Клітини для кроликів своїми руками-прості і вдосконалені конструкції

70

Спорудити клітини для кроликів своїми руками можна з підручних матеріалів: непотрібних дощок, фанери, дсп, шиферу, цегли, металевої висічки, жерсті і т.д. Конструкція клітин теж буває різною, але краще вибрати ту, що не відніме у вас багато часу на виготовлення і виявиться зручною для годування кроликів, їх огляду і регулярного прибирання.

Зміст

 • Види клітин для кроликів і можливі матеріали для роботи своїми руками

  • Деякі варіанти саморобних кролячих будиночків на фото
  • Креслення з розмірами деяких типів клітин
 • Загальна покрокова інструкція з виготовлення в домашніх умовах
 • Інші варіанти кролячих будиночків

  • Сімейний блок-трисекційна клітина
  • Міні-ферми — простий спосіб виростити маленьких кроленят
  • Правильні будиночки за методикою золотухіна
  • Як самостійно зробити клітини для карликових кроликів

Види клітин для кроликів і можливі матеріали для роботи своїми руками

Не всі типи клітин можна зробити своїми руками, проте багато хто з них при знанні розмірів, наявності креслень і базових навичок виготовити однозначно вийде. Отже, які види будиночків для вухатого племені існують?

За розмірами і висотою:

 • прості в один ярус,
 • двоярусні,
 • триярусні,
 • багатоярусні.

Для яких кроликів:

 • для молодняку,
 • самок,
 • декоративних,
 • велетнів і карликових і т. Д

З яких матеріалів може виготовлятися:

 • дерево,
 • метал (залізні та ін.),
 • металопрофіль та ін.

Варіанти можуть бути як літніми, так і зимовими. Існують типи для утримання на вулиці або в квартирі. Вони можуть бути монолітними або переносними, особливо якщо кролики карликові і містяться в домашніх умовах. Будиночки можуть бути також і відгодівельними. Існують також споруди промислові, але про них мова вестися не буде.

Деякі варіанти саморобних кролячих будиночків на фото

Клітини для кроликів своїми руками-прості і вдосконалені конструкціїдерев’яна з сіткоюКлітини для кроликів своїми руками-прості і вдосконалені конструкціїкомбінована з дерева і сіткиКлітини для кроликів своїми руками-прості і вдосконалені конструкціїз металопрофілю і дерева з використанням сектиКлітини для кроликів своїми руками-прості і вдосконалені конструкціїз дерева

Креслення з розмірами деяких типів клітин

Клітини для кроликів своїми руками-прості і вдосконалені конструкціїна 2 ярусиКлітини для кроликів своїми руками-прості і вдосконалені конструкціїклітина михайловаКлітини для кроликів своїми руками-прості і вдосконалені конструкціїпроста схемаКлітини для кроликів своїми руками-прості і вдосконалені конструкціїклітина золотухіна

Загальна покрокова інструкція з виготовлення в домашніх умовах

Щоб зайнятися кролівництвом, особливі вкладення не потрібні: дешеві клітини для кроликів, поїлки і годівниці ви легко зробите самі, сіно і гілки можна заготовити з літа, коренеплоди і овочі взяти з власного городу. Основні витрати будуть потрібні лише на вакцинацію кроликів та на концентровані корми.

Клітини для кроликів своїми руками-прості і вдосконалені конструкції

У кожній клітині повинні жити кролики однієї статі, приблизно одного віку, ваги і темпераменту

Розміщувати дорослих особин і кролиць з приплодом рекомендується в одно — або двосекційних клітинах. Стандартні розміри правильних клітин для кроликів: довжина близько 100-120 см, висота 50 см, ширина близько 70 см.молодняк краще тримати в груповій клітці, розміри якої відповідають кількості кроленят. Наприклад, для десяти кроленят підійде будиночок з такою ж висотою і шириною, як зазначалося вище, але в довжину до 170 см.слід пам’ятати про те, що в кожній клітині повинні жити кролики однієї статі, приблизно одного віку, ваги і темпераменту.

