Вирівняйте поверхню за допомогою грабель або борони.

102

Перед посадкою огірків потрібно добре розпушити і удобрити грунт

Підготовка насіння
Вирівняйте поверхню за допомогою грабель або борони.

Перед посадкою огірків потрібно добре розпушити і удобрити грунт

Підготовка насіння

Вибирайте тільки повновагі насіння: саме вони дадуть хороші сходи. Відбракування неякісного посівного матеріалу зробити просто. Розчиніть в 1 л води 50 г кухонної солі. Опустіть в розчин насіння і залиште на кілька хвилин. Порожні і неякісні насіння спливуть на поверхню. Їх потрібно зібрати і викинути, а ті, що пішли на дно — промити і добре висушити.

Перед посадкою на день замочіть насіння в розчині мінерального добрива (2 г речовини на 1 л води). Після цього просушіть їх. Насіння готові до посадки в грунт.

Процес посадки

Найкраще буде висадити насіння в спеціальні горщики, виготовлені з суміші торфу і перегною. Після появи сходів вам не потрібно буде пересаджувати розсаду шляхом перевалки: досить посадити такий горщик в лунку повністю, і він з часом розчиниться, виконавши роль додаткового добрива для кореневої системи огірків.

Вирівняйте поверхню за допомогою грабель або борони.

Торф’яні горщики дуже зручні для вирощування розсади огірків

На кожну ємність припадає по 1-2 насіння. Заглиблюйте їх в грунт приблизно на 2 см, після чого поставте горщики в тепле місце з хорошим розсіяним освітленням, накривши їх поліетиленовою плівкою для створення ефекту парника.

На 4-5 день ви побачите сходи. Тепер можна прибрати плівку і переставити горщики на підвіконня, де освітлення більш інтенсивне. На ніч міняйте місце розташування: огіркової розсаді в темний час доби потрібна температура близько 15° c.

Врахуйте, що воду для поливу потрібно брати відстояну, кімнатної температури. Поливайте розсаду кожен день потроху, щоб грунт в ємності не пересихала, але і не була постійно вологою, — це зашкодить молодим корінцям.

Через 12-14 днів після появи сходів підгодуйте розсаду мінеральними добривами.

Вирівняйте поверхню за допомогою грабель або борони.

Розсада готові до висадки в грунт, коли на ній виростають 4 дорослих листа

1. Коли на кожній рослині з’явиться по 4-5 справжніх листочків, можна зайнятися висадкою в грунт. У підготовленій грядці зробіть лунки глибиною, рівній висоті горщика з розсадою + 3 см.дотримуйтесь відстань між лунками близько 20 см і 50-60 см — між рядами.

Полийте лунки і розставте по ним горщики з рослинами. Засипте грунтом так. Щоб ще 3 см землі було над рівнем горщика. Після цього спорудите шпалеру, щоб огіркові батоги вилися вгору, а не стелилися по землі: так ви збережете весь урожай, а догляд за рослиною буде набагато простіше.

Відеоурок про посадку огірків у відкритий грунт

Догляд за самозапильних огірками

Заходи по догляду за висадженими огірками дуже прості і полягають в:

  • прополюванні;
  • регулярному поливі;
  • підгодівлі.

Прополюючи грядки, добре рихлите землю, щоб забезпечити доступ повітря до кореневої системи. Ретельно вибирайте бур’янисту траву.

Полив бажано проводити відстояною водою. Він повинен бути рясним, але рівно настільки, щоб грунт був добре зволоженою, але не перезалітой. Щоб не пошкодити ніжні коріння, лийте воду не під кущі, а між ними. У добре розпушеному грунті волога легко знайде шлях до коріння.

Вирівняйте поверхню за допомогою грабель або борони.

Забезпечте огіркам своєчасний полив в період зростання

Перший час поливати огірки потрібно щодня, скорочуючи кількість поливів тільки в разі сирої, дощової погоди. Дорослі кущі, вже дали зав’язь, можна поливати тільки в міру висихання грунту при усталеній спеці і посусі.

Підгодівлю проводите раз в тиждень, чергуючи мінеральні та органічні добрива.

Відгуки городників

Партено-карпічні — це самозапильні сорти, все квіточки у них з зав’яззю. Дуже хороший сорт «гектор», голандія. Огірочки виростають невеликі, не переростають, не жовтіють. Росте у формі куща, не вимагає підв’язки.

Sveta2609

Https://www.forumhouse.ru/threads/6600 /

Ростуть в будь-яку погоду, ось їх гідність справжнє, а ще такі сорти не гірчать. Сортів самозапильних гібридів повно. Виділю два сорти «орфей»і «амур».

