Як зробити гідроізоляцію даху гаража своїми руками

78

Гідроізоляція даху гаража є одним з основних етапів облаштування цієї конструкції. Дуже важливо правильно підібрати матеріал, оскільки волога може стати причиною появи грибка, цвілі і конденсату. У гаражі, де дах погано або неправильно гідроізольована, автомобіль буде перебувати в небезпеці.

Зміст

 • Огляд матеріалів для гідроізоляції, їх порівняння, плюси і мінуси

  • Відео: гідроізоляційна мембрана
 • Технологія гідроізоляції даху гаража своїми руками

  • Гідроізоляція шиферного даху гаража
  • Гідроізоляція бетонного даху гаража

   • Відео: як покрити дах гаража руберойдом своїми руками
  • Гідроізоляція даху гаража з великим ухилом

   • Відео: укладання гідроізоляційної мембрани
  • Гідроізоляція даху залізного гаража
  • Гідроізоляція плоского даху гаража

Огляд матеріалів для гідроізоляції, їх порівняння, плюси і мінуси

Вибір матеріалу для гідроізоляції залежить від багатьох факторів, зокрема, від наявності скатів, їх нахилу, особливостей клімату.

Основними вимогами є:

 • еластичність — при недостатньому її рівні матеріал легко може пошкодитися при пружних деформаціях;
 • стійкість до вологи-гідроізоляційний матеріал повинен затримувати не тільки воду, але і водяні пари;
 • теплопроникність — це дозволить підтримувати в приміщенні гаража необхідну температуру для повноцінного збереження автомобіля;
 • міцність — матеріал повинен витримувати різні навантаження ззовні.

Для гідроізоляції гаража можна використовувати:

 1. гідроізоляційну перфоровану або антиконденсатну плівку. Спеціальний матеріал, який комбінує в складі тканину і армовану плівку. У конструкції присутні отвори, через які здатна проникати волога, але тільки в одному напрямку. Використовувати цей матеріал можна для облаштування холодної покрівлі, в тому числі і для гаража. Перфорована плівка має один істотний недолік-короткий термін експлуатації. Це пов’язано з тим, що з часом пори забиваються брудом, і функціональність гідроізоляції знижується. Матеріал просто перестає «дихати».
  Як зробити гідроізоляцію даху гаража своїми руками

  Термін служби перфорованої плівки становить не більше 5 років

 2. полімерну плівку. Вона вважається універсальною, володіє антиконсендантними властивостями. Перевага плівки в тому, що використовується і в якості гідроізоляційного, і пароізоляційного матеріалів, причому дозволяється укладати під будь-яку покрівлю. Мембрана може мати кілька шарів. Для утепленого гаража краще використовувати плівку з двома або трьома шарами. Тільки так можна гарантувати збереження утеплювача тривалий час. У тришаровій мембрані вже немає отворів, завдяки чому термін експлуатації підвищується. Також саме полімерну мембрану рекомендується вибирати в тих областях, де дмуть сильні вітри.
  Як зробити гідроізоляцію даху гаража своїми руками

  Полімерна плівка не пропускає не тільки вологу, але і пар

 3. гідрофільну гуму. Це гнучкий гідроізоляційний матеріал, який відмінно підходить для обробки місць стиків, технологічних швів та інших важкодоступних місць. Принцип роботи полягає в розширенні при контакті з водою, завдяки чому всі порожнечі заповнюються. Причому чим більше тиск води, тим більш щільною і надійною є гідроізоляція.
  Як зробити гідроізоляцію даху гаража своїми руками

  Гідрофільна гума здатна вбирати в себе вологу і розбухати

 4. мастики. Вони можуть бути акриловими, бітумними, силіконовими, каучуковими, поліуретановими. Укладаються в рідкому стані, до якого доводяться шляхом нагрівання, а потім застигають, створюючи надійне покриття. Можна використовувати для покриття будь-якого матеріалу даху, зокрема, дерев’яної або бетонної поверхонь, оскільки володіють відмінними адгезійними властивостями. Але термін експлуатації мастики не перевищує 5 років, тому вимагає періодичної заміни.
  Як зробити гідроізоляцію даху гаража своїми руками

  Мастика може бути холодною і гарячою

 5. обклеювальні матеріали. У цю групу входять руберойд, толь, гідроізол, пергамін. Укладати матеріал потрібно на рівну чисту суху поверхню, попередньо оброблену бітумною ґрунтовкою. Рулонний матеріал варто наклеювати на дах, заздалегідь поверхню гідроізоляції потрібно нагріти, в результаті чого вона плавиться і надійно фіксується на даху. Укладати матеріал слід внахлест, а місця стиків рекомендують додатково обробити мастикою або рідкою гумою. Підвищити надійність покриття можна, якщо посипати його щебеневої крихтою.
  Як зробити гідроізоляцію даху гаража своїми руками

