Картопля венета-ідеальний сорт

115

На ринках пропонують безліч сортів картоплі. Така різноманітність дозволяє власникам городів вибирати види, найбільш підходящі для конкретної кліматичної зони і при цьому не втрачають своєї врожайності. Саме тому на присадибних ділянках і фермерських господарствах широко обробляють сорт картоплі венета, що проявляє стійкість до хвороб і цінується за смакові особливості.

Зміст

  • Опис сорту венета
  • Основні характеристики

    • Зовнішній вигляд
    • Урожайність
    • Стійкість до механічних пошкоджень
    • Невибагливість
    • Стійкість до хвороб
  • Поради картоплярів

    • Пророщування бульб
    • Вибір місця
    • Дотримання сівозміни
    • Посадка
    • Внесення добрив
    • Полив
    • Підгортання
    • Профілактика захворювань
    • Збір і зберігання врожаю
  • Відкликання

Опис сорту венета

Картопля венета був виведений селекціонерами з німеччини в кінці минулого століття. Цей сорт відповідає високим сучасним стандартам. Спочатку європейські фермери, а потім і наші аграрії, які вирощують новий сорт картоплі, переконалися в його високій врожайності при мінімальних витратах. З 2001 року венета включена в держреєстр по центральному, центрально-чорноземному, північнокавказькому, середньоволзькому, волго-вятському і уральському районах. Вид ранньостиглий, період стиглості — 70-75 днів, а молоді плоди придатні в їжу через 45 днів.

Картопля венета-ідеальний сорт

Головне достоїнство сорту-генетична несприйнятливість до багатьох хвороб

Основні характеристики

За одностайною думкою городників венета — один з кращих сортів, що відрізняється посухостійкістю, врожайністю і чудовим смаком плодів.

Зовнішній вигляд

Рослина формує розлогий кущ з листям світло-зеленого кольору, злегка хвилястими по краях. Цвіте білими квітками.

Бульба важить в середньому 67-95 грам. М’якоть світло-жовта, смачна, кількість в ній крохмалю невелика — 12,9–15,2%. При термообробці спостерігається середня розсипчастість бульби, колір м’якоті не змінюється. Картоплю використовують для смаження, приготування супів, оладок, запіканок.

Картопля венета-ідеальний сорт

Сорт венета-овально-округлої форми, з жовтою шкіркою і малопомітними оченятами

Врожайність

Відмінною рисою сорту є дружне утворення майже одновимірних бульб. На одному кущі їх виростає 10-12 штук. При першій копке на 45 день можна отримати з гектара 127-159 ц, на 55 день — 220 ц/га. Максимальний показник — 238 ц/га на півдні країни, де сезон починається значно раніше, сорт використовують для одержання подвійного врожаю: в липні збирають повністю дозрілий картоплю і знову засаджують поле цієї ж культурою. До кінця вересня проводять другий збір врожаю.

Картопля венета-ідеальний сорт

На одному кущі формується 10-12 бульб

Стійкість до механічних пошкоджень

Сорт відрізняється стійкістю до пошкоджень при зборі: до 87-97% бульбоплодів зберігають товарний вигляд. Лежкість картоплі 87%. Щоб відходів при зберіганні було якомога менше, досвідчені овочівники радять відбракувати зіпсовані і колоті бульби і добре просушити картоплю перед закладкою в сховище.

Невибагливість

Культура невибаглива, незалежно від погодних умов дає відмінні врожаї. Сорт відрізняється посухостійкістю, тому широко культивується в районах з жарким кліматом.

Стійкість до хвороб

Головною перевагою картоплі венета є його стійкий імунітет до хвороб: збудника раку картоплі, золотистої цистоутворюючої нематоди, зморшкуватою і полосчатой мозаїці, скручування листя. Це істотно полегшує догляд, дозволяє уникнути застосування хімічних препаратів для обробки грунту і рослин. При несприятливих умовах сорт лише сприйнятливий до збудника фітофторозу по бадиллі, помірно сприйнятливий по бульб.

Поради картоплярів

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Картопля венета-ідеальний сорт

Експерти, успішно вирощують картоплю венета і дають відмінні характеристики цього сорту, радять дотримуватися правил агротехніки і враховувати фактори, що впливають на врожайність.

Пророщування бульб

Бульби розсипають тонким шаром по ящиках і ставлять на світло при температурі +15. Через 2-3 тижні прокльовуються очі. Пророслі бульби з двох сторін можна обприскати розчином максим, фумар (1 ампула на 10 літрів) для попередження фітофтори.

Картопля венета-ідеальний сорт

Для отримання раннього врожаю бульби попередньо пророщують

Вибір місця

Картопляне поле не слід розташовувати в низинних і глинистих місцях, де застоюються грунтові води.

Картопля венета-ідеальний сорт

Картопля-світлолюбна культура, тому ділянка повинна добре висвітлюватися сонцем

Дотримання сівозміни

Не рекомендують садити коренеплоди 2-3 роки поспіль на одній ділянці, а також після пасльонових. Дуже добре росте картопля після гороху, гірчиці, вівса. Трави, скошені восени і прикопані в грунт, до весни перепрівають і перетворюються в цінне органічне добриво.

