Робимо самостійно тепла підлога в лазні

66

Головне призначення лазні-надати умови для комфортного миття. А яке миття в приміщенні, якщо ноги замерзнуть? тому підлозі в банному просторі потрібно приділяти особливу увагу. Тепла підлога в лазні-один з компонентів здоров’я і відсутності дискомфорту. Дуже багато залежить від матеріалів, якими хочуть утеплити конструкцію, і способів.

Зміст

 • Банні приміщення для теплої підлоги
 • Способи утеплення підлоги в лазні

  • Матеріал
  • Таблиця: переваги матеріалів-утеплювачів
  • Види матеріалів на фото
  • Необхідні розрахунки
 • Інструмент
 • Як утеплити підлогу: покрокові інструкції

  • Утеплення бетонного
  • Робота з дерев’яним
  • Теплоізоляція дерев’яної підлоги лазні на гвинтових палях своїми руками: інструкції
 • Корисні поради в ході роботи
 • Відео: утеплення підлоги в лазні

Банні приміщення для теплої підлоги

Історично так склалося, що підлога в лазні не був головним об’єктом утеплення. Більше уваги будівельники лазень приділяли ізоляції стін і стелі, щоб приміщення зробити максимально теплим.

В підлозі лазні, навпаки, залишали щілини — для стікання води. Звичайно, такий варіант не додавав спека. Такий спосіб стоку води і утеплювач підлоги — дві несумісні речі. Постійна волога призведе до того, що підлога стане гнити, відволожуватися, в ньому будуть накопичуватися хвороботворні бактерії.

Робимо самостійно тепла підлога в лазні

Щілини між дерев’яними дошками залишали спеціально для стоку води

Теплий банний підлогу-обов’язкова умова комфортного миття і відпочинку в будівлях середньої смуги росії і північних її районів.

Теплоізоляція підлоги допоможе:

 • у збереженні загального тепла в приміщенні;
 • в скороченні часу і кількості палива для протоплювання лазні;
 • в усуненні різких температурних перепадів в різних частинах лазні (вгорі — занадто жарко, внизу — холодно).

Тепла підлога необхідний в першу чергу там, де немає надходження спека. Це відноситься до передбанника. Приміщення, в якому відпочивають після парилки, п’ють трав’яний чай і спілкуються з гостями, не повинно бути джерелом застуд і запальних хвороб.

Парне приміщення також потребує утеплення підлоги. Це необхідно для того, щоб температура в парильні була однаковою, і тепло рівномірно розподілялося в просторі. Перепади температур несприятливі для людини. Замість користі від прийняття цілющого пара, можна отримати застуду, якщо з гарячого полку встати на прохолодний, з великими щілинами підлогу.

Способи утеплення підлоги в лазні

Теплоізоляція підлоги в лазні проводиться в разі, якщо підлога покладена правильно. Десятиградусний ухил допоможе в позбавленні від брудної води, вона буде вільно стікати по жолобу або отвору в водозбірник, а потім в каналізаційний стік. Утеплювач не повинен» плавати » у воді, це безпосередньо залежить від правильного монтажу підлоги.

При проведенні робіт по теплоізоляції підлоги обов’язково враховують вид матеріалу і конструкцію самої підлоги.

Підлогу з бетонною стяжкою найчастіше утеплюють керамзитом і пінопластом. Пол з дерева сам по собі краще утримує тепло і для додаткового його утеплення підходять всі матеріали, крім мінеральної і скловати.

У лазні, спорудженої за допомогою паль, застосовують для підвищення теплових характеристик підлоги, пінопласт (d= 15 см) або мінвату (до 25 см). Матеріал для утеплення поміщають між опорними конструкційними елементами.

При виборі матеріалу слід враховувати такі моменти:

 1. тип покриття підлоги (з дерева, бетонний, на гвинтових палях).
 2. частина лазні, в якій проводиться утеплення (мийна, парна, передбанник).
 3. умови безпеки (при цьому враховують екологічну чистоту матеріалу, його займистість).
 4. питома вага утеплювача (не варто надмірно навантажувати фундамент).

Матеріали

Основна характеристика, яку слід враховувати при виборі матеріалу для утеплення банної підлоги — гідрофобність. Теплоізолюючий матеріал повинен володіти мінімальним показником поглинання вологи, інакше необхідний результат отримати буде дуже складно.

Таблиця: переваги матеріалів-утеплювачів

материалдля якої статі подходітпреімуществаполістіролдеревянний, бетоннийнедорогой, без праці ріжеться на потрібні розміри за допомогою будь-якого гострого ножа, мінімум відходів.пінопласт поглинає вологу, добре утримує тепло.довговічний, безпечний для здоров’я людини, не ускладнює конструкцію через малу вагу.мінеральна і скловатаіз бетонанегорючий, добре зберігає потрібну температуру, легко монтується.керамзитбетоннийекологічна чистота, висока тепло- і шумоізоляція, невелика вага, невисока ціна.перлітлюбойводонепроницаемость, негорючість, вагова легкістьековатадеревяннийбезопасность для здоров’я людини. Розпилення з великої труби дозволяє монтувати цей утеплювач при вже покладених підлогах, в важкодоступні місця.

Види матеріалів на фото

Робимо самостійно тепла підлога в лазнілегкість і доступність цього матеріалу робить його одним з популярним для утеплення підлоги в лазніРобимо самостійно тепла підлога в лазніцей матеріал необхідно оберігати від протягів і сильного вітру, інакше весь перліт розлетиться по сторонамРобимо самостійно тепла підлога в лазнінеординарний підхід до утеплення підлоги допоможе одночасно в утепленні підлоги та утилізації непотрібної скляної тариРобимо самостійно тепла підлога в лазнітакий матеріал найкраще використовувати в передбанникуРобимо самостійно тепла підлога в лазніутеплення піноплексом — один із сучасних способів, добре зарекомендував себеРобимо самостійно тепла підлога в лазнізастосування цього матеріалу екологічно безпечно

Є у кожного з матеріалів і свої недоліки.

