Колонновидная яблуня в підмосковї: кращі сорти з описами і фото

60

Колонновидние сорти яблунь відомі вже протягом 30 років. Своєрідність цієї культури викликає багато суперечок серед садівників. Кожному сорту притаманні свої переваги і недоліки. Щоб з успіхом вирощувати» колони » на присадибній ділянці в умовах підмосков’я і отримувати гарантовані врожаї, корисно розібратися в особливостях цих сортів.

Зміст

 • Кращі сорти колонновидних яблунь для підмосков’я

  • Відео: огляд сучасних сортів колонновидних яблунь
  • Таблиця: рекомендовані сорти яблунь для підмосков’я і середньої смуги

   • Літні сорти яблунь
   • Фотогалерея: яблуні літніх сортів
   • Осінні сорти яблунь
   • Пізньоосінні і зимові сорти
   • Фотогалерея: зимові сорти яблунь
 • Відкликання

Кращі сорти колонновідний яблунь для підмосков’я

1<&порівняно з традиційними сортами яблуні, вирощуваними в підмосков'ї, колоновидні дерева мають ряд безперечних переваг:

 • мінімальна площа, займана одним деревом;
 • нескладні роботи по обробці й обрізки яблунь;
 • швидкоплідність культури (плодоношення настає на другий-третій рік після посадки);
 • регулярність і хороша врожайність більшості сортів;
 • привабливий зовнішній вигляд і добрий смак плодів;
 • декоративність саду протягом усього літа;
 • цікава організація садової ділянки створенням зелених огорож або обрамленням доріжок рядами яблунь.

Відео: огляд сучасних сортів колонновидних яблунь

Однак є ряд обставин, що обмежують вирощування «колон» в помірних широтах в порівнянні з південними регіонами. Створені в кінці хх-го століття сорти т. Зв. Першої генерації колонновидних яблунь мали недостатню зимо — і морозостійкість, при підморожуванні верхівкової бруньки яблуня втрачала свої основні сортові якості-компактність і зовнішній вигляд. Також дерева були сильно схильні до захворювання паршею, в результаті втрачалося до 50-70% врожаю. У процесі селекції були створені сорти 3-ї генерації, при цьому по максимуму були враховані всі попередні недоліки культури. В даний час для вирощування в умовах підмосков’я і середньої частини росії рекомендовані сорти з поліпшеними характеристиками по морозостійкості, стійкості до грибкових хвороб, товарним якостям плодів:

 • діалог,
 • ікша,
 • президент,
 • малюха,
 • медок,
 • васюган,
 • червонець,
 • валюта і ряд інших сортів.

При всій схожості сортових якостей, колонновидние яблуні мають істотні відмінності в залежності від часу дозрівання плодів, врожайності, стійкості до хвороб.

Таблиця: рекомендовані сорти яблунь для підмосков’я і середньої смуги

наименованиесорта яблонивысота деревапериод созреваниявес плодів,врожайність, кгвкус плодовдегуста-ційна оценкаморозо- і зимостойкостьустойчивость до грибних хвороб і вредителямособые качествасорталетние сортаикшаполукарликконец августа80–180г,5–6кг(до 12 кг)кисло-солодкий, десертний, з вираженим шафран ароматом4,5высокая(до -42ºс)устойчивплодоношение в рік посадкимедокполукарликконец августа100–250г;5–6кг(до 10 кг)солодкий з вираженим медовим ароматом4,0высокая(до -42ºс)висока,иммунитетк парші*лежкість плодів до 30 днейпрезидентполукарликконец серпня-початок сентября150–250г;6–8кг(до 16кг)кисло-солодкий, десертний, з насиченимароматом4,5висока(до-35ºс)устойчивповышенная фертильність** в холоднювеснувасюганполукарлікначало-середина сентября140–200г,5–6кг(до 10кг)кисло-солодкий, десертний, ароматний4,4висока(до-40ºс)устойчиввисокие смакові качестваосенние сортаостанкінополукарліксередина сентября100–300г;6–8кг(до 15кг)солодкий, десертний,з ароматом«мекінтошевого типу»4,4 висока(до-32ºс)устойчивповышенная фертильність** в холоднювеснумалюхаприродний карліксередина сентября100–250г,5–8кг(до 10кг)солодкий, дуже соковитий, з вираженим ароматом4, 5середня (морозостійкість до-20ºс) стійкий до плодоношення з першого року посадки. Високі смакові качествапозднеосенние і зимові сортаянтарное намисто (х-3)напівкарліксередіна-кінець сентября140–170г,5–7кг(до 18кг)кисло-солодкий, десертний, ароматний4,5висока(до-35ºс)висока, особливо до паршесамобесплодний, вимагає перехресного опиленіямосковское намисто (х-2)напівкарлікконец вересня-початок октября150–170г;5–6кг(до 12кг)солодкий з кислинкою, десертний, з легким ароматом4,4висока (морозостійкість до-42ºс)висока, особливо до паршесклонность до перевантаження урожаемвалютаполукарліксередина октября100–250г;5–6кг(до 12кг)солодкий з кислинкою, десертний, ароматний4,5средняя (морозостійкість до-25ºс)висока, імунітет до парші*плодоношення з першого року посадки

* імунітет до парші (основний згубної для яблунь інфекції) має на увазі абсолютну несприйнятливість дерев до хвороби, незважаючи на несприятливі умови року.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Колонновидная яблуня в підмосковї: кращі сорти з описами і фото

* * фертильність-здатність пилку яблуні до запліднення і зав’язування плодів.

