Чому не можна тримати фікус в квартирі: розбираємося в причинах

72

Ефектний фікус прикрашає домашній інтер’єр. Ця рослина підкуповує любителів квітів своєю невибагливістю, здатністю очищати повітря, декоративними властивостями. І в той же час існують причини, згідно з якими тримати в будинку такий красиву квітку не можна.

Чому вважається, що фікуса в квартирі бути не повинно

Якщо вірити в позитивні властивості фікуса, то він поглинає з навколишнього простору шкідливі і токсичні пари бензолу, формальдегіду, фенол, збагачує його киснем, знищує бактерії, шкідливі для людини. Така квітка приносить в будинок щастя і благополуччя, пригнічує нехороші думки.

Чому не можна тримати фікус в квартирі: розбираємося в причинах

Фікус поглинає з повітря шкідливі речовини

Подружнім парам, які мріють про дитину, але не здатним отримати його; слід обзавестися фікусом в своїй спальні, і мрія здійсниться. Ця квітка, що знаходиться високо на шафі, над головами відвідувачів житла, стане охороняти будинок від пристріту і псування.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Чому не можна тримати фікус в квартирі: розбираємося в причинах

Однак, є об’єктивні причини, прикмети і забобони, за якими квітка не повинен знаходитися в квартирі.

Об’єктивні причини

Рослина містить молочний сік, який, потрапляючи на відкриті ділянки шкіри, слизові оболонки, здатний викликати алергічні прояви у вигляді почервоніння шкіри, свербіння, дерматиту, оскільки складається з ензимів і алкалоїдів. На це слід особливо звернути увагу, якщо в квартирі знаходяться маленькі діти або тварини. Вони здатні спробувати листочки квітки і отримати отруєння. Негативний вплив на людей з бронхіальною астмою надає каучуконосний фікус, в ньому міститься 40% каучуку, що виділяється в атмосферу.

Чому не можна тримати фікус в квартирі: розбираємося в причинах

Каучуконосний фікус шкідливий людям з астмою

Прикмети і забобони

Прикмети, відомі в народі, говорять про те, що фікус провокує домочадців на сварки, сімейні скандали, викликає неприємності. Фікус відноситься до рослин-мужегонам, проганяє можливих женихів, якщо в будинку є незаміжні дівчата. А у живуть в ньому чоловіків псується характер, вони стають скандальними, нестерпними, божеволіють.

У мене близько 5 років красується на підвіконні симпатичний фікус бенджаміна. Оскільки я вийшла з дітородного віку, а з чоловічої статі в будинку тільки кіт, то негатив мені не загрожує. До речі, кіт не проявляє до рослини ніякого інтересу.