Квітневий-сорт огірків, перевірений часом

24

Одним з найпопулярніших овочів на присадибних ділянках, безумовно, є огірок. Яких тільки різновидів немає в продажу! один з давно відомих сортів-огірок з весняною назвою квітневий.

Зміст

 • Історія вирощування сорту огірків квітневий
 • Характеристики та опис сорту
 • Вирощування

  • Відео: вирощування розсади огірків
  • Посадка і догляд
 • Відео: огляд сорту огірків квітневий
 • Відгуки про сорт

Історія вирощування сорту огірків квітневий

Згідно з державним реєстром селекційних досягнень, оригінаторами огірка квітневий (тобто компаніями, які вивели сорт і є його правовласниками) є навчально-науковий центр «овочева дослідна станція імені в.і. Едельштейна» і селекційно-насінницька фірма «манул». Заявка на внесення цієї рослини в список держреєстру була подана в 1972 році, включений в нього квітневий був в 1977 році.

Квітневий-сорт огірків, перевірений часом

Огірок квітневий був виведений в 70-х роках минулого століття

Вченим вдалося вивести гібрид, що володіє рядом переваг перед іншими сортами огірків. В першу чергу квітневий помітно відрізнявся від інших сортів своєю стійкістю до різних захворювань і високою врожайністю.

Незважаючи на те що в наступні роки було виведено чимало інших хороших сортів, квітневий огірок досі є одним з найулюбленіших у городників.

Характеристики та опис сорту

Квітневий відноситься до партенокарпічних ранньостиглих сортів огірків, тобто для утворення плодів необов’язково запилення комахами. Але практика показує, що при втручанні бджіл вдається збільшити урожай на 30%.

Квітневий є гібридом першого покоління (f1). Вирощується в умовах закритого грунту, проте нерідко цей сорт вирощують на балконах і підвіконнях.

Квітневий-сорт огірків, перевірений часом

Сорт квітневий є гібридом першого покоління

Підходить квітневий огірок для більшості регіонів нашої країни:

 • північно-західного;
 • центрального;
 • волго-вятського;
 • північного;
 • середньоволзького;
 • північно-кавказького;
 • центрально-чорноземного.

Кущі огірків цього сорту середньорослі: їх максимальна висота становить 1,5–2 м, бічні батоги сильно не розростаються. Більшість утворюються квіточок-жіночого виду.

Квітневий є високоврожайним сортом. Від моменту виникнення перших сходів до появи перших огірочків проходить близько 1,5 місяців. Плоди достигають дружно. Урожай можна збирати близько 1 місяця.

Квітневий-сорт огірків, перевірений часом

Сорт квітневий характеризується дружним дозріванням плодів

Для вирощування огірків протягом усього сезону цей сорт не підійде. Тому слід також садити і огірки інших видів, щоб ласувати цими овочами все літо.

Найбільша кількість огірків збирають з кущів квітневого в перші 20 днів. У цей період зібраний урожай може перевищити 15 кг з 1 м2.

Квітневий-сорт огірків, перевірений часом

Квітневий плодоносить тільки місяць, тому доведеться садити і інші сорти

Зеленці пофарбовані в темно-зелений колір, не мають схильності до жовтизни і переростання (середня довжина огірочків становить 15-25 см, а маса — 0,25 кг). Плоди мають форму циліндра, зовні покриті білими шипами і горбками. Огірки не схильні до гіркоти, мають відмінні смакові якості.

На німецькій міжнародній виставці в 1977 році квітневий отримав нагороду за найкращий смак.

Квітневий володіє не дуже хорошим імунітетом до білої гнилі.

Квітневий-сорт огірків, перевірений часом

Біла гниль проявляється при високій вологості і низькій температурі

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Квітневий-сорт огірків, перевірений часом

Але зате цей сорт стійкий до таких хвороб, як:

 • коренева гниль;
 • оливкова плямистість;
 • пероноспороз;
 • вірус звичайної мозаїки огіркового типу.

Квітневий вважається холодостійким і невибагливим сортом. Відрізняється сорт хорошою лежкістю і відмінною переносимістю транспортування на далекі відстані. В основному вживається в свіжому вигляді, але може використовуватися і в різних консерваціях.

Квітневий-сорт огірків, перевірений часом

Квітневий можна використовувати і в різних заготовках

Квітневий є одним з найулюбленіших моїх сортів огірків. Щороку я саджу кілька кущів квітневого в своїй теплиці. Він завжди радує мене хорошим урожаєм і своєю невибагливістю.

Вирощування

Термін посадки насіння на розсаду залежить від регіону, в якому буде вирощуватися рослина. У середній і центральній частині росії оптимальним часом вважається квітень. Насіння садять на глибину близько 2 см.розсаду необхідно додатково підсвічувати в темний час доби, так як огірку потрібно близько 10-12 годин світла.

Квітневий-сорт огірків, перевірений часом

Розсаду висаджують за 30 днів до пересадки на постійне місце

Через місяць після посадки розсади огірок можна пересаджувати на постійне місце. На рослині до цього часу має бути сформовано 3-5 справжніх листочків.

Відео: вирощування розсади огірків

Посадка і догляд

Щоб рослина не зазнало сильний стрес при пересаджуванні його в теплицю, слід за 10-14 днів до висадки в грунт почати проводити процедури загартовування. Для цього розсада виставляється на свіже повітря щодня вдень спочатку на 20-30 хвилин. Поступово час збільшується до цілого дня, але на ніч рослини заносять в приміщення.

Щільність посадки повинна становити близько 2-3 кущів на 1 м2. Між рослинами має бути близько 30 см, а міжряддя повинні становити не менше 0,5 м.

Кущ квітневого огірка в силу своєї середньої плетистости не потребує формування. Але досвідчені городники стверджують, що деякі маніпуляції з кущем дозволяють збільшити його врожайність. Необхідно видаляти всі пагони в перших 3-4 пазухах листків. Центральний стебло прищипується тоді, коли він починає діставати до шпалери, до якої прив’язуються батоги.

Догляд за квітневим не відрізняється від догляду за огірками інших сортів. Необхідно не допускати пересихання грунту — огірку найкраще підходить крапельне зрошення.

Для збереження вологи можна використовувати мульчу у вигляді тирси або сухої трави.

Крім того, важливі підгодівлі: в період активного нарощування зеленої маси слід застосовувати азотні добрива (наприклад, аміачну селітру з розрахунку 15 г на 1 м2).

&1&

Аміачна селітра необхідна огіркам під час нарощування зеленої маси

Другу підгодівлю потрібно проводити в період, коли рослина вже досить розрослося і вимагає калійних добрив — кущі можна підгодувати азотнокислим калієм (20 г на 1м2) і суперфосфатом (25 г з розрахунку на 1 м2), це ж добриво можна використовувати і в період формування плодів.

&1&

Суперфосфатом можна підгодовувати огіркові посадки в період формування плодів