Виноград на балконі-збираємо урожай, не виходячи з квартири

85

Це здається неймовірним, але виноград цілком можна виростити і в міській квартирі. Так, такому кущу потрібні особливі умови, потрібно посилений догляд, але ви зможете поласувати виноградом просто вийшовши на балкон.

Зміст

 • Вирощуємо виноград на балконі-вимоги до світла
 • Виноград в домашніх умовах-температурний режим
 • Вибір грунту і удобрення грунту

  • Формування
 • Покрокова інструкція вирощування винограду в домашніх умовах

Вирощуємо виноград на балконі — вимоги до світла

Виноград любить сонце, в тіні витягується і пускає кілометри тонких батогів, не здатних зав’язати жодної грона. Так що переважно вирощувати його на балконах, що виходять на південь або південний захід.

Крім того бажано, щоб скління балкона було від підлоги до стелі. Чим більше сонячного світла потрапляє на листя, тим краще. Подбайте про те, щоб бічні стіни вашого балкона були покриті світловідбиваючим матеріалом. Звичайна міцна фольга для цього дуже добре підійде. Щоб світло відбивалося на лозу, а не на вулицю, поверхня покриття стін повинна бути злегка увігнута всередину. Також бажано вікно в кімнату з балкона, уздовж якого буде закріплена сама лоза, покрити світловідбиваючої плівкою. У кімнаті, звичайно, від цього буде напівтемрява, але виноград скаже тільки «спасибі».

відео про виноград на балконі

У весняний та осінній час виноград будинку потребуватиме підсвічування. Особливо це актуально, якщо ваш балкон на північній стороні. Встановіть люмінесцентні лампи денного світла. Додаткове освітлення потрібно протягом півтора весняних місяців і одного осіннього. Після зняття врожаю лист більше не потребує настільки інтенсивному сонячному сяйві, оскільки вже не виробляє ніяких поживних речовин для визрівання плодів і кори. Так що в жовтні-листопаді, після того, як зніміть всі плоди, освітлення також можна відключити. Навесні не вмикайте підсвічування до того, як лист сам не вийде з нирки і лоза не почне активно вегетувати.

Виноград в домашніх умовах-температурний режим

Лоза більшості сортів досить морозостійка, не боїться морозів в 20, а то і 30 градусів. Але ось коріння винограду дуже ніжні. У природних умовах вони йдуть глибоко в землю, нижче шару зимового промерзання, та ще й захищені подушкою зі снігу-найкращого зимового утеплювача. Природно, в балконних діжках земля промерзнути може до самого дна. І тоді недодобрювати вашим рослинам: кущ може загинути і залишиться тільки сподіватися, що вийде його відновити шляхом вкорінення нарізаних зі збереженої лози живців.

Виноград на балконі-збираємо урожай, не виходячи з квартири

Фотографія винограду

Варто відзначити, що якщо ви засклили балкон від підлоги до стелі сучасним склопакетом, то в принципі проблема практично вирішена. Але, крім, власне, скління вікна, також існує проблема холодних підлог і стінок. Перш, ніж покривати стіни світловідбиваючим матеріалом, непогано їх теплоізолювати — вибір спеціального зимового утеплення досить великий в будь-якому господарському магазині. Пол також необхідно утеплити.

Таким чином, температура вашого квартирного виноградника навіть в найсуворіші морози не буде опускатися до критичної позначки промерзання грунту в діжках. Найкраще, якщо температура взимку на балконі буде в межах від 0 до +10 градусів за цельсієм. Приблизно як в холодильнику. Цього достатньо, щоб виноград на балконі не замерз, але і не прокинувся в ранній ріст через сильно м’яких зимових умов (якщо ви звичайно не обзавелися теплолюбним сортом з іспанії).

Слід врахувати, що постійні замети зимуючих рослин в квартиру при настанні холодів не врятують, а навіть нашкодять рослинам. Для зимуючої нирки немає нічого гіршого регулярних перепадів температури і вологості: від близької до нуля температури до кімнатних умов, від вологого зимового клімату вулиці до сухого, майже пустельного, повітря опалювального приміщення.

Виноград на балконі-збираємо урожай, не виходячи з квартири

Фотографія винограду на балконі

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Виноград на балконі-збираємо урожай, не виходячи з квартири

Також при зимівлі подбайте, щоб грунт в ємностях з виноградними кущами не пересихала. У природних умовах влагосохраняющим фактором служить сніг. Будинки ж може згодитися і мульчування. Час від часу зволожуйте її з пульверизатора, але тільки не дуже часто, щоб не відбулося закисання грунту. Чи не вкривайте кущі поліетиленом.

Вибір грунту і удобрення грунту

Грунт вибирайте в міру поживним пухким. Грунт не повинна призводити до застою вологи. На дно укласти дренаж. Ємності краще віддати перевагу досить глибокі.

