Не випустіть пар з лазні-утеплюємо стіни і стелю своїми руками

64

З якого б матеріалу не була побудована ваша лазня, утеплення стелі і стін в ній потрібно обов’язково передбачити. Добре утеплена лазня швидше прогрівається, пар тримається довше, а значить, часу і сил на розпалювання у вас буде йти менше. Адже за те ми і любимо російську лазню, що в ній можна грунтовно прогрітися і від душі попаритися!

З чого почати утеплення стін лазні, і які матеріали вибрати?

Для зниження тепловтрат вам потрібно буде зробити якісну теплоізоляцію і пароізоляцію мийного приміщення, парилки а також, по можливості, передбанника.  утеплення лазні зсередини хоча і зажадає додаткових фінансових витрат, але згодом ваші праці окупляться з лишком, та й на дровах вдасться істотно заощадити.

У колишні часи стіни лазні утеплялися по-старому-червоним мохом або сфагнумом, конопляною пенькою, клоччям. Ці натуральні матеріали і зараз ще використовуються для конопатки дерев’яних бань, однак при всій своїй екологічності вони мають істотні недоліки: природні матеріали розтягують птиці, пошкоджує міль, в роботі вони не так зручні, як багато синтетичних матеріалів.

Якщо ви тільки почали зводити зруб лазні з бруса, подбайте про теплоізоляцію стін ще в процесі будівництва, проклавши між брусами матеріал, виготовлений з льону або джуту (льноджутовий повсть, льноватін і ін.). Займатися ж внутрішньою обробкою зрубу вам належить приблизно через півроку після того, як будівництво буде завершено. За цей час зруб дасть усадку, тоді ви зможете акуратно проконопатити шви тим же льоноджутовим повстю, обробивши їх зверху герметиком для захисту від попадання вологи.

відео про вигонку лука на перо

Стіни в лазні утеплюються за наступною технологією:

 • на поверхні несучих стін кріпиться горизонтальна і вертикальна обрешітка з брусків товщиною, що перевершує на пару сантиметрів товщину утеплювача. Такий каркас необхідний для того, щоб утеплювач не втратив своїх якостей і не зім’явся.
 • між брусками в якості утеплювача встановлюються плити зі скловати або з мінеральної вати.
 • поверх теплоізоляційного матеріалу внахлест вистилається фольгована пароізоляція, щоб уберегти утеплювач від конденсату.
 • місця стиків і шви обов’язково герметизуються скотчем з алюмінієвої фольги.
 • на пароізоляцію прикріплюється вертикальна решетування з рейок товщиною до 5 см з метою створення вентильованого зазору між пароізоляцією і обробкою.
 • решетування обшивається вагонкою.

Фольга, як правило, використовується для пароізоляції парилок і мийних приміщень, а в передбаннику або в кімнаті відпочинку буде досить крафт-паперу.  часто замість фольги перевага віддається щільному (від 140 мкм) поліетилену. В якості облицювального матеріалу всередині лазні можна вибрати не тільки популярну євровагонку, але і добре обстругані дошки, гіпсокартон, гіпсоволокно і т. Д.

Не випустіть пар з лазні-утеплюємо стіни і стелю своїми руками

Щоб утеплення лазні було максимальним, по завершенні робіт зі стінами не забудьте подбати про вікна

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Не випустіть пар з лазні-утеплюємо стіни і стелю своїми руками

Щоб утеплення лазні було максимальним, по завершенні робіт зі стінами не забудьте подбати про вікна. Рами повинні бути підігнані до переплетень впритул, щілини оброблені герметиком – тоді тепле повітря буде залишатися всередині банних приміщень набагато довше.

Пароізоляція з утепленням стелі лазні за всіма правилами

Існують різні варіації укладання утепленого «листкового» стелі, однак при виборі відповідного варіанту, ви повинні пам’ятати, що стеля в лазні схильний до впливу підвищеної вологості, а значить, слід обов’язково подбати про належну пароізоляції.

Не випустіть пар з лазні-утеплюємо стіни і стелю своїми руками

Часто замість фольги перевага віддається щільному (від 140 мкм) поліетилену

Як утеплити баню з дерев’яним стельовим перекриттям:

 • покладіть на чорнову стелю склотканина.
 • залийте шар склотканини розчином з глини і піску (1:1), змішаним з дрібною рубаною соломою або тирсою. Шар глінопесчаного розчину повинен становити 20-30 мм.
 • далі 50 мм шар глінопесчаного розчину (1 частина глиняного розчину, 3 частини вермикуліту).
 • залиште шар розчину просихати на термін від 3 тижнів до 2 місяців, дивлячись по погоді.
 • покладіть на глинопіщаний шар пінопласт (100-150 мм).
 • шар цементного розчину з додаванням пінопластової крихти (1: 3).
 • якщо над лазнею буде мансарда, поверх останнього шару потрібно ще укласти толь або руберойд і закрити дерев’яною підлогою.

На чорнову стелю в лазні кріпиться решетування з проміжками в 500 мм, між рейками закріплюється теплоізоляційний матеріал (мінеральна вата), вистилається фольга, прибиваються рейки, і стеля обшивається облицювальним матеріалом.

відео про утеплення стелі в лазні

Як утеплити стелю лазні з бетонних перекриттів:

 • встановіть дерев’яні балки 100х100 мм під стелею на бічних стінках всередині лазні, витримавши відстань між брусками 500 мм.
 • прикріпіть на бетонні плити склотканина.
 • далі шар теплоізоляції (100-150 мм).
 • закрийте шаром фольги або фольмотканини.
 • приколотите обрешітку з рейок (товщина 25-30 мм).
 • прикріпіть вагонку або інший облицювальний матеріал.
 • у горищному приміщенні на бетонні плити насипте шар шлаку або керамзиту (150-200 мм).
 • укладіть теплоізоляційний матеріал (товщина від 50 до 100 мм).
 • настеліть при необхідності дерев’яну підлогу.

Не забудьте передбачити всередині лазні зазори на стелі в пару сантиметрів між пароізоляцією (фольгою) і облицюванням, щоб забезпечити вентиляцію.

Не випустіть пар з лазні-утеплюємо стіни і стелю своїми руками

Не забудьте передбачити всередині лазні зазори на стелі в пару сантиметрів між пароізоляцією (фольгою) і облицюванням