  Руберойд є найпопулярнішим гідроізоляційним матеріалом

 6. проникаючу гідроізоляцію. Відносно новий спосіб захисту даху від вологи. Підходить для бетонних покриттів. Цей матеріал являє собою просочення, яка проникає в пори бетону, заповнює їх. Після цього вона застигає і утворює надійний захист від вологи, в бетон не вбирається. Проникаючою гідроізоляцією є рідке скло, синтетична смола або розплавлений бітум.
  Як зробити гідроізоляцію даху гаража своїми руками

  Проникаюча гідроізоляція повністю заповнює пори в бетоні

Відео: гідроізоляційна мембрана

Технологія гідроізоляції даху гаража своїми руками

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Як зробити гідроізоляцію даху гаража своїми руками

Облаштувати гідроізоляцію даху гаража можна і своїми руками, при цьому абсолютно не важливо, який покрівельний матеріал був використаний. При наявності всіх необхідних інструментів і знань роботу можна провести і без допомоги фахівців.

Гідроізоляція шиферного даху гаража

Шифер є натуральним матеріалом, що виготовляється шляхом зрізу гірської породи. Найчастіше для гідроізоляції шиферного даху гаража використовується руберойд. Його укладання не повинна викликати труднощів:

 1. спочатку необхідно облаштувати дерев’яну обрешітку.
  Як зробити гідроізоляцію даху гаража своїми руками

  Для шиферного даху можна використовувати руберойд або мембрану

 2. на неї укладати листи руберойду вертикальними рядами. Це дозволить без проблем пересуватися по даху. Всі роботи потрібно проводити не поспішаючи, при цьому рулон гідроізоляційного матеріалу варто акуратно перекидати через коник, що дозволить мінімізувати кількість містків холоду.
  Як зробити гідроізоляцію даху гаража своїми руками

  Кріпити руберойд можна металевими скобами

 3. перевірити надійність кріплення матеріалу. Для фіксації рекомендується використовувати скоби і будівельний степлер, при цьому не забувайте про необхідність наявності нахлеста в 10 см.
 4. обробити місця стиків матеріалу і кріплення обмазувальної гідроізоляцією. Це може бути холодна мастика або рідка гума.

Гідроізоляція бетонного даху гаража

Особливість бетонного даху полягає в тому, що продовжити термін служби такого гаража можна, якщо утеплити її. У зв’язку з цим варто дотримуватися певних правил при облаштуванні гідроізоляційного шару. В першу чергу це стосується якості бетонної стяжки, яка укладається на шар утеплювача. Від цього безпосередньо залежить якість захисту від вологи. Товщина бетонної стяжки повинна бути мінімум 4 см. Процес гідроізоляції бетонного даху повинен відбуватися в наступній послідовності:

 1. покрити поверхню бетонної стяжки праймером або бітумно-полімерною мастикою.
  Як зробити гідроізоляцію даху гаража своїми руками

  Перед укладанням руберойду бетонну поверхню потрібно покрити ґрунтовкою або мастикою

 2. дати час просоченню застигнути повністю.
 3. розкачати рулон руберойду, потім йому потрібно відлежатися, особливо якщо цей матеріал тривалий час зберігався на складі або у вас в гаражі. Перед використанням знову скачати.
 4. підготувати газовий пальник. З її допомогою нагріти поверхню гідроізоляційного матеріалу до зникнення індикаторного покриття. Воно представлено у вигляді поліетилену з присутньою заводським маркуванням. Слідкуйте за тим, щоб матеріал не був перегрітий, інакше все гідроізоляційні властивості руберойду будуть втрачені.
  Як зробити гідроізоляцію даху гаража своїми руками

  Для укладання руберойду на бетонну основу його потрібно нагріти

 5. підігрівається рулон поступово розгортати, фіксувати на поверхні даху, а потім прокатати спеціальним катком для надійного кріплення. Укладати руберойд потрібно внахлест, який повинен бути рівний 10 см.
 6. особливу увагу варто приділити місцям примикання до парапетів, висновків технологічних систем, наприклад, труб вентиляції та опалення. Ці місця необхідно додатково гідроізолювати, використовуючи або обмазувальну гідроізоляцію, або спеціальні пристрої, наприклад, майстер-флеш.

Відео: як покрити дах гаража руберойдом своїми руками

Гідроізоляція даху гаража з великим ухилом

При великому нахилі скатів даху гаража використання наплавляються матеріалів неможливо. Найчастіше в таких випадках застосовується гідроізоляційна мембрана. Монтаж матеріалу відбувається в наступній послідовності:

 1. поверхню очистити від пилу і сміття.
 2. покрити бетонну поверхню праймером або ґрунтовкою глибокого проникнення.
 3. нанести бітумну мастику на дах.
  Як зробити гідроізоляцію даху гаража своїми руками

  Перед укладанням руберойду поверхню даху потрібно покрити мастикою

  Наскільки вони врожайні в тому чи іншому регіоні, ростуть взагалі, наприклад, на уралі або ленінградській області. Їх немає в масовому продажу.

  Але зараз насінництвом вігни зайнялися відомі вітчизняні виробники. Завдяки їм, ми можемо вирощувати на своїх грядках сорти, пристосовані до російського клімату. Термін їх дозрівання помітно коротше-55-60 днів, а насіння продаються в звичайних магазинах для дачників.

