки. Між дерев’яною підлогою і стяжкою вертикально встановили амортизуючу прокладку.

Електричний кабель заклали в металевий рукав. У лагах знизу випиляли виїмки і проклали кабель по підлозі під лаги. Треба сказати, що прокладка кабелю в стінах здійснювалася до робіт з деревом. Необхідно все мокрі роботи завершити до того, як в квартиру привезуть дошки, так як дерево добре вбирає вологу і потім може дати великі щілини в підлозі.

Установка лаг повинна бути на досить близькій відстані, щоб підлога потім не скрипів і не «гуляв». Ми встановили відстань 40 см.пароізоляція укладається на лаги, прибивається степлером.

А далі – укладання дошки в замок.

Змонтований підлогу шліфують за допомогою шліфувальної машини, ретельно пилососять і якомога швидше покривають лаком. Я вибрала лак petry-міцний, твердий, один недолік-дорогуватий. Грунтовка тієї ж фірми, потім два шари лаку.

Кілька днів підлогу сохне. Потім монтуються плінтуса, перекриваються стики з плиткою.

Всі, хто приїжджав до мене в гості, захоплюються атмосферою, яку створює мій прекрасний сосновий підлогу – запах дерева ледь відчутний, але дарує затишок. Підлога тепла, приємна для дотику. Обожнюю ходити вдома босоніж. Догляд-звичайний, пилосос і вологе прибирання. Проливали воду-нічого з ним не сталося. А ось важкі предмети іноді залишають невеликі вм’ятини. Однак плюси переважують. Це дійсно стало бюджетним рішенням, яке виглядає дорого і респектабельно.

на даному каналі кожен може поділитися досвідом в будівництві, ремонті та облаштуванні вашого житла, заміської ділянки, надсилайте фотографії, розповідайте про вашу дачі,будинку, квартирі. І ми розповімо про вас на каналі мій будиночок. Інформацію та фото (бажано горизонтальні) надсилайте на [email protected] 1 підписуйтесь на канал мій будиночок-попереду багато нової та цікавої інформації!

Відео хороший підлогу для кухні. Розглянемо варіанти який підлогу можна вибрати і зробити.