Як зробити щеплення кроликам або основні правила вакцинації домашніх зайців

46

Щеплення кроликам є невід’ємним етапом діяльності кролівника, будь-то початківця або професіонала.кролик, як і всі інші тварини на землі, схильний до постійного впливу різних шкідливих мікроорганізмів, які при певних умовах проникають в його організм. Основою профілактики всіх інфекційних захворювань є вакцинація кроликів.

Які щеплення необхідні

Як зробити щеплення кроликам або основні правила вакцинації домашніх зайців

Найчастіше на практиці прищеплюють від геморагічної хвороби і міксоматозу

Інфекційні захворювання переносяться різними кровоссальними комахами, гризунами, поширюються повітряно-крапельним шляхом, з кормами, а також через клітинний інвентар і руки кролівника. Природа влаштувала так, що кроленята, на початку свого життя харчуючись материнським молоком, мають достатній захист в протистоянні з більшістю хвороб. Але захист ця короткочасна і діє в період годування кроленяти материнським молоком, та ще додатково протягом місяця після відлучки.

Щеплення кролятам можна робити від цілого ряду хвороб: геморагічної хвороби, пастерельозу, міксоматозу, паратифу, лістеріозу, сказу. Найчастіше на практиці прищеплюють від геморагічної хвороби і міксоматозу. Втрати від них істотно впливають на кролівництво, вакцинація може значно шкоди скоротити.

відео про майстер-клас з вакцинації кроликів
1 необхідні заходи до проведення вакцинації кроликів:

  • перш за все, протягом 2 днів перевірити стан здоров’я тварин. Вакцинації підлягають тільки абсолютно здорові кролики. При виникненні хоч би найменшого сумніву за станом здоров’я — від щеплення на час краще утриматися.
  • приблизно за 12 днів перед процедурою вакцинації необхідно провести всьому поголів’ю обробку проти гельмінтів.
  • обробити тварин від ектопаразитів при їх наявності.

Однозначної відповіді хто повинен вакцинувати кроликів немає. За правилами це входить в коло обов’язків ветеринарного фахівця, але в житті для багатьох населених пунктів вакцина для кроликів — явище поки ще рідкісне. Ось і доводиться власникам вирішувати всі проблеми самостійно.

Як зробити щеплення кроликам або основні правила вакцинації домашніх зайців

При купівлі вакцини звертаємо увагу, де вона зберігається

Особливості зберігання та використання вакцини

Прищеплюють кроликів в основному проти вірусної геморагічної хвороби і міксоматозу, тому біологічна промисловість випускає відповідні види вакцин:

  • моновакцини-вакцини від одного захворювання,
  • асоційовані (проти обох захворювань).

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Як зробити щеплення кроликам або основні правила вакцинації домашніх зайців

Всі вакцини повинні зберігатися при строгому температурному режимі +2 + 4 с. Це дуже важливо!

При покупці вакцини звертаємо увагу, де вона зберігається (обов’язково в холодильнику). Транспортується вакцина в термочемодані або побутовому термосі з льодом, але не в сумці або кишені.

Питання про вибір моно або асоційованої вакцини дуже дискусійне. Оскільки всі вони далекі від ідеальних, багато залежить, як і чим годується кролик, в яких умови він міститься і пр.

Краще не втрачати часу і вакцинувати тієї, що є під рукою. Перш ніж почати саму вакцинацію необхідно дуже уважно вивчити інструкцію. Навіть якщо раніше цю ж вакцину даного виробника багаторазово застосовували.

Як зробити щеплення кроликам або основні правила вакцинації домашніх зайців

Перш ніж почати саму вакцинацію необхідно дуже уважно вивчити інструкцію

Причина в тому, що розробники вакцин досить часто переробляють настанови та інструкції для своєї продукції, наприклад, може помінятися вік тварини, з якого її потрібно вводити. Слід звернути увагу на те, як розводити вакцину, з якого віку її можна застосовувати, чи вводиться вона сукрольним самкам, на дозування препарату, місце ін’єкції.

Схеми вакцинації

Асоційована вакцина вперше вводиться кроликам, які мають вік 45 днів. Через 60 днів вона вводиться повторно, а далі проводиться ревакцинація після закінчення кожних шість місяців і до кінця життя тварин.вакцину можна вводити підшкірно в області холки або внутрішньом’язово з внутрішньої поверхні стегна.

Моновакцина перший раз вводиться кроликам, які мають вік 45 днів. Рекомендується починати вакцинацію з більш небезпечного захворювання — вірусної геморагічної хвороби, але можна починати щеплення і з міксоматозу. Через 2 тижні – якщо першою вводили вакцину вірусної геморагічної хвороби, тварини вакцинуються проти міксоматозу (і навпаки вгбк, якщо щеплення починали проти міксоматозу). Після закінчення ще 14 днів повторно вводиться вгбк (або міксоматоз). Після закінчення ще 14 днів вакцинуємо повторно міксоматоз (або вгбк). В подальшому через кожні шість місяців кролика вакцинують моновакцинами, дотримуючись інтервал в 14 днів або асоційованої вакциною.

Формування стійкого імунітету відбувається протягом мінімум двох тижнів після повторного введення вакцини.

відео про те, які потрібні щеплення кроликам

У цей період необхідно дотримуватися певних правил:

  • чи не купати (щоб не застудилися).
  • не перегрівати і не переохолоджувати.
  • не змінювати різко годування і догляд.
  • не створювати стресові ситуації.
  • не транспортувати.