  Таблиця: російські сорти вігни, її характеристики

  назва сортапроизводитель семянсрок дозрівання (днів)довжина бобу (см)урожайностьспагетті«нк. Російський город»60554–5факир«седек»6050–70до 5каланча«гавриш»55–60655графиня55–60604.2–5.4 браун сід, ред сід, блек сид«плазмові насіння»50–60до 1004.5

  Можна знайти в продажу вігну чуча, ніагара, макаретти та ін. У догляді така квасоля проста, досить посіяти і забезпечити міцною опорою. Але вігна теплолюбна, тому в північних регіонах вирощується в теплицях. Зривати рекомендується недозрілі стручки довжиною 20-30 см.

  Фотогалерея: яку вігну можна виростити в росії

  Як зробити гідроізоляцію даху гаража своїми рукамиавтор вігни спагетті « » нк. Російський город «&1&каланча дає тонкі і довгі боби зеленого кольору&1&вігна ред сід названа за кольором насіння, вони червоні&1&графиня — урожайна і красива вігна з смачними бобами&1&факір дуже урожайний, плодоношення у нього тривале&1&вігна макаретті нарощує довгі і вузькі стручки схожі на макарони

  Відео: ліана вігни в теплиці

  Відгуки про вирощування вігни

  В минулому році садила вігну « графиня»- дуже сподобалася! хочу посадити знову

  Людаст

  Http://dacha.wcb.ru/lofiversion/index.php?t24754.html

  Садила чарівник і факір це з серії вігна, дуже сподобалася. Вона така цікава, кольору взагалі не помітно (квіточки непоказні), а потім з’являються «волосинки» близько 10 см, думала це вуса у неї такі, а на ділі виростають довгі боби трохи товщі олівця. На смак теж сподобалася, без волокон. Виростає довгою ліаною, потрібна опора. Тільки в минулому році урожай був не дуже, холодно для неї було, довго сиділа на початку сезону. Вирощувала розсадою. Каланча теж-вігна, прикупила в цьому році, спробую. Хочу в парник до томатів пару кущиків посадити.

  Irust

  Https://www.nn.ru/community/dom/dacha/podelites_opytom_vrashchivaniya_fasoli.html

  Я в минулому році вирощувала вігну «макаретті». Сіяла на початку травня, з огірками, висаджувала в теплицю в кінці травня. Мені дуже сподобалася, і росла начебто швидко, плодоносила до кінця сезону. Але-вже дуже теплолюбна, це так. Виставляла розсаду на балкон (добре не всю!), було + 4-вігна загнулася…

  Наталена

  Https://forum.tvoysad.ru/viewtopic.php?t=6817

  Залізного гаража

  Металевий гараж також потребує гідроізоляції. Є два способи:

  1. покриття мастикою на полімерно-бітумній основі. Проводити роботу можна тільки в теплу пору року. Починати рекомендують в кінці весни, коли перепади температур в нічний і денний час доби практично непомітні. Покривати залізний дах необхідно в кілька шарів. Витрата матеріалу в цьому випадку становить приблизно 1-1, 5 кг на 1 м2. Підвищити надійність гідроізоляційного шару допоможе армована тканина. Наносити мастику потрібно на суху чисту поверхню. Перед нанесенням наступного шару треба дати час висохнути попередньому. Дах готова до експлуатації вже протягом другої доби після нанесення останнього шару мастики.
  2. використання рулонних гідроізоляційних матеріалів. Для гаража можна вибирати склорубероїд, пергамін, профільований поліетилен.

  Гідроізоляція плоского даху гаража

  Для гідроізоляції плоского даху гаража можна використовувати будь-який матеріал. Найчастіше вибирається руберойд або рідка гума. Укладання руберойду нічим не відрізняється від технології монтажу цього матеріалу на скатний дах. Провести гідроізоляцію рідкої гумою також можна своїми руками. Робити це потрібно в наступній послідовності:

  1. до нанесення гідроізоляційного матеріалу потрібно ретельно підготувати поверхню даху гаража. Цей етап включає в себе перевірку якості і правильності облаштування основи покрівлі, очищення поверхні від пилу і сміття (напилити рідку гуму можна на вологу поверхню, тому висушувати її немає сенсу), підготовку необхідних інструментів і бітумно-полімерної суміші.
  2. додатково слід вирівняти поверхню даху, вона повинна бути ідеально рівною.
  3. рідку гуму необхідно наносити спеціальним розпилювачем смугами шириною близько 1 м.слідкуйте за тим, щоб шар матеріалу був максимально рівномірним. Не повинно бути ні пропусків, ні повторного покриття.
   &1&

   Наносити рідку гуму можна на вологу поверхню

  4. облаштувати так званий шар ковзання. Він повинен розташовуватися між захисним шаром і мембраною. Для облаштування потрібно укласти два шари різнотипних матеріалів: геотекстилю, склотканини або поліетиленової плівки.