Як забезпечити гідне існування ангорському кролику або представнику іншої породи

70

Підкоряючись черговому віянню моди на домашніх тварин, людина часто не віддає собі звіт в тому, що пухнастому другу необхідний правильний догляд. Тому перш ніж завести ангорського кролика або представника будь-якої іншої породи, необхідно задуматися про повне його забезпечення.

Зміст

 • Існуючі породи
 • Утримання тварин
 • Харчування кролика
 • Іграшки та прогулянки в житті кролика

Існуючі породи

Нерідко стикаєшся з ситуацією, коли у людини карликовий і декоративний кролик вважаються словами-синонімами. Але це помилкова думка. Якщо ви вирішили завести цю домашню тваринку, то при виборі декоративного домашнього кролика неодмінно з цим зіткнетеся.

Всі існуючі породи тварин умовно поділяються на зовсім маленьких, середніх і великих. До того ж кролики класифікуються і по довжині шерсті. У декоративних кролів вона може бути короткою, довгою або нормальної.

відео про ангорського кролика

Одними з найбільш популярних порід вважаються:

 • голландський. Дана порода отримала свою назву завдяки місцю, де вивели першу тварину – нідерландам. Цей тип кролика має досить незвичайне забарвлення. Половина тулуба, лапи, частина мордочки і вуха мають однакове колірне рішення. А визначається воно відтінком очей. Голландські кролики ласкаві, терпимі до маленьких дітей, товариські. В середньому виріс вихованець може досягати від 2 до 2,2 кг;
 • кольоровий карлик або короткошерстий карликовий. Судячи з назви, дана тварина, підростаючи, може досягти незначних розмірів. Як правило, вага дорослої особини коливається в межах 1-1, 5 кг.вихованець практично ніколи не буває агресивним. Винятком можна вважати період статевого дозрівання. Він допитливий і досить активний;
 • голландський висловухий. Особливість даної породи-своєрідні вушка. Вони не стирчать, як у інших представників цього сімейства, а як би звисають. З усього існуючого розмаїття висловухих кролів даний підвид самий крихітний. Звір не агресивний, досить активний, але при цьому не метушливий;

Як забезпечити гідне існування ангорському кролику або представнику іншої породи

Всі існуючі породи тварин умовно поділяються на зовсім маленьких, середніх і великих

 • карликовий баран. Ці звірятка мають шерсть середньої довжини. Досить часто представника такої породи називають»висловухий кролик баран». Доросла тварина рідко перевищує 3 кг. Він має спокійний характер і досить сміливий;
 • карликовий ангорський. Це представник з сімейства довгошерстих. Відмінна риса-густе хутро на мордочці. На дотик шерстка нагадує звичайну вату. Завдяки такій особливості, доглядати за твариною непросто. Його хутро може сплутуватися;
 • русак карликовий. Дана порода вважається найбільш поширеною в росії. Такі тварин складені пропорційно. Очі у русаків червоні. Доглядати за ним зовсім нескладно;
 • гермелін. Ця порода не сильно поширена в росії. Як правило, їх вага рідко досягає позначки більше 1 кг. Очі такого кролика можуть бути червоними або блакитними. Особливість породи-короткі вушка і ніс-кнопка;
 • метелик карликовий. Досить поширена на території нашої країни порода. Дорослий кроль рідко досягає більше 1,5 кг. Його тулуб має циліндроподібний вигляд. Вушка посаджені досить близько. А кігтики-прозорі. Шерстка у представників даної породи блискуча. Як правило, білого кольору. Але бувають і винятки. Малюнок симетричний.

Представлені породи декоративних, в тому числі і карликових кроликів, є найпоширенішими. Зрозуміло, цей список неповний. Тому придбане вами тварина може відрізнятися від представлених тут. Але в загальній масі догляд і утримання звірків не залежить від їх породи.

Як забезпечити гідне існування ангорському кролику або представнику іншої породи

При правильному харчуванні і догляді за твариною тривалість його життя може скласти від 10 до 12 років

Утримання тварин

Купуючи кроля в якості домашнього вихованця люди, в першу чергу замислюються про те, скільки живуть карликові кролики. Варто відзначити, що при правильному харчуванні і догляді за твариною тривалість його життя може скласти від 10 до 12 років. Але це значення середнє. І практично не залежить від породи тварини.

