Обрізаємо троянди на зиму відповідно до специфіки куща

85

Дикорослі троянди і без всякого втручання виглядають прекрасно, вони не потребують ні у весняній обрізку, ні в осінній. А ось від садових троянд ви навряд чи дочекаєтеся рясного цвітіння і швидкого зростання без проведення обрізки. Обрізаючи старі гілки, ви стимулюєте появу нових сильних пагонів, додаткової листя і великих квітів.

Введення

І якщо за допомогою весняної обрізки формується красивий рожевий кущ, то обрізка троянд восени дозволяє забезпечити паросткам доступ до світла, підвищити зимостійкість рослин і зміцнити їх, до наступного сезону на кущі з’явиться набагато більше троянд.

Проводиться осіння обрізка перед самим укриттям троянд на зиму, причому обрізають і вже зростаючі в квітнику троянди, і тільки посаджені саджанці. Вам потрібно буде вирізати всі невизревшіе частини пагонів, хворі і слабкі стебла, листя, квіти і бутони. У рожевому кущі має залишитися 3-5 найбільш розвинених, сильних молодих пагонів, розташованих рівномірно, а все загущені і зростаючі всередину куща – видалити. Якщо ви залишите в зиму на кущі невизревшіе пагони, вони загниють під укриттям, заразивши всю рослину грибком. Зрізані рослинні залишки під кущем залишати не можна, зберіть їх і спаліть, щоб не допустити розвитку хвороботворних бактерій.

Обрізаємо троянди на зиму відповідно до специфіки куща

Проводиться осіння обрізка перед самим укриттям троянд на зиму, причому обрізають і вже зростаючі в квітнику троянди, і тільки посаджені саджанці

які стебла можна назвати старими? у сучасних сортів троянд прийнято вважати старими трирічні пагони, вони мають велику кількість бічних гілок, кора у них підсохла – це означає, що всередині втечі сосули вже не здатні повноцінно постачати рослину водою. Користі від товстих задерев’янілих пагонів вже немає, від них потрібно позбавлятися вчасно.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Обрізаємо троянди на зиму відповідно до специфіки куща

відео про обрізку троянд на зиму

Загальні правила обрізки троянд

В яку б пору року не проводилася обрізка, слід обов’язково дотримуватися основних правил, щоб не нашкодити рослинам:

  • для обрізки використовується виключно гострий секатор, оскільки у троянд дуже ніжна деревина, тупим інструментом можна розчавити стебла і зробити рваний зріз, гоїтися який буде довго або зовсім відімре від попадання інфекції;
  • товсті пагони слід випилювати пилкою-ножівкою;
  • зріз робіть над набряклою ниркою, яка не встигла прорости, відстань від зрізу до нирки має бути не менше півсантиметра;
  • зрізається стебло під нахилом, щоб вода з нього стікала, тоді місце зрізу не стане вогнищем інфекції;
  • обрізку необхідно робити на зовнішню нирку — пагони не будуть перехрещуватися, а центр куща буде добре висвітлюватися і провітрюватися;
  • вкорочувати стебла потрібно до білої серцевини;
  • найкращий час для проведення обрізки – спокійний сонячний день.

Обрізаємо троянди на зиму відповідно до специфіки куща

Для обрізки використовується виключно гострий секатор, оскільки у троянд дуже ніжна деревина

Подбайте про захист рожевих кущів від захворювань, ретельно продезінфікувавши інструменти в марганцівці. Місце зрізу на пагонах потрібно буде обробити садовим варом.

Особливості обрізки троянд в залежності від сорту

В принципі, обрізка троянд на зиму особливої складності не представляє, потрібно тільки правильно вкоротити рослина на потрібну довжину, враховуючи розмір рожевого куща, специфіку його зростання і сорт троянд. Так, існує три основних типи обрізки:

  • довга — біля основи втечі залишається, як мінімум, 10 нирок; обрізка проводиться незначна, або зовсім не проводиться;
  • середня-найбільш ефективна, біля основи залишають близько 5 нирок, пагони обрізають на висоті 35 см від землі;
  • коротка – застосовується в крайніх випадках, оскільки може привести до зниження зимостійкості рослини, пагони при такій обрізку видаляють повністю, залишаючи тільки підставу рожевого куща з парою нирок.

відео про обрізку троянд

У паркових троянд видаляються пошкоджені і слабкі гілки, а що залишилися пагони коротшають зовсім небагато. В’юнкі троянди, у яких квітки дрібні, обрізати не варто, можна трохи освіжити кінці, якщо ж квітки великі – обріжте пагони на третину довжини. Троянди флорибунда можна обрізати коротко, як і чайно-гібридні, а також поліантові троянди, залишаючи тільки 4 розвинені нижні бруньки. Особливо потрібна сильна обрізка чайно-гібридним трояндам в разі вирощування їх для зрізання на букети – вона сприяє формуванню довгих нерозгалужених сильних пагонів з великими одиночними квітками.