Літні сорти яблунь

Більшість літніх сортів колонновидних яблунь мають високу морозостійкість деревини і плодових бруньок, хорошу стійкість (або імунітет) до основних грибкових захворювань і відмінні смакові якості плодів. Загальним недоліком цих сортів є малий термін зберігання врожаю (максимум 30 днів).

Фотогалерея: яблуні літніх сортів

Колонновидная яблуня в підмосковї: кращі сорти з описами і фотодля сорту ікша характерна висока (до-42ºс) морозостійкість і стабільна врожайністьКолонновидная яблуня в підмосковї: кращі сорти з описами і фотовеликі медового смаку яблука і імунітет до парші викликають незмінний інтерес до сорту медокКолонновидная яблуня в підмосковї: кращі сорти з описами і фотояблуня президент відрізняється щорічним плодоношенням, починаючи з першого року посадкиКолонновидная яблуня в підмосковї: кращі сорти з описами і фотопривабливий зовнішній вигляд плодів в поєднанні з яскравим смаком і високою стійкістю до морозів роблять васюган одним з кращих літніх сортів

Осінні сорти яблунь

Для осінніх сортів характерна висока врожайність (яблуня останкіно зав’язує плоди навіть в умовах холодної дощової весни), красиві великі, соковиті яблука з підвищеною цукристістю, стійкість культури до грибкових інфекцій і більшості шкідників (що дозволяє відмовитися від хімічної обробки дерев).

Колонновидная яблуня в підмосковї: кращі сорти з описами і фото

Сорт малюха відомий дуже смачними яблуками, але дерево схильне до підмерзання і вимагає особливого догляду: крону потрібно постійно формувати для збереження її колонновидной форми

Недоліком сорту малюха вважається середня морозостійкість (обмерзає верхівкова нирка) і примхливість у догляді.

Колонновидная яблуня в підмосковї: кращі сорти з описами і фото

Красиві великі плоди яблуні останкіно зберігаються до 4-х місяців без втрати товарного вигляду і смакових якостей

Пізньоосінні і зимові сорти

До основних переваг зимових сортів колонновидних яблунь відноситься їх висока опірність більшості видів грибкових хвороб, аж до імунітету (особливо до такого грізного захворювання, як парша). Також ці сорти відрізняє яскравий зовнішній вигляд, дуже хороший десертний смак яблук, хороша лежкість плодів (зберігання до весни, крім сорту червонець) і досить висока морозостійкість (за винятком деяких сортів, дерева без пошкоджень переносять морози до-35–42ºс). До недоліків культури можна віднести схильність до перевантаження урожаєм, що призводить до втрати сортових якостей і вимагає нормування плодів на ранній стадії їх дозрівання. Крім того, сорт червонець погано запилюється при несприятливих погодних умовах і вимагає перезапилення іншими сортами яблунь відповідного терміну цвітіння.

Фотогалерея: зимові сорти яблунь

Колонновидная яблуня в підмосковї: кращі сорти з описами і фотоулюбленець дачних ділянок, валюта в перший же рік дає трохи яблук і хороший розвиток самого саджанця; на 4-5-му році сорт виходить на максимальний урожай і продовжує рясне плодоношення до 15 роківКолонновидная яблуня в підмосковї: кращі сорти з описами і фотояскраво-бордового кольору, соковиті і солодкі, яблука московського намиста при дотриманні рекомендованих умов можуть зберігатися до 4-х місяцівКолонновидная яблуня в підмосковї: кращі сорти з описами і фотосорт бурштинове намисто є самобесплодним і вимагає запилення іншим сортом, що має такий же термін цвітіння

Чи є сенс садити «колони» в підмосков’ї? треба пробувати. Посадіть дерева двох-трьох сортів по 3-5 саджанців кожного сорту і виберіть в процесі вирощування, який з них найбільше підходить до ваших умов.

Відгуки

У 2006 році посадила колону президент. Зараз яблунька висотою близько 2-х метрів. Дуже симпатична колона. Цього року зібрали перший урожай-8 яблучок, діаметром 7-9 см, смачні. Поки дуже задоволена.

Люся, москва, замоскворіччя

Https://forum.tvoysad.ru/viewtopic.php?f=30&t=206& start=90

У мене всі сорти, посаджені від професора кічіни. Найбільше до смаку подобається сорт валюта і дуже хороший сорт васюган, він витримує морози до -42 гр. У мене дача в передєлкіно, за 4 роки жодна яблуня не вимерзла. У деяких були роздвоєння верхівок, просто потрібно вчасно прищипнуть другу верхівку, з секатором до колон я не підходжу. Сорт діалог дуже схожий на антонівку, тільки на мій погляд краще, дуже ароматний і кисло-солодкий. Валюта — просто смачний, я не можу описати, васюган — жорстке яблуко, соковите, солодке, трохи з кислинкою. Сорт останкіно мені не подобається, може бути він у мене завжди переспівує.

Irina029, москва

Https://www.forumhouse.ru/threads/3598/page-17