Збільшуємо урожай картоплі за допомогою голландської технології вирощування

73

Картопля-хоч і відносно невибаглива овочева культура, але багато картоплярі знають на особистому досвіді, що рік на рік не доводиться. В одному сезоні вдається зібрати багатий урожай картоплі, інший сезон приносить одні розчарування.

Корисні поради

Виною тому можуть бути різні хвороби картоплі, погані погодні умови, недолік добрив в грунті, низька якість посадкового матеріалу.

Щоб підвищити шанси на хороший урожай, незалежно від погоди, рекомендується висаджувати два-три сорти різного терміну стиглості, в кожну лунку додаючи по жмені добре перепрілого компосту. Слід віддати перевагу сортам, які менш схильні до поширених захворювань. Так, все більшою популярністю користується голландська картопля, стійкий до різних картопляним вірусів, нематоди і раку.

Збільшуємо урожай картоплі за допомогою голландської технології вирощування

Щоб підвищити шанси на хороший урожай, незалежно від погоди, рекомендується висаджувати два-три сорти різного терміну стиглості

Найбільш поширені голландські сорти картоплі:

 • еба. Відрізняється стійкістю до вірусних захворювань середньопізній сорт з бульбами жовтого кольору.
 • пріор. Стійкий до нематоди і поразки бульб ранній сорт. До вірусних хвороб і фітофторозу відносно стійкий.
 • мона ліза. Урожайність з куща досягає двох кілограм бульб при додаванні азотних добрив, крім того, це найстійкіший до хвороб сорт.
 • клеопатра. Сорт ранній, високоврожайний, добре росте на піщаному і глинистому грунті, нестійкий до парші.
 • астерікс. Сорт забезпечує хороший урожай і довго зберігається.
 • ярла. Ранній сорт, здатний давати високий урожай на будь-яких видах грунту, без додаткового добрива.
 • фризія. Середньостиглий сорт з відмінним імунітетом до вірусів.

У чому особливість голландського методу вирощування картоплі

Багатьом садівникам відома голландська методика вирощування полуниці, що дозволяє отримувати ягоди круглий рік. Не меншої ефективності можна домогтися за допомогою вирощування картоплі за голландською технологією , яка успішно застосовується нашими картоплярами в останні кілька років, як у фермерських господарствах, так і на особистих ділянках.

У чому суть голландського методу вирощування картоплі? в цілому, це комплекс агротехнічних прийомів, виконуваних максимально якісно в точно призначені терміни. Голландці роблять упор на аерацію грунту – добре розпушують її, картоплю висаджують в гребені, між рядами залишають широкі відстані. У підсумку з кожної рослини вдається отримати до 2 кг великих бульб, які прекрасно зберігаються протягом зими.

Збільшуємо урожай картоплі за допомогою голландської технології вирощування

Голландці роблять упор на аерацію грунту-добре розпушують її, картоплю висаджують в гребені, між рядами залишають широкі відстані

Якщо ви хочете досягти такого ж успіху у вирощуванні картоплі, як голландці, вам потрібно ретельно дотримуватися головних правил:

 • використовується тільки сортова картопля;
 • посадковий матеріал відбирається найякісніший, не нижче другої репродукції;
 • на одному місці картопля може висаджуватися тільки раз в три роки після озимих зернових;
 • грунт удобрюється;
 • посадки картоплі обробляються хімікатами і гербіцидами для знищення інфекційних захворювань і шкідників;
 • осіння і весняна обробка грунту проводиться в точно витримані терміни за встановленою технологією.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Збільшуємо урожай картоплі за допомогою голландської технології вирощування

Навіть у фермерських господарствах нашої країни, не кажучи вже про городах любителів, не завжди досконально виконуються ці правила, тому і настільки ж високого врожаю, як в голландії, вдається домогтися не всім. Заради економії місця картопляні посадки сильно загущаются, на приватних ділянках, як правило, немає можливості дотримуватися сівозміни, та й насіннєвий матеріал часто використовується низької якості.

Збільшуємо урожай картоплі за допомогою голландської технології вирощування

Спробуйте висадити картоплю за голландською технологією

Проте, спробуйте висадити картоплю за голландською технологією-нехай рядків вийде менше при міжряддях в 70 см, зате вам вдасться викопати більшу кількість якісної, великої картоплі, ніж зазвичай.

Покрокова інструкція вирощування картоплі голландським методом

Перш ніж приступити до посадки, обов’язково проростіть насіннєвий матеріал: прогрійте в світлому приміщенні при температурі +18 градусів до появи паростків, потім знизьте температуру до +8 градусів і почекайте, поки фіолетові паростки не досягнуть 2 см в довжину.

При весняній оранці внесіть в грунт азотне добриво-сечовину. У добре зораній землі зробіть гряди з півночі на південь. Рекомендована глибина закладення картоплі-6 см, від бульби до бульби має бути 30 см.між грядами проходи в 75 см, така відстань забезпечить кращу освітленість рослин сонцем, і земля після дощів буде швидше просихати.

Збільшуємо урожай картоплі за допомогою голландської технології вирощування

При весняній оранці внесіть в грунт азотне добриво-сечовину

При посадці в кожну лунку спочатку насипайте по жмені деревної золи, а потім кладіть різану картоплю паростком вгору. Якщо додавати в лунки лушпиння цибулі, це відлякає слимаків і дротяників. Висаджений картопля засипте землею, сформувавши гребені до 10 см для укриття бульб.

Коли з’являться сходи, можна провести першу міжрядну обробку картоплі з метою знищення бур’янів і поліпшення умов для формування бульб: добре розпушеною землею з міжрядь засипте з двох сторін паростки картоплі, щоб висота гребенів збільшилася до 20 см.

відео про вирощування картоплі

Поливати гряди потрібно, як мінімум, тричі за літній сезон – перед цвітінням бадилля, при появі квіток і через десять днів, як бадилля відцвіте. За кілька днів до цвітіння картоплі можна обприскати його отрутами проти колорадських жуків.