Як зробити годівниці для свиней своїми руками

96

Щоб уникнути зайвих витрат при розведенні свиней, ви можете самостійно побудувати свинарник і обладнати його всередині всім необхідним, включаючи поїлки і годівниці для свиней. При цьому можна використовувати підручні матеріали, що накопичилися у вашому господарстві, або ж при необхідності купити нові недорогі будматеріали. У будь-якому випадку, облаштування свинарника і зокрема виготовлення поїлок і годівниць для свиней своїми руками дозволить вам істотно знизити витрати, нехай на це і піде якийсь час.

Як правильно облаштувати свинарник

Проектуючи хлів для свиней з окремими верстатами або без них, подбайте про те, щоб і тваринам жити було комфортно, і у вас догляд за господарством не викликав зайвих складнощів. Поїлки і годівниці для вологих або сухих кормів виготовляйте так, щоб вони забезпечували свиням вільний доступ до корму і воді, але перешкоджали їх засміченню продуктами життєдіяльності тварин, і щоб в будь-який час ємності можна було з легкістю почистити.

Як зробити годівниці для свиней своїми руками

Поїлки та годівниці для вологих або сухих кормів виготовляйте так, щоб вони забезпечували свиням вільний доступ

Побудувати хлів для свиней можна з дерева, цегли, саману або з шлакоблоків. Головне, не використовувати бетон і залізобетон, так як вони відрізняються поганою теплопровідністю. Для даху підійде руберойд або шифер, а сам стелю потрібно буде утеплити. Пол теж бажано робити утепленим (можна укласти нестругані дошки, прикривши їх соломою) і обов’язково передбачити легкий ухил поверхні підлоги до виритої біля стіни канавці для відводу екскрементів свиней.

відео про поїлку для свиней

Достатня висота для свинарника-близько двох метрів. Площа ж залежить від того, яку кількість свиней ви маєте намір тримати.

З метою підтримки чистоти в одній половині свинарника рекомендується облаштувати місце для годування з годівницями і поїлками, а іншу половину трохи підняти над рівнем підлоги і пристосувати для відпочинку тварин.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Як зробити годівниці для свиней своїми руками

Для супоросних самок, свиноматок і кнурів-виробників доцільно зробити окремі верстати, обладнані індивідуальними поїлками і годівницями. Для однієї свині потрібно верстат площею три-чотири квадратних метри, а для свиноматок з поросятами – не менше п’яти квадратних метрів.

У літній час для вентиляції свинарника досить буде тримати відкритими вікна і двері, що ведуть на вигульний майданчик, взимку ж необхідно подбати про виготовлення найпростішої вентиляції з металевої труби, виведеної через віконний отвір з хліва на вулицю. Крім того, взимку вам потрібно буде передбачити опалення свинарника, так як комфортна температура для свиней повинна бути не менше 13 градусів, а для новонароджених поросят – від 18 градусів.

Як зробити годівниці для свиней своїми руками

Для супоросних самок, свиноматок і кнурів-виробників доцільно зробити окремі верстати, обладнані індивідуальними поїлками і годівницями

Як зробити годівниці для свиней своїми руками: варіанти та поради

Найчастіше свинарі в домашніх умовах використовують звичайні металеві або дерев’яні корита в якості годівниць. Але ні ті, ні інші годівниці недовговічні: дерев’яні виходять з ладу за рік, а корита зі сталевих оцинкованих листів через пару років руйнуються від корозії. Ось і фермерам доводиться проявляти винахідливість, придумуючи різні варіанти годівниць з більш тривалим терміном служби:

  • в якості корита можна пристосувати розпилену вздовж азбестоцементну трубу, прикріпивши з торця дерев’яні півкола-заглушки, і закривши верхні краю труби оцинкованим залізом для більшої міцності;
  • більше двадцяти років здатна прослужити годівниця, зроблена зі звичайного газового балона, тільки попередньо з нього потрібно злити конденсат, перевернувши балон догори дном і відкрутивши кран ключем. Можна розрізати балон болгаркою на дві рівні половинки або ж зробити одну частину більшого обсягу для свиней, а другу – меншого обсягу для поросят;
  • для сухих кормів зручніше використовувати зроблені з алюмінієвих листів бункерні годівниці з похилими стінками, які забезпечують поступове надходження свіжого корму (креслення ви легко знайдете на просторах інтернету).

Як зробити годівниці для свиней своїми руками

Для сухих кормів зручніше використовувати зроблені з алюмінієвих листів бункерні годівниці з похилими стінками

Корм в саморобних годівницях довше буде залишатися чистим, якщо ви приварити перемички або сталеві прутки поперек довгих металевих корит так, щоб тварини спокійно дотягувалися до корму, але не могли залізти в корито з ногами.

При самостійному виготовленні годівниць для свиней зазвичай їх роблять шириною близько 30-40 см, глибиною – до 25 см, а довжину вибирають на свій розсуд. Зручніше, коли передня і задня стінки годівниць розташовані під кутом до підлоги, від чого верхня частина годівниці виходить ширшою, ніж нижня. Задню стінку краще зробити під більш гострим кутом, ніж передню, тоді свині будуть менше викидати корм «риють» рухами голови.

Креслення і фото типів корит: бункерні, з дерева, з азбестоцементної труби або газового балона

Як зробити годівниці для свиней своїми рукамигодівниця з дереваЯк зробити годівниці для свиней своїми рукамибункерна годівницяЯк зробити годівниці для свиней своїми рукамигодівниця з газового балонаЯк зробити годівниці для свиней своїми рукамигодівниця з азбестоцементної трубиЯк зробити годівниці для свиней своїми рукамиваріант бункерної на кілька свиней

відео про годівниці для свиней

Якими бувають поросячі поїлки

Тазики і чашки, використовувані на приватних фермах в якості поїлок, все частіше замінюються зручними ніпельними або сосковими поїлками. Чашкові поїлки хоч і дозволяють економити воду, але в них дуже швидко накопичується бруд і залишки їжі, через що доводиться постійно стежити за чистотою ємності і часто міняти воду.

Системи ніпельного напування мають досить складну автоматичну конструкцію, в яку входить водопідготовчий вузол, регулятор тиску, труби для підведення води і механічний фільтр. Самостійно виготовити подібну конструкцію непросто, простіше придбати соскову або ніпельну поїлку. Тільки при покупці постарайтеся підібрати відповідний розмір ніпеля відповідно до віку свиней, і закріпити поїлку на оптимальній висоті під кутом – так тваринам буде зручніше пити, а вода буде менше проливатися. Як видно, хитрощі існують не тільки у виготовленні годівниць для свиней своїми руками, але і при створенні поїлок.