Замислюючись про придбання тварини, варто підібрати просторе і зручне житло. Зазвичай це клітина. Купувати її потрібно з запасом. Кролики ростуть надзвичайно швидко, і житло невеликого розміру може утруднити вихованця.

До того ж кроль буде тут відпочивати, тому необхідно подбати про різноманітні іграшки. Поїлки і годівниці також повинні поміститися в клітці.

Догляд і утримання декоративних кроликів не складе особливих труднощів. Головне-піклуватися про вихованця необхідно постійно, а не час від часу, як це роблять багато «любителі» тварин.

Як забезпечити гідне існування ангорському кролику або представнику іншої породи

Догляд і утримання декоративних кроликів не складе особливих труднощів

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Як забезпечити гідне існування ангорському кролику або представнику іншої породи

Якщо вихованця просив дитина, а ви пішли у нього на поводу і придбали, то не маєте право усуватися від догляду за кроликом. Діти в повній мірі не здатні правильно годувати і проводити інші процедури. Тому термін життя вихованця може різко знизитися.

Необхідно звертати увагу і на температурний режим в приміщенні, де розташовується клітина. Не можна ставити житло вихованця на прямі сонячні промені або тримати кролика в задушливій кімнаті. Набагато легше їм переноситися мороз в 20 градусів. До того ж рекомендується уникати протягів, надмірно вологого повітря або підвищеного вмісту в ньому аміаку, сірководню або вуглекислого газу.

Оптимальні умови утримання тварини -+ 18-20 градусів і вологість повітря, рівна 50%. Пам’ятайте про те, що теплообмінні процеси у кролів відбуваються через вушні вени. Тому при зайвій спеці можна протирати вуха тварини змоченою ганчірочкою. Таким чином можна домогтися охолодження всього тіла вихованця.

Як забезпечити гідне існування ангорському кролику або представнику іншої породи

Оптимальні умови утримання тварини — +18-20 градусів і вологість повітря, рівна 50%

Всупереч поширеній думці, не можна брати кролів за шерстку на спинці або вушка. Від такого звернення тварина відчуває сильний стрес.

Вкрай небезпечно тримати вихованця в руках. Він може несподівано випасти. А при падінні з висоти росту людини домашні вихованці досить часто отримують травми, несумісні з життям.

Харчування кролика

Підбираючи правильний раціон харчування, врахуйте, що, перш за все, тварині необхідно сіно. Воно повинно бути без зовнішніх слідів гнилі, пліснявих грибків, без неприємного запаху. Сіно обов’язково має бути добре просушене.

Корм у кролика повинен бути постійно. Але складати сіно необхідно саме в спеціальне місце-ясла. Від випорожнень тваринного сіно досить швидко псується, і вживати його в їжу вже не можна.

Також обов’язково в клітці повинна бути чиста вода. Допускається використання звичайної, з-під крана, але при цьому необхідно попередньо її пропустити через фільтр.

Як забезпечити гідне існування ангорському кролику або представнику іншої породи

Корм у кролика повинен бути постійно

Забезпечити тварину корисними мікроелементами і вітамінами допоможе вживання фруктів і овочів. Але давати їх можна тільки вихованцям старше 2 місяців. У спеціалізованих магазинах продаються різноманітні варіанти кормів — зі злаковими культурами, фруктами і збагачені вітамінами.

Іграшки та прогулянки в житті кролика

Одними з найбільш важливих етапів догляду за тваринами є щоденні прогулянки і різні ігри.  

Кролику необхідно постійно бути в русі, тому в масштабах квартири потрібно випускати його кожен день. Але вихованця, подібно маленькій дитині, не можна залишати одного. Кролики люблять все гризти. Тому можуть серйозно поранитися або навіть убитися електричним струмом.

До того ж кролики дуже полохливі. Вихованець може забитися в будь-яку щілину, і дістати його звідти буде проблематично.

Влітку можна виводити кролика на вулицю. Головне-обзавестися спеціальним повідцем.

відео про вигулювання і прогулянки кроликів

Як можна частіше проявляйте турботу про вихованця – гладьте, називайте по імені, беріть в руки. Тільки будьте обережні. Зазвичай кролики швидко звикають до господаря і охоче спілкуються.