Посадка

При посадці в лунку вносять 100 грам золи і кладуть пророщені бульби на глибину 8-10 см.так як венета росте розлогим кущем, відстань між лунками залишають достатню — 45 см, між рядами — 75 см.

Внесення добрив

Навесні під перекопування вносять на сотку 500 кг перегною, 6 кг суперфосфату, 5 кг калійної солі. Перед першим підгортанням рослини підгодовують 10 грам аміачної селітри і 300 грам перегною. Добре позначається на якості картоплі калійні добрива, які вносять перед появою бутонів. Після цвітіння для кращого формування бульб вносять в грунт 30 грам суперфосфату на 10 літрів води на один кущ. Підживлення проводять після поливу або дощу, щоб не викликати опіку коренів.

Картопля венета-ідеальний сорт

Удобрювати грунт необхідно, так як рослинам потрібно збалансоване харчування

Полив

Сорт добре переносить посуху, йому цілком вистачає природних опадів. Однак під час цвітіння і особливо формування бульб рослинам необхідна волога і в сильну спеку не буде зайвим провести 2-3 поливу (4 літри на кущ).

Підгортання

Для того щоб грунт стала пухкої і пропускала повітря, посадки потрібно підгортати. Якщо прогнозують поворотні заморозки, кущики повністю присипають землею або прикривають агроволокном. Підгортання не тільки охоронить незміцнілі рослини від холоду, а й сприятиме розвитку кореневої системи і збільшенню утворення нових столонів, що сприяє підвищенню врожайності на 25%. За сезон проводять три підгортання з інтервалом в 10 днів. На великих площах підгортають картоплю культиваторами, на малих дачних ділянках — за допомогою сапки або мотоблока.

Картопля венета-ідеальний сорт

Картоплеокучник полегшує процес розпушування грунту

Профілактика захворювань

Картопля венета має стійкий імунітет до ряду хвороб, але для попередження виникнення фітофтори рослини обприскують хомом (40 грам на 10 літрів води) тричі за сезон, але не пізніше ніж за 3 тижні до збирання врожаю. Проти колорадського жука кущі обробляють актелликом, децисом.

Збір і зберігання врожаю

За 10 днів до збору врожаю, коли стебла почнуть в’янути і опадати, бадилля скошують. Це сприяє збільшенню врожайності і більш швидкому огрубіння шкірки, а значить, бульби будуть менше пошкоджуватися при збиранні. Викопану картоплю сушать, сортують і зберігають у підвалах. Попередньо сховища обробляють 10% розчином мідного купоросу.

Картопля венета-ідеальний сорт

При зберіганні в сітках легко визначити збереження картоплі і при необхідності видалити гнилі або хворіють бульби

Ранний урожай без усилий: делаем парник из полипропиленовых труб

&1&

Многие владельцы участков мечтают о собственном парнике. Купить теплицу на рынке или в специализированном магазине может позволить себе далеко не каждый. Зато всегда можно самостоятельно соорудить подобную конструкцию на участке, потратив на работу несколько часов и минимальное количество денег.

Парник из полипропиленовых труб

Вырастить рассаду или собрать ранний урожай поможет небольшой парник. Современные магазины предлагают множество различных конструкций, но далеко не каждая из них по карману рядовому обывателю. На самом деле, построить небольшой парник на участке сможет каждый. Для этого не нужны особые знания или большой опыт строительства, ведь в качестве строительного материала будут использоваться лёгкие полипропиленовые трубы.

&1&

Парник из полипропиленовых труб отличается небольшим весом и лёгкостью в установке

Преимущества парника из полипропиленовых труб

Каркас будущего парника состоит из труб, применяющихся в монтаже водопровода в квартирах и домах. Изделия имеют невысокую стоимость, но это далеко не единственное их преимущество. Парник из полипропиленовых труб:

  • отличается небольшим весом, что придаёт конструкции мобильность;
  • надёжно защищает растения от влаги и перепада температур, вне зависимости от материала покрытия (плёнка, поликарбонат);
  • способен прослужить до десяти — пятнадцати лет в любых внешних условиях;
  • монтируется в считаные часы;
  • не требует заливки фундамента;
  • отличается разнообразием конструкции (двускатная крыша, арка, пристенная установка).

&1&

Парник из полипропиленовых труб может иметь различную конфигурацию

Устранение недостатков конструкции

Среди недостатков можно выделить только один — уязвимость. Плёнка разрывается от обильных осадков и сильного ветра, а сами трубы из полиэтилена беззащитны перед ультрафиолетом. Но опытные огородники быстро устраняют эти недостатки. Для покрытия есть огромное количество разновидностей плёнки, отличающихся своей плотностью. Можно выбрать акриловую плёнку, армированную стекловолокном или с дополнительным уплотнением сеткой из целлофана, или применить сотовый поликарбонат. Естественно, стоимость парника станет выше, но можно не переживать за разрыв поверхности.

