Як підготувати малину до зими, щоб отримати вже влітку пристойний приріст врожаїв

28

Давайте правильно вкриємо малину на зиму-це так просто і швидко. Якщо почати доглядати за нею ще влітку, не допускати помилок в операціях з обрізання і зимового укриття, то урожай ви отримаєте відмінний.

Зміст

  • Підготовка чагарників для укриття на зиму

    • Мульчування грунту, підв’язування гілок, додаткове укриття кущів на зиму
  • Роботи по снігозатриманню в посушливих малосніжних районах
  • Терміни осіннього укриття і весняного розкриття малини
  • Підготовка ремонтантної малини до зими

Підготовка чагарників для укриття на зиму

Як підготувати малину до зими, щоб отримати вже влітку пристойний приріст врожаїв

На фотографії малина

Всупереч поширеному переконанню, підготовка малини до зимівлі починається не восени, а влітку.

В останні тижні літа слід посилити підгодівлею визрівання деревини малини. Для цього потрібно використовувати калійні і фосфорні добрива, виключивши азотні. Рослина любить поживний, удобрений грунт. Підживлення крім хорошого врожаю підготують кореневу систему з однорічними пагонами до зими, і в наступному році вони принесуть відмінний урожай. Перед сильними заморозками до початку жовтня слід дати останню підгодівлю.

відео про підготовку малини до зими
1. Після збору ягід, по закінченню активної вегетації проводимо обрізку чагарнику. Оскільки малина дає урожай на дворічних пагонах, більш вікові батоги відмирають, а молода поросль ягід не несе. Таким чином, обрізаємо всі гілки, які цього літа дали урожай, вони відслужили своє, нема чого рослині витрачати туди сили, які слід направити на закладку майбутнього врожаю зеленим літнім, нині вже здеревілим паросткам. З літньої порослі також видаляємо слабкі, тонкі пагони, залишаючи тільки найпотужніші, визріли.

Мульчування грунту, підв’язування гілок, додаткове укриття кущів на зиму

Восени слід зайнятися мульчуванням грунту. Взагалі, коріння малини повинні бути добре захищені весь рік, тому що так найлегше зберігати підвищену вологість грунту, якщо тільки ви не посадили малинові кущі в траншеї.

Однак так теж можна скоротити кількість поливів, закидавши її прілой листям, торфом та іншим мульчирующим матеріалом. Мульчування-дуже важливий процес. Особливо, якщо там, де ви живете, нерідкі сильні осінні морози до встановлення снігового покриву, або ж, якщо через посушливість клімату, сніговий покрив недостатній для теплоізоляції грунту взимку.

Для мульчування найкраще використовувати органічний матеріал з нейтральним кислотним середовищем – ця ягода не любить ні кислотну, ні лужну реакцію грунту. Так що якщо ви вкриваєте грунт тирсі, то не варто використовувати хвойні породи. Найкраще годиться солома, пріла листя, торф. Менш підійде звичайний компост-містить багато азоту, а також може викликати подопреваніе нижній частині гілок під час теплої зими. Оптимальний шар мульчі від п’яти до десяти сантиметрів. Менший шар недостатньо ізолює грунт, більший – викличе випрівання навесні, а під час відлиги спровокує гнійні, грибкові інфекції на гілках, послабить імунітет куща. Перед мульчуванням потрібно добре пролити грунт до зимового періоду. Важливо, щоб рослини не йшли зимувати з висушеною кореневою системою.

Як підготувати малину до зими, щоб отримати вже влітку пристойний приріст врожаїв

На фотографії обрізка малини

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Як підготувати малину до зими, щоб отримати вже влітку пристойний приріст врожаїв
1. Після листопаду проводимо процедуру пригинання батогів малини до землі. Для цього використовуємо просту конструкцію: кілька вкопаних дерев’яних стовпчиків або металевих прутів, між ними натягуємо дріт. Якщо дріт для літнього підв’язування батогів розташовується високо, то для нижнього підв’язування ми натягуємо дріт не вище, ніж двадцять сантиметрів від землі. Це потрібно, щоб гілки якомога раніше пішли під сніг не встигнувши замерзнути. Прив’язані батоги повинні представляти собою дугоподібний вид. Найкраще прив’язувати капроновими нитками або стрічками.