Dart777

Http://chudo-ogorod.ru/forum/viewtopic.php?f=41&t=1483

Я вважаю, що самозапильних сорти огірків якщо і варто купувати, то тільки для теплиці. На городі» похмура » погода не буде стояти місяцями, рано чи пізно запилюватися огірочки. Я один раз експериментував-посадив на городі, відкритий грунт, сорт герман — вийшов невеликий урожай сухуватих огірків.

Terranova

Http://chudo-ogorod.ru/forum/viewtopic.php?f=41&t=1483

З ранньостиглих хороший запал f1. Це партенокарпічний гібрид, створений спеціально для відкритого грунту. Він характеризується високою врожайністю. Плоди без гіркоти, без насіння і, відповідно, без пустот всередині, що ідеально підходить для засолу. Плоди корнішонного типу довжиною близько 10 см, циліндричної форми, з великими горбками, темно-зеленого кольору. Вирощування цього гібрида у відкритому грунті не створює клопоту, так як садиться рослина в розстил (горизонтально). Цьому сприяє хороше розгалуження стебла, що, в свою чергу, є стримуючим фактором для зростання головного стебла. Запал f1 вирощують за допомогою прямого посіву насіння в грунт або розсадою. Стійкий до кореневих гнилей і справжньої борошнистої роси.

Borzem50

Https://www.agroxxi.ru/forum/topic/6244-%d0%bf%d1%80%d0%b0%d0%b2%d0%b8%d0%bb%d1%8c%d0%bd%d1%8b%d0%b9-%d0%b2%d1%8b%d0%b1%d0%be%d1%80-%d1%81%d0%b5%d0%bc%d1%8f%d0%bd-%d0%be%d0%b3%d1%83%d1%80%d1%86%d0%be%d0%b2-%d1%84%d0%be%d1%80%d1%83%d0%bc-%d1%80%d0%b5%d0%ba%d0%be%d0%bc%d0%b5%d0%bd%d0%b4/

Що можна садити в теплиці і на грядці разом з огірками

Вирівняйте поверхню за допомогою грабель або борони.

Всім відомо, як важливо мати добрих сусідів. У рослинному світі це правило ще більш актуально. Неправильне сусідство на грядці може не тільки знизити урожай, але і погубити рослини. А що робити дачникам, у яких простір обмежений, а виростити хочеться побільше різноманітних культур? відповідь одна-вивчати правила добросусідства рослин на спільних грядках.

Зміст

  • Чому важливо враховувати сумісність рослин при посадці

    • Особливості змішаних посадок
  • Що можна садити в теплиці і на грядці разом з огірками

    • Кращі сусіди огірків у відкритому просторі

      • Огірки на суміщених грядках-фотогалерея
    • Суміщені посадки огірків в теплицях

      • Огірки, томати і перці в одній теплиці-відео
      • Спільні грядки овочів в теплиці-фотогалерея
      • Поєднані посадки овочів-особлива думка-відео
  • Після яких овочів краще садити огірки
  • Які культури можна садити після огірків на наступний рік

Чому важливо враховувати сумісність рослин при посадці

Тисячолітній досвід землеробства довів користь методу змішаних посадок рослин. Ще стародавні індіанці помітили, що деякі овочі, посаджені поруч, збільшують свою врожайність. Так, на одній грядці вони садили кукурудзу, яка своїми великими і широкими листям прикривала гарбуза. Ті, в свою чергу, зберігали широким листям в землі вологу і забивали бур’яни. А боби, що збирають на коренях азот, збагачували грунт.

Вирівняйте поверхню за допомогою грабель або борони.

Суміщені посадки квітів і городніх культур прикрасять будь-яку дачну ділянку

У середні віки ченці вирощували на своїх монастирських городах цілющі трави. Використовуючи їх в лікувальних цілях, священнослужителі помічали, як благотворно діють деякі рослини на сусідні з ними овочеві культури.

В західноєвропейських і багатьох азіатських країнах і в даний час з успіхом застосовують цей метод, а в росії він не дуже поки поширений, але поступово все більше число дачників розуміють користь поєднання культур на грядках. Для успішного застосування методики змішаних посадок, необхідно знати і розуміти процеси, що відбуваються з рослинами і призводять до позитивних результатів.

Вирівняйте поверхню за допомогою грабель або борони.

На відкритій грядці живуть і плодоносять огірки, томати і салат

Відкритих грядках можна виростити редис

Суміщені посадки овочів-особлива думка-відео

Після яких овочів краще садити огірки

Якщо вирощувати огірки кілька років на одному місці, врожаї почнуть падати, а рослини хворіти. Боротися з цим можна тільки чергуючи культури. Кожен городник повинен мати план розташування на ділянці, і правильно розподілити посіви на наступний рік.