Сами трубы способны прослужить несколько десятков лет, но солнечный свет постепенно разрушает их. Опытные огородники рекомендуют поступить следующим способом: полипропиленовые трубы просто обматываются непрозрачным скотчем. Этот простой способ увеличивает срок службы в несколько раз.

Если в регионе выпадает большое количество осадков, это может привести к деформациям крыши. Поэтому нужно обязательно усилить арку трубой, проходящей вдоль через всю длину парника, а по центру (внутри) установить дополнительную «колонну». На зиму такую подпорку ставят обязательно, чтобы крыша не просела под тяжестью выпавшего снега.

&1&

Зимой парнику понадобится дополнительное укрепление

Подготовительные работы

Для начала следует определиться с местом установки парника и его размерами. Место установки — ровная площадка, на которую не падают тени от деревьев и построек. Если используется пристенный способ установки к дому, то парник устанавливается только с южной стороны, так как именно сюда попадает больше света.

Что касается размеров, то здесь всё зависит от количества растений, удобства использования парника и бюджета. Например, это может быть конструкция всего в метр высотой для выращивания рассады, а может быть сооружение выше человеческого роста, где можно полноценно выращивать фрукты и овощи. Именно второй способ выбирается чаще всего при строительстве парника из полипропиленовых труб.

&1&

Парник высотой в 1 м испоьзуется для выращивания рассады

Какие полипропиленовые трубы взять для строительства

При отсутствии всякого опыта лучше довериться советам опытных огородников. Для строительства лучше всего подойдут толстостенные трубы для гвс, соединяющиеся пластиковыми крестовинами. Оптимальный наружный диаметр 25 миллиметров, а внутренний — 16,6 мм. Толщина стенки такой трубы составляет 4,2 мм. Если речь идёт о строительстве парника с двускатной крышей, то следует побеспокоиться и о достаточном количестве соединительных крестовин. Оптимальное решение — реактопластовые элементы с толщиной стенок в 3 мм. Дополнительно их можно «прихватить» саморезами.

&1&

Трубы для горячего водоснабжения лучше всего подойдут для строительства парника

Материалы и инструменты

Здоровая спина без врачей и лекарств
Бесплатный онлайн мастер-класс, где вы узнаете, как в домашних условиях избавиться от боли в пояснице.
Участвовать!
&1&

Для начала строительства парника с размерами 3,5 на 6 метров понадобятся такие материалы:

  • доски для прочного основания (две по 6 метров и две по 3,5);
  • бруски и петли для дверной коробки 10 штук;
  • полипропиленовые трубы — 19 штук;
  • стальные прутья длиной 1 метр — 18 штук (диаметр должен соответствовать внутреннему диаметру трубы);
  • 24 погонных метра плёнки;
  • пластиковые и алюминиевые хомуты (для укрепления конструкции), саморезы, гвозди, небольшие планочки для фиксации плёнки.

Из инструментов понадобится:

  • молоток;
  • шуруповёрт;
  • нож;
  • плоскогубцы;
  • уровень.

Для строительства парника большого размера на одной из стен устанавливается дверь. Она должна быть лёгкой. Проще всего изготовить каркас для двери из небольших деревянных реек или тех же обрезков труб.

Поэтапное строительство парника

  1. поскольку вес конструкции небольшой, роль фундамента играет основание из досок: из них собирается прямоугольная рама.
    &1&

    Фундамент для теплицы можно сделать из деревянного бруса или досок

  2. вдоль длинных досок в землю забиваются металлические прутья на достаточную глубину (от этого зависит прочность конструкции). Над землёй должно оставаться 20–30 см.
    &1&

    Для прочности каркас монтируется на металлические прутья

  3. на арматуру надеваются трубы.
    &1&

    Готовые арочные каркасы можно приобрести в специализированных магазинах

  4. каркас из труб фиксируется алюминиевыми хомутами к основанию.
    &1&

    Труба фиксируется алюминиевым хомутом и саморезами

  5. устанавливаются распорки и дверная коробка.
    &1&

    Распорки устанавливаются по углам для прочности

  6. укрепляется свод арки с помощью трубы (используются пластиковые хомуты).
    &1&

    Труба фиксируется с помощью пластикового хомута

  7. на готовый каркас монтируется плёнка.
    &1&

    Всё готово к монтажу плёнки

  8. плёнка фиксируется при помощи гвоздей (саморезов) и небольших планочек.
    &1&

    Крепление полиэтилена рекомендуется выполнять при температуре 16–18 °с, чтобы избежать провисания плёнки

  9. собирается дверь.
    &1&

    Дверь можно сделать из дерева и полиэтилена

  10. объект готов к эксплуатации.
    &1&

    Сборка парника из пластиковых труб может быть осуществлена в течение одного-двух дней

Видео: теплица из полипропиленовых труб своими руками