Роботи по снігозатриманню в посушливих малосніжних районах

Як підготувати малину до зимівлі, якщо вона у вас росте на відкритому просторі, де часті вітри, що видувають сніг взимку? відповідь нескладна-подбайте про снігозатриманні. Для цього з навітряного боку рядів малинових кущів встановіть загородження. Можна вкопати листи фанери, а ще краще використовувати полікарбонат. Він не боїться зимових морозів, не гниє, може використовуватися набагато більшу кількість зим, ніж фанера. Щоб закріпити снігозатримуючі кордони, можна прив’язати їх до шпалер, між якими ви натягнули ряди дроту для малини. Природно, що доцільніше ставити ці конструкції з боку переважного напрямку зимового вітру на вашому садовій ділянці. Для уточнення напрямку звіртеся по троянді вітрів вашої місцевості, її можна знайти на сайті регіональної гідрометеорологічної служби.

Як підготувати малину до зими, щоб отримати вже влітку пристойний приріст врожаїв

На фотографії малина

Подекуди снігу може випадати недостатньо, або він вивітрюється навіть незважаючи на загороджувальні кордони. Тоді вам слід додатково укрити кущі малини покривним нетканим матеріалом по типу лутрасил або спанбонд. Ви пригинаєте батоги малини до землі, прив’язуєте їх до нижньої дроті якомога міцніше, а зверху, декількома шарами кладете покривний матеріал, який потім також фіксуєте. Можна притиснути його з обох сторін до землі, можна прикопати з двох кінців в землю — як вам більше сподобається. Якщо ж ви живете там, де часто снігу взимку недостатньо, а осінньо-зимові морози дуже суворі, то, як додатковий шар захисту, можна використовувати вигнуті листи стільникового полікарбонату, покладені зверху на укриті батоги малини за типом дугоподібного укриття.

Терміни осіннього укриття і весняного розкриття малини

Дуже важливо вчасно пригнути гілки малини, адже, якщо зробити це рано, то через високі добових температур восени можливе випрівання. Якщо зробити це занадто пізно, то мороз робить гілки менш гнуться, більш крихкими. Велика ймовірність пошкодити рослинам, коли будете пригинати їх до землі. Найкраще-після осіннього листопада, але ще до першого снігопаду. Те ж стосується вкривання кущів нетканим матеріалом або листами зі стільникового полікарбонату. Запізнитеся, і така підготовка кущів малини до зими принесе чимало шкоди рослині.

Також дуже важливо вчасно зняти укриття, а після підв’язати до шпалер гілки малини навесні. Зробити це занадто рано-можливі весняні опіки деревини. Навесні високі добові перепади температури, часом перевищують десять градусів. Вдень кущі будуть нагріватися, а вночі замерзати. Крім того, березень дуже часто стає місяцем найсильніших вітрів. Все це веде до весняних опіків і вивітрювання деревини, послаблює імунітет малинових насаджень.

Як підготувати малину до зими, щоб отримати вже влітку пристойний приріст врожаїв

На фото підв’язка малини

Якщо малинові плантації укриті додатково, то відкриття кущів виробляємо поетапно. Спочатку, після танення снігу, знімаємо покривний матеріал. Це потрібно для провітрювання нижньої частини кущів, які не повинні запреть, мульчирующего шару. Потім гілки піднімаються до високих шпалер. Робити це найкраще до середини квітня.

Підготовка ремонтантної малини до зими

Особливістю будь-якого виду ремонтантних культур є здатність приносити урожай як на дворічних, визріли в минулий сезон пагонах, так і на зелених, літніх пагонах.

Якщо ви домагаєтеся того, щоб ремонтантна малина давала якомога більше врожаю, то слід її вирощувати і готувати до зими по тій же агротехніці, що і малину звичайну, тільки терміни укриття на зиму будуть трохи зрушені – ремонтантні сорти будуть рости і давати урожай до самих морозів. Але найкращий і якісний урожай у таких культур дають однорічні пагони. Вони дають більший урожай, в порівнянні з багаторічними пагонами. Доцільніше залишати тільки їх, не витрачаючи сили на дворічні батоги.

відео про обрізку малини до зими

Тому по осені, як тільки сильні морози поб’ють листя на гілках малини, ми обрізаємо всю деревину, залишаючи тільки невеликі стебла біля коріння. Дуже добре вкриваємо мульчирующим матеріалом коріння-зберегти до весни їх для нас зараз найважливіше. Головне не перестаратися з укриттям, інакше коріння можуть запреть в теплу і снігову зиму. Так що достатньо тільки мульчі і нічого додаткового.