Чи треба обрізати морквяну бадилля: розбираємося, як не погубити урожай

86

Питання про обрізку бадилля моркви часто виникає у початківців городників. Ймовірно, їх бентежать рекомендації, що зустрічаються на просторах інтернету. Відповісти на це питання дуже просто.

Чи потрібно обрізати бадилля у моркви

Мова може йти тільки про обрізку бадилля перед закладкою на зберігання, не варто навіть говорити про скошуванні бадилля в період вегетації.

Стадія вирощування

Як би висока не була бадилля моркви в вегетаційний період, зрізати її ні в якому разі не можна. Бадилля-зелень овоча, а значить, вона бере участь в процесі фотосинтезу так само, як листя чагарників або дерев.

Чи треба обрізати морквяну бадилля: розбираємося, як не погубити урожай

Бадилля « «легкі» рослини, своєрідний орган дихання і фотосинтезу, без неї морква швидко загине

Без неї рослина помре. Сумніваються можуть спробувати на декількох примірниках. Відразу після зрізу бадилля коренеплід перестає рости, через тиждень він в’яне, потім згниває.

Молоді листочки містять масу корисних речовин, і людям без великих проблем зі здоров’ям варто використовувати їх в їжу. Додавання їх в супи надає пікантність смаку, а зрізати по листочку з рослини в першу половину літа цілком можна, але більше — не варто.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Чи треба обрізати морквяну бадилля: розбираємося, як не погубити урожай

Зайва листя не несе негативного впливу на коренеплід, а ось її видалення зашкодить рослині. Навпаки, чим більше листя, тим більше поживних речовин утворюється в коренеплоді, тим краще він буде зберігатися.

Закінчення вегетації

Не слід обрізати бадилля і перед викопуванням коренеплодів, хоча деякі городники за тиждень до збирання роблять це. Існує думка, що такий прийом призведе до кращої підготовки коренеплоду до зимового зберігання, проте воно наукою не підтверджено.

Навпаки, є небезпека того, що при сприятливих погодних умовах залишена без бадилля морква почне її знову відрощувати. Це призведе до відтоку корисних речовин з коренеплоду в бадилля і, навпаки, погіршить якість продукції та її збереження.

Прибирання на зберігання

Після викопування моркви бадилля повинна бути видалена негайно, інакше коренеплоди швидко почнуть в’янути. Багато городників обривають бадилля шляхом скручування відразу після вилучення коренеплодів із землі. Інші обрізають її гострим ножем, залишаючи 1-2 см.морква із залишками стебел зберігають в погребі в піску.

Однак зберігання в піску не дуже зручно. Набагато простіше інший прийом, яким користуюся вже 30 років, і він зараз популярний. При викопуванні бадилля обриваю, потім морква ретельно мою і обсушують. Бадилля зрізаю чистим ножем разом з 4-5 мм коренеплоду. Морква складаю в поліетиленові мішки по 2-3 кг і зберігаю їх нещільно закритими в погребі до нового врожаю.

Чи треба обрізати морквяну бадилля: розбираємося, як не погубити урожай

Якщо залишити верхівку рослини, через 3-4 місяці в погребі з неї знову почнуть рости листя, тому її краще обрізати