Найкраще огірки ростуть після бобових, ранньої капусти, буряка, кукурудзи, соняшнику. Якщо не вистачає грядок, сидерати допоможуть відновити баланс харчування в грунті. В такому випадку грядки можна використовувати кілька років, особливо якщо вони обладнані шпалерою. Прекрасно відновлює і збагачує грунт така рослина, як люпин однорічний.

На півдні рано навесні можна посіяти на майбутні огіркові грядки боби і видалити їх частину, як тільки з’являться квітконоси. Азотовмісні бульби на коренях з’являються під час цвітіння. Верхню частину рослини можна зрізати, використовуючи для мульчування грунту, а коріння залишити в землі. Розкладаючись, вони збагатять грунт азотом.

Які культури можна садити після огірків на наступний рік

Так як овочі виносять з грунту дуже багато азоту і отруюють грунт фенольними виділеннями, не всі після них зможуть добре рости на цій грядці. Врожайними будуть рання картопля, петрушка, пастернак або селера, томати, перці, баклажани. Тобто добре будуть рости овочеві культури, коріння яких глибоко йдуть в грунт і вплив поверхневої кореневої системи огірків для них буде безпечно.

Щоб мінімізувати шкідливий вплив кореневих виділень на грунт, огіркову бадилля після закінчення плодоношення потрібно повністю прибрати і спалити. У компостну купу її краще не додавати. Після збирання і розпушування, засіяти грядку білою гірчицею. Вона холодостійка і встигне вирости до морозів. На зиму поверх гірчиці укласти чорну плівку. Навесні гарненько розпушити поверхню грядки, змішуючи залишки сидерату з грунтом. Після такого оздоровлення можна знову садити огірочки або інші культури, крім хрестоцвітних, до яких гірчиця відноситься.

Вирівняйте поверхню за допомогою грабель або борони.

Після огірків можна садити досить багато овочевих культур

Городнику потрібно вести щоденник, в який він повинен записувати все, що робиться на його ділянці. І обов’язково вести облік сівозміни, щоб виключити шкідливий вплив рослин один на одного.

Вирівняйте поверхню за допомогою грабель або борони.

Спільні посадки огірків з кучерявим запашним горошком і буряком,служать елементами ландшафтного дизайну, додатково обдаровуючи щедрим урожаєм

Луховицькі огірки-від посадки до столу

Вирівняйте поверхню за допомогою грабель або борони.

Містечко луховіци в підмосков’ї вже багато років поставляє на ринки столиці і найближчих регіонів смачні свіжі огірки, зібрані в кінці травня. Назва «луховицький огірок» стало народним брендом багато років тому, в епоху розвиненого соціалізму. У ті часи купити свіжі овочі місцевого походження наприкінці весни було неможливо, що дозволяло луховицьким умільцям-овочівникам вигідно реалізовувати місцеву продукцію.

Зміст

  • Введення
  • Способи вирощування огірків луховицких

    • Насіння
    • Технологія вирощування огірків в луховіцах

      • Осіння підготовка ділянки
      • Весняні роботи
      • Посадка насіння на розсаду
      • Висадка на постійне місце
      • Відео: вирощування розсади, посадка на постійне місце
      • Догляд
      • Фотогалерея: луховицькі огірки на грядках

Вступ

Дивно, що в луховицях до нинішніх часів не було сучасних теплиць або овочівницьких господарств, весь обсяг продукції вирощувався приватними подвір’ями. І це теж свого роду традиція, початок якої було покладено в тридцятих — сорокових роках минулого століття. Про масштаби вирощування огірків на присадибних ділянках говорять несхвальні статті в газетах того часу. Так, районна багатотиражка» шлях до комунізму » нарікала на дефіцит робочої сили в радгоспах під час збирання картоплі (випуск 5 вересня 1959 року). Причиною цьому було масове залучення жителів в роботу на своїх угіддях і доставку огірків в москву для продажу.

Збір зеленцов в кінці сімдесятих років минулого століття досягав серйозної цифри 80 тонн з ділянки.

Суворі часи капіталізму, що розвивається вже тепер, внесли корективи в обсяги вирощування луховицьких огірків. Боротися із засиллям експортних дешевих овочів важко, але і тут народний годувальник вистояв, хоча довелося скоротити обсяги огіркових плантацій в два-три рази. Ще одна проблема-зрозумілий вплив перекупників, кінцева мета яких — аж ніяк не наповнення ринку якісними овочами, а витяг максимального прибутку. На жаль для споживачів і овочівників, ці дві умови іноді є взаємовиключними.

1 квітня 2006 року в луховицях встановили пам’ятник зеленому овочу з написом «огірку-годувальнику від вдячних луховичан». І це не першоквітневий жарт, а скоріше народне визнання. Незважаючи на проблеми, в останні роки урожай хрустких огірочків досягає 30-50 тонн з ділянки за сезон. Продаж зеленців навіть через перекупників істотно поповнює бюджет місцевих жителів.

