Фундамент на гвинтових палях-конструкція і монтаж своїми руками

71

Якщо вам вдалося купити чудову ділянку за дивно низькою ціною, не поспішайте радіти, — цілком можливо, на придбаній ділянці грунтові води підходять близько до поверхні або ж вам дістався пучинистий грунт. Ці фактори можуть привести до того, що на будівництво фундаменту піде набагато більше грошей, ніж передбачалося. До того ж, потрібно ще правильно вибрати тип фундаменту, щоб навесні не відбулася нерівномірна осаду будинку.

Що являє собою пальово-гвинтовий фундамент

Найкращий варіант в подібних випадках — фундамент на гвинтових палях, відповідний для будь-якого рельєфу місцевості і для будь-яких «проблемних» грунтів.

Пальово гвинтовий фундамент успішно застосовується в будівництві з 1850 року, коли в сша був побудований перший маяк на палях. Той факт, що маяк стоїть і донині, підтверджує високу міцність гвинтового фундаменту і пояснює, чому ця технологія придбала таку популярність у всьому світі за порівняно короткий час.

Фундамент на гвинтових палях-конструкція і монтаж своїми руками

Монтаж фундаменту на гвинтових палях можливий на будь-якій місцевості

Особливість гвинтової палі в тому, що ця труба зі сталі має загострений наконечник з різьбленням і лопаті або комбіновану різьбу для загвинчування в землю. Найдорожчими є гвинтові палі, забезпечені лопатями, зате і грунт вони ущільнюють краще за рахунок своєї конструкції. Певного стандарту для гвинтових паль немає. Вони бувають цілісні і пустотілі, різного діаметру і довжини, з капелюшком у верхній частині труби прямокутної, круглої або u-подібної форми.

відео про фундамент на гвинтових палях

Монтаж фундаменту на гвинтових палях можливий на будь-якій місцевості: на нерівних або затоплюваних ділянках, на схилах, на торф’яних грунтах, на доглянутих газонах без ризику завдати шкоди газону, поруч з великими деревами. Таким чином, ніяких попередніх робіт з розчищення ділянки і його вирівнювання проводити не доводиться, і немає необхідності порушувати природний рельєф.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Фундамент на гвинтових палях-конструкція і монтаж своїми руками

Переваги гвинтового фундаменту:

 • не виникає потреби в земляних роботах;
 • не потрібно передбачати під’їзні шляхи для техніки;
 • монтаж може проводитися і взимку;
 • для будівництва фундаменту досить трьох осіб;
 • всі роботи по влаштуванню фундаменту займають від одного до трьох днів;
 • до будинку, зведеного на палях, завжди можна з легкістю прилаштувати нову споруду.

Фундамент на гвинтових палях-конструкція і монтаж своїми руками

Всі роботи по влаштуванню фундаменту займають від одного до трьох днів

Палі можна закручувати в землю, як за допомогою спеціальної техніки, так і вручну – стовпи самі проробляють собі шлях в грунті до заданої глибини. При необхідності гвинтовий фундамент можна швидко демонтувати (якщо не заповнювати пустотілі стовпи бетоном) і перенести в інше місце. Завдяки перерахованим перевагам фундамент на гвинтових палях відгуки незмінно заслуговує найкращі і успішно використовується в промисловому і в приватному будівництві.

Як впоратися з гвинтовим фундаментом своїми силами

Гвинтові палі під фундамент повинні врізатися в тверді шари грунту, що пролягають нижче, ніж промерзає грунт, в цьому випадку стовпи не будуть піддаватися силі обдимання грунту. Щоб правильно визначити, на якій глибині знаходиться стійкий пласт грунту, найкраще звернутися до фахівця. Крім того, для вірного розрахунку майбутнього фундаменту вам буде потрібно врахувати вагу майбутньої будови, коливання грунтових вод по сезонах, тип грунту, вітрове навантаження і кліматичні особливості вашого регіону. Все це з’ясувати самостійно не так вже просто.

Кількість паль визначається в залежності від габаритів споруджуваного будинку. Стовпи потрібно буде рівномірно розподілити під підставою споруди з однаковим кроком, не забуваючи про вузли внутрішніх стін і про кути. Довжина наземної частини зазвичай становить близько півметра, видиму частину паль можна заховати за фальшивим цоколем або залишити відкритою.

Фундамент на гвинтових палях-конструкція і монтаж своїми руками

Кількість паль визначається в залежності від габаритів споруджуваного будинку

Будівництво гвинтового фундаменту проводиться так:

 • на ділянку наноситься розмітка кілочками точно в тих місцях, де будуть знаходитися палі;
 • палі закручуються за допомогою спеціальної штанги вручну, при цьому за допомогою рівня перевіряється їх рівне положення;
 • встановлені палі вирівнюються під один рівень лазерним нівеліром, найдовші стовпи підрізаються болгаркою;
 • в порожнину труб заливається бетон з метою захисту внутрішніх поверхонь паль від корозії;
 • зовні наземні частини стовпів рекомендується покрити антикорозійним складом;
 • до опор приварюється металевий каркас і забарвлюється в два шари захисною фарбою.

відео про гвинтовий фундамент

Утеплення фундаменту на гвинтових палях не потрібно, оскільки цей тип фундаменту відноситься до провітрюваних. Високі опори захищають будинок від холоду, який виходить від землі. Можна утеплити ростверк, але майте на увазі, що неправильна теплоізоляція призведе до появи вогкості, що негативно відіб’ється на всій споруді. Щоб зробити будинок тепліше, краще приділіть увагу утепленню підлоги, а не гвинтового фундаменту.