Чи можна прати спанбонд і які ще є способи його очистити

72

Зазвичай спанбонд натягують на дуги, а краю притискають до землі або закопують в неї. Добре, якщо на ділянці грунт піщаний, багато бруду до покривного матеріалу не налипне. А якщо він став сірим або чорним за сезон? та й не тільки через бруд цього матеріалу потрібна прання.

Чи можна прати спанбонд: думаємо разом

Якщо поміркувати логічно, то прати покривний матеріал можна. Адже на ділянці він витримує і тривалі дощі, і спеку під +40 °c, а то і вище. Значить, ми можемо прати спанбонд при температурах, які бувають на вулиці влітку. Сумніви викликає вплив прального порошку. Деякі городники вважають, що пранням можна змити якийсь захисний шар або просочення. Але якщо вірити вікіпедії та аналітичному порталу newchemistry.ru, то спанбонд створений з тонких ниток розплавленого пластику.

Про просочення йдеться тільки в зв’язку з кріпленням цих ниток між собою, тобто деякі марки отримують шляхом хімічного склеювання, але в більшості випадків використовується термоскріплення — спайка.

Скріплення ниток у полотні може здійснюватися кількома способами:

 • іглопрокаливаніе,
 • хімічна просочення ниток сполучними,
 • термоскріплене на каландрі,
 • водоструйне скріплення
 • термоскріплене гарячим повітрям

Найбільш поширеними способами скріплення є термоскріплене на каландрі і іглопрокаливаніе

Https://ru.wikipedia.org/wiki/%d0%a1%d0%bf%d0%b0%d0%bd%d0%b1%d0%be%d0%bd%d0%b4

Чи можна прати спанбонд і які ще є способи його очистити

Схема виробництва спанбонду методом термоскріплення

Якщо ваш спанбонд отриманий шляхом просочення хімічними сполучними речовинами, то, можливо, під дією порошку і високих температур він і розпушиться. Для проби виперіть один невеликий шматок. Але судячи з відгуків на форумах («велике питання.ру» «» дачний форум», webсад), а також в соцмережі otvet.mail.ru, матеріал перуть, і служить він після цього ще не один рік.

Я перу, користуюся одним і тим-же четвертий рік.

◄без гмо►

Https://otvet.mail.ru/question/175597595

Я стираю з порошком, служить кілька років. У хорошій машині звичайно прати не стала б, у мене на дачі машина малютка спеціально для таких цілей.

Наталія левіна

Https://otvet.mail.ru/question/74168173

Машинка бош-автомат, завантажую по одному полотну 4,2 * 10м товщиною 60мкм або по 2 полотна такого ж розміру товщиною 32 мкм або 17 мкм. Сушу склавши в кілька шарів, найбільше висихає за добу. Після висихання складаю щільніше і можна відвозити на дачу для подальшого використання.

Надежда1303

Http://www.bolshoyvopros.ru/questions/2771042-kak-stirat-netkanyj-material-agrovolokno-spanbond-agrospan-agroteks.html

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Чи можна прати спанбонд і які ще є способи його очистити

Інструкція з прання спанбонду:

 1. просушіть брудні полотна, розвісивши їх на паркані або білизняний мотузці. Без просушування сирі налиплі шматки бруду буде важко обтрусити.
 2. добре витрусіть, звільніть від зачепилися травинок, сховалися комах і т.п.
 3. якщо на тканині залишилося багато бруду, спочатку замочіть її в бочці або ванні, можна з милом.
 4. періть в машинці при 30-40 °c в дбайливому режимі.
 5. висушіть звичайним способом (в сушінні або розвісивши на мотузці).

Є городники, які зашивають в спанбонді дірки і навіть гладять після прання, що не позбавлене логіки: під дією температури відкріпилися один від одного волокна можуть знову склеїтися.

Спанбонд не можна віджимати, викручуючи його. Це призведе до деформації, спаяні нитки можуть розірватися. Матеріал втратить цілісність, стане пухким, буде пропускати воду сильніше звичайного, термін його служби скоротиться.

Інші способи очищення та дезінфекції

На думку багатьох городників, прати покривний матеріал-дуже трудомістке заняття, перед зимою його досить:

 • просушити;
 • прогріти на сонечку;
 • почистити щіткою.

У журналі «супер дачники» йдеться про те, що агротекстиль не тільки можна, але і необхідно дезінфікувати, адже він використовується по кілька років, в порах можуть осідати і накопичуватися грибки хвороб. А найпоширеніший спосіб дезінфекції-це прання. Але також даються і інші поради:

 • замочіть або прополоскайте матеріал в слабкому розчині марганцівки.
 • під час просушування обприскати розчином фунгіциду (хома, хоруса, скора і ін.) за інструкцією.

Чи можна прати спанбонд і які ще є способи його очистити

Спанбондом закривають теплолюбні культури, які в умовах рф часто хворіють, спори грибків осідають на покривному, його потрібно дезінфікувати

Я намагалася перепрати все наявне у мене агроволокно. Городничаю в сибіру, тому його у мене стільки, що можна накрити всі мої 6 соток або половину, але в два шари. Після прання першого ж шматка зрозуміла, що це нереально, та й не заслуговує покривний матеріал такої честі. Хоч сміття і обтрушувала, але в барабані все одно виявилося його достатньо. Сам матеріал відіправся погано, став сірим. Тому з чоловіком вирішили не гробити машинку, а замочити всі шматки в поливних бочках. У воду додала мідний купорос для дезінфекції (1 ст. Л. На 10 л води). День у нас спанбонд пролежав в такому розчині, а ввечері почали віджимати, але і від цієї затії відмовилися — сильно важко, коли багато матеріалу. Просто витягли з бочок на травичку і дали стекти воді, потім розвісили і просушили. Нічого, звичайно, не відіпралося, але багато бруду отмокло, і дезінфекція, сподіваюся, відбулася.

Відгуки городників про прання спанбонду

Не треба прати. За спостереженнями (правда, не моїм, я ніколи не прала) це погіршує його якості — змінюється щільність, він починає пропускати воду.

Makaronka

Http://www.websad.ru/archdis.php?code=658766

У мене є нетканий матеріал ще 10-річної давності, він вже не білий, пожовтів від бруду, а є і новий, але теж з брудом. Одного разу я такий матеріал прала в машинці, прочитавши таку рекомендацію робити це щороку (де — не пам’ятаю). Матеріал побілів (не до первозданної білизни), але став м’якше. Щільність матеріалу 60. Навіть не приходило в голову звернути увагу на різницю в пропусканні води. Обов’язково проведу експеримент))

Ohra

Http://www.websad.ru/archdis.php?code=658766

Я прала вже кілька разів агротекс, в пральній машинці-автомат. Режим-делікатне прання. Все нормально. Торік покривала парник ім. Восени зняла-кріпився меблевим степлером до деревинок. На наступний рік не буду розорятися, буду знову його використовувати.

Http://dacha.wcb.ru/lofiversion/index.php?t1740.html