Вирівняйте поверхню за допомогою грабель або борони.

Луховичане поставили пам’ятник огірку-годувальнику

Способи вирощування луховицьких огірків

Луховицький огірок — непростий овоч. Все у нього з особливостями: терміни дозрівання, насіння, умови вирощування.

Зовні стандартні луховицькі зеленці довжиною 5-7 см, рівні, еліптичної форми. Шкірочка ніжно-зеленого кольору, весь огірочок покритий розсипом маленьких пухирців. Смак і запах плодів насичений огірковий. Зберігають товарний вигляд недовго — протягом 4 днів потрібно реалізувати ніжний продукт.

Вирівняйте поверхню за допомогою грабель або борони.

Всі зеленці з луховіц однакові за розміром

Насіння

Найчастіший питання стосується посадкового матеріалу-де купити насіння знаменитих луховицьких огірків. Відповідаємо-ніде. Такого сорту немає. У магазинах продаються насіння з написом «луховицькі», але це не більше ніж виверти маркетологів.

У луховицях ніколи не вирощували особливого сорту. Винятковість народному бренду дає не сорт огірків, а, як не дивно, місце вирощування. Луховиці розташовані в заплаві оки, на щедро збагачених органікою і корисними мікроелементами грунтах з високою вологістю повітря. Ще однією цікавою особливістю є кліматичні умови даного регіону підмосков’я, з тривалим (до 135-140 днів на рік) безморозним періодом.

Адміністрація луховицького району вирішила запатентувати бренд «луховицький огірок» за місцем походження товару. Ця реєстрація означає, що унікальний не певний сорт або вид овочів, а місце їх вирощування — за винятковими географічними, кліматичними умовами. Тобто, всі огірки, вирощені на території луховицького району, буде на законних підставах носити ім’я бренду. Зміниться ситуація для тих виробників і торговців, хто видавав зеленці з інших регіонів за луховицькі — надалі це буде вважатися незаконним використанням бренду з усіма витікаючими наслідками.

Таким чином, насіння «луховицьких» огірків — не те, що хотілося б придбати городникам. Самі луховичани вирощують на ділянках різні сорти ранньостиглих партенокарпічних гібридів.

Партенокарпічні гібриди огірків-сорти, що утворюють плоди без запилення. Багато хто вважає їх самозапилюваними, але це не так. Самозапильні сорти дають насіння, партенкарпіки позбавлені цієї функції.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Вирівняйте поверхню за допомогою грабель або борони.

Застосовуються овочівниками сорти, що пройшли «народний контроль», випробувані знайомими і сусідами, що дають стабільні врожаї. У шістдесятих роках минулого століття вирощували муромські, вяземські, в сімдесятих їм на зміну прийшли витончені. З настанням вісімдесятих і дев’яностих років популярність в луховіцах придбали гібриди лібелла і маринда, пізніше отелло. В даний час використовують два гібрида родом з голландії: солінас і адам. Добре показали себе російські сорти f1: козирна карта, охотний ряд, алфавіт.

Луховичани садять випробувані насіння огірків, але при цьому на кожній ділянці виділяється грядка для експериментальної посадки. Там висаджують пробні сорти, вибираючи потім ті, що дають стабільний урожай.

Технологія вирощування огірків в луховіцах

Для отримання ранніх врожаїв місцеві овочівники використовують спеціальні технології, що дозволяють знімати огірки в той час, коли в сусідніх областях тільки починають посів розсади. У чому ж хитрість луховичан?

Осіння підготовка ділянки

Огірок — теплолюбна культура, при низьких температурах (нижче 16ос) розсада не розвивається, насіння загнивають, перетворюючись в труху. Оптимальний температурний режим для нормального росту огірків — 22-27 градусів. При таких умовах висадка розсади у відкритий грунт в березні, коли в підмосковних областях ще лежить сніг, здається божевільною витівкою. Але саме так майже століття вирощують зеленці в луховіцах.

Підготовка до посіву починається з осені. Ділянка для посадки ретельним чином розчищають від всіх рослинних залишків, батогів, бур’янів — все це може призводити в майбутньому до виникнення захворювань овочів. Викопують траншеї під майбутні гряди глибиною 35-40 см, скидаючи верхній шар грунту назад в траншею — на нього будуть висаджуватися огірки навесні. Збивають дерев’яні каркаси висотою 20-25 см для парника. Зазвичай вже з осені складають в купи і тирса, які використовуються при створенні теплої грядки в якості наповнювача-прошарку.

Вирівняйте поверхню за допомогою грабель або борони.

Для створення теплої грядки траншеї викопують з осені