Вибираємо махрові сорти петунії, примхливої красуні квітника

79

Будь-які види петунії по-своєму гарні: різнокольорові маленькі квіточки немов оживляють сад, наповнюючи його яскравими фарбами, але шикарніше всіх виглядає петунія махрова – справжня королева квітника! як і прості квітки петунії, махрові можуть мати пелюстки з гофрованими краями або звичайні, різноманітність відтінків же вражає уяву: білосніжні квітки, кремові, жовті, рожеві, бузкові, блакитні, сині, фіолетові, кармінні, яскраво-червоні, а також двоколірні, з плямами, штрихами, смужками і облямівкою на пелюстках.

Популярні махрові сорти і гібриди петунії

Різні махрові сорти петунії можна висаджувати в кашпо і підвісні кошики для прикраси квартири, тераси, балкона, або альтанки. Для оформлення клумб і рабаток їх використовувати не варто, так як після першого ж дощу прекрасні махрові квітки придбають плачевний вигляд, доведеться обірвати їх і очікувати, коли розпустяться нові бутони.

Найбільш примхливі сорти і гібриди петунії, що відносяться до найчисленнішої групи — грандіфлора з великими квітами. Рясноквітучі петунії групи флорибунда досить спокійно переносять дощі і похолодання, але найкращою стійкістю до несприятливих погодних умов відрізняються сорти петунії багатоквіткової групи мультифлора.

Вибираємо махрові сорти петунії, примхливої красуні квітника

Рясноквітучі петунії групи флорибунда досить спокійно переносять дощі і похолодання

Ангора f1

Відноситься до групи флорибунда. Рясноквітучий компактний кущ досягає у висоту 45 см, прикрашений акуратними листочками і пишними ніжно-рожевими квітками діаметром 7 см.дружне цвітіння гібрида ангора починається з червня і триває аж до заморозків.

відео про різновиди і кращі сорти петунії

Валентайн

Цей сорт петунії своїми великими густомахровими квітками лососево-червоного кольору з гофрованими пелюстками більше нагадує квіти гвоздики. Висота рослини до 38 см, кущ міцний, гіллястий, цвітіння раніше і тривале.

Бургунді f1

Невисокі кущики багатоквіткової петунії бургунді групи мультифлора виглядають особливо ошатно завдяки насиченому бордовому відтінку квіток і гофрованим краях пелюсток. Діаметр квіток досягає семи сантиметрів.

Соната f1

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Вибираємо махрові сорти петунії, примхливої красуні квітника

Витончено і дивно ніжно виглядають білосніжні густомахрові квітки гібрида соната з трохи гофрованими краями пелюсток. Великі квітки з’являються на напівкомпактних кущах досить рано і цвітуть довго.

Вибираємо махрові сорти петунії, примхливої красуні квітника

Сорт петунії соната f1

Серія пірует f1

Гібриди петунії, що відносяться до серії пірует, відрізняються великими махровими квітками з сильно гофрованими порізаними пелюстками і білим краєм різної ширини. Забарвлення буває темно-рожевим, інтенсивно-пурпуровим і червоним. Висота кущів петунії від 25 см до 35 см.

Серія дабл каскад f1

Пишні махрові квітки діаметром до 13 см з хвилястими пелюстками схожі зовні з гвоздикою. Забарвлення квіток зустрічається світло-рожева, лавандово-рожева, бургунді, лавандова з прожилками, темно-синя. Кущі висотою до 38 см добре гілкуються. Рослини зацвітають на пару тижнів раніше більшості великоквіткових сортів петунії.

Серія міраж f1

Вибираємо махрові сорти петунії, примхливої красуні квітника

Петунія серії міраж f1

Компактна різновид петунії, включаюая в себе 13 гібридів з махровими квітками діаметром від 6 до 9 см.забарвлення дуже різноманітна: бузково-рожева з яскравими фіолетовими прожилками, блідо-фіолетова з жилками бордового кольору, синьо-фіолетова, червона з насиченими бордовими прожилками, коралова, рожева з жилками темно-рожевого відтінку, малинова, біла, червона.

Серія дуо f1

Дрібноквіткова петунія з напівмахровими квітками діаметром близько п’яти сантиметрів, краї пелюсток злегка хвилясті. Рослини досягають висоти 30 см, добре гілкуються. Палітра забарвлення квіток дуже багата-зустрічаються як однотонні, так і двоколірні забарвлення. У порівнянні з іншими гібридами махрових петуній ця серія відрізняється хорошою стійкістю до вологи.

відео про цікаві сорти петунії

Особливості вирощування махрових петуній

Величезний асортимент махрових гібридів і сортів петунії приводить в розгубленість – хочеться посадити вдома мало не всі представлені на ринку сорти. Однак початківцям квітникарям слід враховувати, що петунія махрова вважається досить примхливим рослиною не тільки через погану стійкості до дощу і вітру. Складність вирощування махрових сортів петунії полягає в особливостях її розмноження.

Чудові у своїй красі гібриди, як правило, не дають насіння. А якщо насіння на рослинах і утворюються, то махрових рослин з усіх посадок виходить лише 25%, інші квітки — прості. Тому вам доведеться або щороку витрачатися на покупку нового посадкового матеріалу, або розмножувати махрові петунії живцюванням. Для цього петунії восени заносять в будинок на зимівлю, а навесні нарізають живці і відразу висаджують в контейнери з почвосмесью.