Клітини для кроликів своїми руками-основні принципи і етапи

67


1. Виготовлення клітки для кроликів своїми руками варто починати з підбору місця для розташування крільчатника. Головним критерієм є захищеність місця від вітру, протягів і палючого сонця. Що ще потрібно знати для створення комфортного житла для своїх вихованців?

Вибираємо будматеріал

Клітини для кроликів своїми руками-основні принципи і етапи

Використовувати деревно-стружкові плити не варто, тому що в процесі експлуатації вони від вологи розбухають і кришаться

Перш ніж почати виготовлення клітин для кроликів, необхідно підібрати матеріал. Використовувати залізо не рекомендується. Всі частини клітини, які будуть відчувати навантаження (каркас, опори), необхідно виготовляти з дерев’яних брусків. Залежно від клімату, а також від місця, де буде облаштований крільчатник — на вулиці або в приміщенні — для стінок беруться дошки різної товщини, фанера або сітка. Використовувати деревно-стружкові плити не варто, тому що в процесі експлуатації вони від вологи розбухають і кришаться.

Сітка для клітин кроликів, зварна і товщиною не менше 2мм, розмір осередків 1,6 х 4,8 см, вважається самим ідеальним варіантом для підлоги. Більш дрібна осередок засмічується відходами життєдіяльності кроликів і викликає труднощі з прибиранням клітини. Вимоги для сітки на двері значно нижче, можна використовувати будь-яку наявну за умови, що через осередок кролик не зможе пролізти. Вона може бути просто плетеної, необов’язково зварений, і її товщина особливого значення не має. Щоб не допустити травм тварин, всі дерев’яні деталі клітини повинні бути ретельно простругани, не мати відколів і задирів.

відео про клітку для кроликів, покрокова споруда

Як побудувати клітку для кроликів

У процесі розведення кроликів на різних етапах потрібні клітини різного призначення. Одні призначені для утримання сукрольних самок, а інші – для кроленят. Окремі клітини повинні бути для самців. У підсумку виходить, що необхідно будувати справжню міні-ферму.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Клітини для кроликів своїми руками-основні принципи і етапи

Єдиного стандарту на розміри клітин для кроликів не існує, тому що вони залежать від маси тіла кроликів, які там будуть жити. Хоча їх довжина не повинна бути менше 150 см, ширина 70 см, а висота 50. Навіть початківцю кролівникові не складно розібратися в тому, як зробити клітку для кроликів, розділену на дві секції.

Клітини для кроликів своїми руками-основні принципи і етапи

Одні призначені для утримання сукрольних самок, а інші-для кроленят

Етапи будівництва клітини:

  • з дерев’яних брусків виготовляємо каркас клітини для кролика, креслення якого можна зробити самому. Потрібно лише пам’ятати, що висота передньої стінки повинна бути більше висоти задньої мінімум на 20 см.
  • дошками або фанерою обшивають каркас.
  • всередині відгороджуємо гніздове відділення, де згодом для кролиці буде заставлений маточник або змонтований будиночок.
  • у перегородці між відділеннями на висоті 15 см від підлоги прорізаємо отвір діаметром 25 см, через яке будуть проходити кролики.
  • дверку в гніздовому відділенні робимо з дерева суцільний, в той же час в кормовому відділенні – з металевої мелкоячеистой сітки.
  • пол у відділенні для кормів укладаємо з рейок шириною 3 см з зазором не більше 1,5 см або ж заґратуємо мелкоячеистой сіткою.
  • підлога в гніздовому відділенні робимо суцільним дерев’яним.
  • дах клітини рекомендується кріпити на петлях, щоб її можна було при необхідності підняти;
  • під кліткою встановлюємо піддон для збору екскрементів.

Клітини для кроликів своїми руками-основні принципи і етапи

Дах клітки рекомендується кріпити на петлях, щоб її можна було при необхідності підняти

Всередині виготовленої для розведення кроликів клітини встановлюємо годівниці, поїлки і закріплюємо ясла для сіна. Поїлки і годівниці в клітці робимо висувними і навісними. Бажано встановлювати їх зовні або таким чином, щоб у кроликів не з’явилася можливість забруднити їх вміст. При установці клітин на вулиці їх розміщують на підставках на висоті приблизно 70 см від поверхні землі. Це дозволить уберегти кроликів від домашніх тварин і гризунів, а також зробить процес обслуговування клітини простіше і швидше.

Вольєр для кроликів

Вольєр для кроликів — це відкритий простір, який по периметру обгороджено парканом. Його розмір обумовлюється кількістю поголів’я, яке планується в ньому утримувати. Так, самки з приплодом до 25 дитинчат або 30 молодих особин зможуть розміститися з комфортом на площі в 20 м2. Вольєри необхідно облаштовувати на височинах, щоб уникнути можливого підтоплення. Для стін вольєра можна використовувати будь-який матеріал, який є в наявності: шифер, металеві листи, дерево. Але одну зі сторін, щоб забезпечити доступ сонця і провітрювання території, необхідно зробити з сітки. Оскільки кролики дуже високо стрибають, стіна у висоту повинна бути не менше метра, а ще краще півтора.

відео про клітку для кроликів своїми руками