Підживлення мінеральними добривами потрібно проводити дуже акуратно і грамотно.

По-перше, ніколи не слід удобрювати сухий грунт в горщику з рослиною. Це може привести до підвищеної концентрації того чи іншого мінералу в кореневій системі, або до незасвоєння внесених в грунт добрив.

Виноград на балконі-збираємо урожай, не виходячи з квартири

Фотографія мінеральних добрив

По-друге, кожен мінерал слід вносити в певний термін вегетації винограду. Особливо це стосується макро-добрив (фосфор, калій, азот). Мікродобрива, як правило, вносяться відразу комплексом на початку вегетації, тобто навесні, влітку в найбільш активний період і перед закінченням вегетації, восени.

 • першу підгодівлю найкраще робити в перші тижні березня, нирки вже розпустилися, і рослина готується закладати квіткові зав’язі. Це найбільш важлива підгодівля для рослини, яка пережила зимову сплячку. За пролитої грунті вноситься комплекс мікроелементів: цинк, марганець, селен, цезій, магній та інші. У цю підгодівлю особливо важливо приділити увагу азотовмісних добрив, оскільки вони безпосередньо впливають на зростання зеленої маси, необхідної винограду в цю пору року.
 • далі йдуть літні підгодівлі, найкраще раз на місяць. Тут потрібно включити в рівній мірі всі мінерали: азот, фосфор, калій і мікроелементи. Основна мета літніх підгодівлі-це зміцнення рослини і зав’язей.
 • як тільки грона досягнуть своєї стандартної величини, слід повністю виключити азотисті добрива. Бажано збільшити на цьому тлі частку фосфорних і, особливо, калійних добрив. Такий розклад найбільше сприяє дозріванню ягід. Якщо продовжувати удобрювати азотом і в цей період, то сили рослини підуть в нарощування зеленої маси, на шкоду врожаю.

Виноград на балконі-збираємо урожай, не виходячи з квартири

На фотографії добриво

 • у процесі дозрівання ягід відмовтеся від підгодівлі трьома основними мінералами. Слід тільки проводити обприскування спеціально призначеними для кращого дозрівання сумішами мікроелементів. Також необхідно скоротити до мінімуму полив, щоб уникнути розтріскування ягід.
 • останню, осінню підгодівлю проводимо вже після зняття врожаю. Це стадія остаточного визрівання деревини на майбутній рік. Знову ж таки, ніякого азоту. Більше калію, фосфору і магнію. Остання підгодівля повинна бути істотно меншою за обсягом і концентрації, ніж весняні та літні. Суть цієї підгодівлі-створити загальний мінеральний фон для зимівлі і перших днів після пробудження рослини від зимового сну.

Комплекс гумінових кислот — це основа всіх грунтових процесів, беруть участь в переробці і засвоєнні мінералів корінням рослин. Ці кислоти необхідні для нормального функціонування протягом усього циклу росту. Вносити рекомендується разом з мінеральними підгодівлями, з метою кращого засвоєння останніх.

Гормональні стимулятори росту у випадку з виноградом використовуються для поліпшення зав’язуваності плодів, меншого осипання зав’язей і якнайшвидшого дозрівання. Застосовуються в три етапи: під час цвітіння, під час росту зав’язей і під час дозрівання. Як правило, у вигляді обприскування.

Виноград на балконі-збираємо урожай, не виходячи з квартири

Фотографія винограду на балконі

Ефективні мікроорганізми, будучи правильно внесеними в грунт, створюють корисну мікрофлору в горщику.  удобрювати ними потрібно дуже грамотно, чітко дотримуючись рекомендацій виробників. Трудовитратний спочатку процес розведення мікрофлори в грунті ваших кімнатних рослин, з часом стає все більш простим, так як основні сили прикладаються вже не на розведення, а на підтримку стабільного бактеріального фону грунту. Бажано не поєднувати внесення корисної мікрофлори в грунт з мінеральними підгодівлями.

Формування

форма плодових дерев ні в якому разі не повинна визначатися примхою або свавіллям. микола гоше

Будинку кущ формується також, як і у відкритому грунті. Основну суть форміровкі становить залишення сучка заміщення, або плодового ланки. Для цього варто визначитися з трьома видами деревини, які ми маємо у виноградної рослини. По перше, це найстаріша частина-гілка темного кольору. Цій частині деревини як мінімум більше двох років. З гілки ростуть лози блискучого коричневого кольору. Лозі один рік. Минулого літа вона була зеленим пагоном, наклюнувшімся з нирки, а тепер з неї самої ростуть зелені пагони, на яких зав’язуються грона ягід.

формування найкраще проводити восени, коли літні зелені пагони визрівають в лози, а лози стають гілками.

відео про виноград на лоджії