Навіть початківцям кролівникам буде нескладно розібратися в тому, як побудувати клітку для кроликів, що складається з двох секцій.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Клітини для кроликів своїми руками-прості і вдосконалені конструкції

Поетапне виготовлення кліток для кролів:

 1. зробіть каркас з дерев’яних брусків, щоб висота його була 70 см, довжина 150 см, задня частина клітини – 35 см, а передня – 55 см;
 2. обшийте каркас дошками або фанерою;
 3. передбачте всередині гніздове відділення, куди згодом можна буде вставити маточник для кролиці або поставити будиночок (кроликам подобається жити в маленьких будиночках, нагадують норки);
 4. між кормових і гніздовим відділеннями зробіть перегородку з отвором для проходу кроликів;
 5. дах рекомендується робити на петлях, щоб при необхідності її можна було підняти;
 6. у гніздовому відділенні дверку зробіть суцільний з дерева, а в кормовому відділенні – з металевої сітки з маленькими осередками;
 7. підлогу укладіть з рейок з невеликим зазором в 1,5 см або ж настеліть мелкоячеистую сітку;
 8. в гніздовому відділенні підлога повинна бути суцільним дерев’яним;
 9. під кліткою встановіть піддон.
  Клітини для кроликів своїми руками-прості і вдосконалені конструкції

   між кормовим і гніздовим відділеннями зробіть перегородку з отвором для проходу кроликів

  Виготовивши клітини для розведення кроликів, обладнайте їх всередині: зробіть своїми руками годівниці для зерна і коренеплодів, встановіть ясла для сіна, змайструєте поїлки.

При вуличному утриманні кроликів слід встановлювати клітини на бруси, щоб над поверхнею землі вони височіли сантиметрів на сімдесят. Це вбереже капловухих від гризунів і домашніх тварин, та й обслуговувати будиночки буде набагато зручніше. споруджуючи клітку з підручних матеріалів, ви отримуєте майже за безкоштовно оригінальний будиночок для своїх вихованців.

Інші варіанти кролячих будиночків

Якщо запропоновані поради недостатньо добре описують картину майбутніх робіт, слід звернути увагу на найпопулярніші різновиди клітин для утримання і розведення кроликів. Ними користуються досвідчені фермери.

Сімейний блок – трисекційна клітина

Трохи складнішим може здатися виготовлення трисекційної клітини для кроликів, креслення якої представлені у вкладці з фотографіями. Але в таких сімейних блоках дуже зручно розводити кроликів: в центральному відділенні клітини живе крол-виробник, з боків — самки. Дерев’яні перегородки між відділеннями клітини мають лази з фанерними засувками, призначені для того, щоб можна було легко підсаджувати самок для спарювання до самця і повертати назад в свої відділення.

Клітини для кроликів своїми руками-прості і вдосконалені конструкції

У таких сімейних блоках дуже зручно розводити кроликів

Каркас можна збити з брусків, а бічні стінки, задню, гніздові відділення з дверцятами і перегородки – зробити з широкої вагонки. Для передньої стінки використовується металева сітка. У гніздових відділеннях бажано передбачити горище-вільний простір між стелею і спільним дахом, де кролиці зможуть відпочивати від свого потомства. Додаткова зручність конструкції полягає в продуманому розташуванні годівниць і поїлок – корм і вода в них не забруднюються, наповнювати їх можна зовні.

Міні-ферми михайлова – простий спосіб виростити маленьких кроленят

Одним з найбільш ефективних способів розведення кроликів є міні-ферми михайлова, що забезпечують інтенсивне вирощування тварин при мінімальному догляді з боку кролівника. Продумана конструкція клітин михайлова передбачає автоматичне очищення і забезпечення кроликів кормом, підігрів води в поїлках до необхідної температури (що особливо важливо взимку), підігрів маточника, щоб підвищити виживаність новонароджених кроленят.

Виготовити своїми руками клітини михайлова під силу не кожному кролівнику. Але при бажанні можна зібрати складну конструкцію за схемою, знайти яку ви легко зможете в інтернеті.

Правильні будиночки за методикою золотухіна

Відомий кролівник микола іванович золотухін вже кілька десятків років успішно займається розведенням кроликів, настільки значний досвід допоміг йому розробити власну концепцію змісту кроликів в домашніх умовах.

Клітини для кроликів своїми руками-прості і вдосконалені конструкції

Конструкція їх досить проста, а на виготовлення потрібні матеріали, які знайдуться в господарстві майже у кожного

Особливості клітин золотухіна:

 • пол у клітинах робиться суцільним з шиферу або дощок;
 • піддони відсутні;
 • вузька смуга сітчастої підлоги передбачена тільки вздовж задніх стінок клітин;
 • задні стінки робляться під нахилом, щоб відходи кроликів з верхнього ярусу не потрапляли на кроликів нижнього ярусу;
 • немає спеціальних маточників – кролиця сама облаштовує гніздо перед пологами;
 • на дверцятах закріплені годівниці для зерна, які легко перевертаються назовні для наповнення.

Подивившись відео у вкладці до статті, ви зрозумієте, як робити клітини для кроликів такого ж типу, як у миколи івановича золотухіна. Тим більше, конструкція їх досить проста, а на виготовлення потрібні матеріали, які знайдуться в господарстві майже у кожного.

Як самостійно зробити клітини для карликових кроликів