Гербіциди для боротьби з бурянами і добрива для підгодівлі газонної трави

57

Догляд за газоном не обходиться без добрив: вони необхідні на початку сезону, щоб травичка пустилася в зростання; протягом літа потрібно підгодовувати рослини, оскільки через стрижки значно виснажуються наявні в грунті запаси поживних речовин; ну а добрива восени для газону допомагають підготувати траву до зими і підвищити її опірність хворобам.

Основні добрива, необхідні для газону

Деякі садівники намагаються вносити підгодівлю якомога рідше, вважаючи, що добрива для газону лише викликають інтенсивне зростання трави, і через це її доводиться частіше стригти. Звичайно, ця думка невірна-без належної підгодівлі рослини стоншуються і порідшають, отже, клопоту з газоном тільки додасться.

Гербіциди для боротьби з бурянами і добрива для підгодівлі газонної трави

Гербіциди застосовуються не тільки в тих випадках, коли вручну впоратися з бур’янами не вдається

Для досягнення чудового результату при вирощуванні газону потрібно знати, які добрива для газонної трави підходять для різного пори року, в яких пропорціях їх слід вносити, і як правильно здійснювати підгодівлю.

Крім того, вам можуть стати в нагоді і гербіциди для газону, які ефективно допомагають боротися з бур’янами. Гербіциди застосовуються не тільки в тих випадках, коли вручну впоратися з бур’янами не вдається, але також в якості профілактичного засобу проти появи моху, бур’янів і хвороб.

відео про боротьбу з бур’янами за допомогою гербіцидів

Для нормального росту газону необхідні три елементи: азот, калій і фосфор. Кожен елемент впливає на рослини по-своєму, забезпечуючи різні результати.

Азот

Необхідний для посилення росту трави, покращує її забарвлення. Після внесення азоту газон радує око густою свіжою зеленню. Оскільки напередодні зими активне зростання трави вкрай небажаний, осіннє добриво для газону не повинно містити азот. У грунті запаси азоту швидше за все вичерпуються, тому протягом сезону рекомендується підгодовувати рослини азотними добривами після кожної другої стрижки.

Калій

Підживлення газонної трави калієм бажана, але не настільки необхідна, як підгодівля азотом. Калій зміцнює рослини, сприяє їх нормальному росту, підвищує стійкість до хвороб, посухи і втрати кольору. Вносять разом з фосфорними добривами з весни і до осені.

Гербіциди для боротьби з бурянами і добрива для підгодівлі газонної трави

Підживлення газонної трави калієм бажана, але не настільки необхідна, як підгодівля азотом

Фосфор

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Гербіциди для боротьби з бурянами і добрива для підгодівлі газонної трави

Фосфорна підгодівля сприятливо впливає на кореневу систему трави, зміцнюючи її і відновлюючи. При внесенні фосфорного добрива навесні газонна трава раніше йде в зростання, кущіння рослин посилюється. Влітку завдяки фосфорним підгодівлі рослини краще засвоюють поживні речовини і воду з грунту, підгодівля газону восени стимулює у трави зростання бічних пагонів.

Коли удобрювати газон, і як вносити добрива

На упаковці з мінеральними добривами зазвичай вказується процентне співвідношення елементів і норма внесення на один квадратний метр. Дотримуйтесь зазначені норми внесення, але при цьому пам’ятайте, що газон, що росте в тіні дерев, потребує більшої кількості добрив, а якщо на газоні занадто багато бур’яну, слід збільшити частку фосфорних добрив.

Гербіциди для боротьби з бурянами і добрива для підгодівлі газонної трави

Добрива для газонної трави випускаються в рідкому і гранульованому вигляді

1. Тепер розберемося, коли слід вносити добрива:

  • першу підгодівлю комплексним добривом можна провести відразу після танення снігу-азот проникне в живильний шар грунту і викличе бурхливе зростання трави;
  • оскільки запаси калію і фосфору в грунті виснажуються значно повільніше, ніж запаси азоту, досить внести фосфорно-калійні добрива рази три за сезон;
  • дивіться за станом трави-якщо вона втратила яскравість і пружність, виглядає млявою і пожовклою, значить, пора внести комплексне добриво;
  • остання підгодівля газону восени вноситься в першій половині жовтня, за пару тижнів до заморозків (крім фосфору і калію допускається застосовувати тільки азот повільної дії).

Добрива для газонної трави випускаються в рідкому і гранульованому вигляді. Рідкі досить розбризкати по газону, і вони швидко вбереться в грунт. Гранульовані добрива розкидаються по ділянці вручну або вносяться сівалкою, після підгодівлі газон необхідно полити, щоб добрива вбралися. Тому підгодовувати газон гранульованими добривами зручніше перед дощем.

Гербіциди для боротьби з бурянами і добрива для підгодівлі газонної трави

Якщо кілька днів стоїть посуха, полийте газон і почекайте, поки трава не підсохне

Існує головне правило: при внесенні добрив грунт повинен бути трохи вологим, а трава – сухий. Якщо кілька днів стоїть посуха, полийте газон і почекайте, поки трава не підсохне, а вже потім внесіть підгодівлю і знову ретельно полийте рослини, щоб добриво пішло в землю. Протягом доби після внесення добрив не допускайте на газон тварин і дітей.

Застосування гербіцидів в боротьбі з бур’янами

На доглянутому газоні бур’яни рідко з’являються, тому краще відразу постаратися від них повністю позбутися, ніж постійно витрачати час на видалення окремих бур’янів. Звичайна прополка не гарантує вирішення проблеми, так як багаторічні бур’яни незабаром знову проростають з кореневищ, що залишилися в землі, та й при великій площі газону такий спосіб боротьби з бур’янами під силу не кожному садівнику. Гербіциди для газону дозволяють впоратися з проблемою набагато швидше і ефективніше. Потрібно лише правильно підібрати хімічні засоби або ж довірити обробку ділянки гербіцидами фахівцям.

Гербіциди суцільної дії – наприклад, торнадо) — знищують всю рослинність, рослини під їх дією засихають разом з корінням. Зручно використовувати засоби суцільної дії з метою обробки запущених земель, для боротьби з особливо важкими бур’янами, для повного очищення ділянки під посів газонної трави або під грядки.

відео про боротьбу з бур’янами

Гербіциди вибіркової дії – агрокіллер, лонтрел-зоод) — знищують тільки широколисті бур’яни, не зачіпаючи газонну траву. Ефективні для боротьби з кульбабами, в’юнками, борщівником, пирієм та іншими багаторічними і однорічними бур’янами на газонах зі злакових трав.