Пр. Щитовкажелтие або бурі комахи присмоктуються до поверхні листа, зверху вони закриті восковим нальотом, ніби щитом. Шкідник швидко розмножується, якщо повітря в кімнаті сухе, рослина ослаблене або перегодоване. Здорові рослини щитівок не приваблюють. Корисні відгуки про вирощування нефролепіса

24

Товщини стебла, шпагат буде в нього врізатися і пошкоджувати. Другий кінець шпагату прив’язують до натягнутою дроті вільної петлею, щоб можна було регулювати натяг. У міру зростання рослина закручують навколо шпагату. Коли стебло доросте до дроту, його обережно згинають і направляють по дроту.

Плетисті рослини в теплиці вимагають формування. Якщо огірок формує зав’язі вільно, коренева система не дає потрібної кількості поживних речовин і води всім плодам. Частина плодів не встигнуть вирости і дозріти, але харчування віднімати вони будуть. Загущення посадок погіршує доступ світла, повітря і знижує урожай. Хвороби в загущених посадках розвиваються частіше. За сформованими рослинами легше доглядати і легше збирати урожай. Виняток становлять кущові сорти, їх формувати немає необхідності.

Як правило, на пакеті гібридів наведена схема формування рослини.

Схема формування гібридів в теплиці. Урожай на основному стеблі

Теплі гряди

Метод практикується в північних районах і середній смузі. Він дає можливість отримати урожай на 2-3 тижні раніше. Щоб виростити огірки на теплій грядці, потрібно діяти так:

  1. після того як земля відтане, копають борозни глибиною 40-50 см, шириною 50 см і заповнюють їх біопаливом шаром 30 см.це може бути гній, компост, торішня трава, листя — все, що при гнитті виділяє тепло.
  2. проливають гарячим розчином марганцівки (3 м на 10 літрів води), додають золу.
  3. заповнюють землею, знятої з грядки, змішавши її з 2 столовими ложками на м2 добрив, і знову поливають гарячим розчином марганцівки, щоб знезаразити грунт.
  4. у високій грядці роблять борозенки і в них висівають сухі або попередньо замочені пророслі насіння.
  5. грядку закривають тимчасовим плівковим укриттям-це можуть бути дуги з накинутою на них плівкою, переносні плівкові укриття.
  6. у міру того як огірки сходять, їх проріджують.
  7. коли огірки підростають, їх підсипають землею з краю борозни, щоб розвивалася коренева система.

Бджолозапильні сорти на основному стеблі мають квіти чоловічого типу, а плодоносять на бічних стеблах, тому основне стебло прищипують після 4-5 листа, даючи можливість розвиватися коріння і бічних стеблах.

Якщо плівка була накинута на дуги, то можна натягнути навколо дуг шпагат, і рослини будуть за нього триматися. Коли мине загроза заморозків, можна встановити шпалери або сітки. Це дасть кращу освітленість на грядці.

Щоб не залежати від наявності бджіл, сіяти треба і бджолозапильні, і самозапильні сорти.

Практикують також висадку на теплі грядки розсади.

Відкритий грунт

Метод вирощування застосовується на великих ділянках в південних районах. Насіння висіваються у відкритий грунт. Тепла в регіоні більше, ніж достатньо. Налагоджений полив (дощування) і захист грунту від перегріву (мульчування) дають можливість отримання ранніх врожаїв. Установка уздовж гряд шпалер, сіток, решіток цілком обгрунтовано практикується.

Фотогалерея: варіанти вирощування огірків

Пр. Щитовкажелтие або бурі комахи присмоктуються до поверхні листа, зверху вони закриті восковим нальотом, ніби щитом. Шкідник швидко розмножується, якщо повітря в кімнаті сухе, рослина ослаблене або перегодоване. Здорові рослини щитівок не приваблюють. Корисні відгуки про вирощування нефролепісаогірки в теплиціПр. Щитовкажелтие або бурі комахи присмоктуються до поверхні листа, зверху вони закриті восковим нальотом, ніби щитом. Шкідник швидко розмножується, якщо повітря в кімнаті сухе, рослина ослаблене або перегодоване. Здорові рослини щитівок не приваблюють. Корисні відгуки про вирощування нефролепісаогірки у відкритому грунті на решітціПр. Щитовкажелтие або бурі комахи присмоктуються до поверхні листа, зверху вони закриті восковим нальотом, ніби щитом. Шкідник швидко розмножується, якщо повітря в кімнаті сухе, рослина ослаблене або перегодоване. Здорові рослини щитівок не приваблюють. Корисні відгуки про вирощування нефролепісакласичний спосіб: вирощування огірків у відкритому грунтіПр. Щитовкажелтие або бурі комахи присмоктуються до поверхні листа, зверху вони закриті восковим нальотом, ніби щитом. Шкідник швидко розмножується, якщо повітря в кімнаті сухе, рослина ослаблене або перегодоване. Здорові рослини щитівок не приваблюють. Корисні відгуки про вирощування нефролепісатеплиця з огірками

Рослини подібні незговірливим людям, від яких ми можемо домогтися всього, якщо будемо в спілкуванні з ними враховувати їх характер.

І. Гете