До негативних моментів утеплення пінопластом слід віднести те, що для його застосування потрібно ідеально рівне покриття. Для підлоги з цементною стяжкою такий факт не має значення, а ось покриття з дерева доведеться обов’язково вирівнювати.

Скло — і мінвата підходять для утеплення підлоги в передбаннику і мийному відділенні, але в парильні використовувати цей матеріал не рекомендується через високі температури. Матеріали подібного типу можуть виділяти формальдегід при сильному нагріванні.

Істотний мінус використання керамзиту — його високий вологовбирний коефіцієнт, тому для його застосування необхідно продумати додаткові захисні засоби, які будуть закривати керамзитовий шар від вологи.

Недолік перліту полягає в його легкій вазі, він буквально «випаровується» при найменшому подиху вітру. Працювати з цим матеріалом потрібно в щільно закритому приміщенні, виключаючи протяги.

Ековату не варто застосовувати в мийної і парильні, тому що цей матеріал нестійкий до вологи і може деформуватися, а для передбанника можна використовувати.

Необхідні розрахунки

Для того щоб розрахувати кількість матеріалу, необхідно знати площу поверхні підлоги і товщину утеплювача.

Інтернет-джерела пропонують зробити це в онлайн-режимі. Калькуляторів з розрахунку дуже багато, наприклад – http://beregi-teplo.ru/calc/teploizolyatsiya-fundamenta.html.

Це зручний ресурс для визначення кількості утеплювача на підлогу з урахуванням найсучаснішого матеріалу. Ви можете вибрати матеріалу і підставити необхідні дані. Результат з’явиться в лічені секунди.

При математичних викладках доводиться рахуватися з теплоізоляційними властивостями матеріалів. Наприклад, товщина керамзиту і пінопласту для утеплення підлог в лазні будуть різними.

Розглянемо визначення кількості ековати для підлоги передбанника невеликого приміщення площею 4 кв. М.

Обчислення виробляємо за формулою:

(площа передбанника (м2) х товщину (м) х щільність (кгкуб.м.) матеріалу): маса упаковки (кг)

Для підлоги передбанника цілком підійде ековата товщиною 20 см і щільністю 35 кгкуб.м

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Робимо самостійно тепла підлога в лазні

Отже, вважаємо:

4 х 0,2 х 35 : 15 = 1, 86

Значить, для утеплення передбанника площею 4 м2 знадобиться придбати 2 упаковки ековати.

Інструменти

Для виконання робіт з утеплення підлог в лазні слід приготувати такі інструменти:

 • рулетка або лінійка;
 • косинець;
 • канцелярський ніж/ножівка;
 • маркер або олівець;
 • дриль/перфоратор;
 • дюбелі з капелюшками.

Як утеплити підлогу: покрокові інструкції

В залежності від типу покриття підлоги в лазні, діяти доведеться неоднаково.

Утеплення бетонного

Для утеплення бетонної підлоги в лазні слід діяти покроково:

 1. бетонне покриття звільняють від сміття, пилу і обробляють спеціальним складом для гідроізоляції. Обов’язково потрібно дочекатися повного висихання підлоги.
  Робимо самостійно тепла підлога в лазні

  Гідроізоляція — обов’язковий етап утеплення бетонної підлоги

 2. потім укладають гідроізоляційний матеріал по всій поверхні підлоги, із заходом на стіни. В якості такого матеріалу підходить поліетилен в один або кілька шарів. Стики фіксуються скотчем.
  Робимо самостійно тепла підлога в лазні

  Поліетилені можна укладати в один або кілька шарів

 3. тепер поміщається утеплювач — пінопласт/полістирол. Від товщини плит залежить кількість рядів теплоізоляційного матеріалу. Пінопласт може бути товщиною від 5 до 50 мм.якщо укладання проводиться в кілька рядів, то обов’язково потрібно робити зміщення швів, щоб виключити приплив холодного повітря в приміщення.
  Робимо самостійно тепла підлога в лазні

  Пінопласт ріжуть за розмірами і поміщають поверх гідроізоляції

  Перед піщано-цементною стяжкою.

  Робота з дерев’яним

  Проведення робіт з утеплення дерев’яної підлоги в лазні:

  1. укладання гідроізоляції на попередньо вирівняний чорнову підлогу. Дуже добре в цій якості підходить плівка, яка»дихає». Найкраще шари накладати з нахлестом не менше 10 см, а також трохи накидати плівку на стіни (до 20 см). Всі з’єднання скріплюються степлером або скотчем.
   Робимо самостійно тепла підлога в лазні

   Всі комунікації бажано підводити до початку утеплення підлог

  2. монтаж другого шару черепних дощок.
  3. укладання обраного теплоізоляційного матеріалу. Плити пінопласту ріжуться за необхідними розмірами, керамзит / перліт розсипається поверх гідроізолятора.
   Робимо самостійно тепла підлога в лазні

   Пінопласт легко можна розрізати на плити потрібних розмірів

  4. приміщення поверх утеплювача дубліката гідроізоляції.
   Робимо самостійно тепла підлога в лазні

   Гідроізоляція допоможе уникнути навмокання утеплювача і продовжить термін його служби

  5. заповнення всіх щілин і зазорів монтажною піною.
   Робимо самостійно тепла підлога в лазні

   Для гарної ізоляції монтажна піна-ідеальний варіант

  6. продовження робіт з монтажу чистових дерев’яних підлогових дощок.

  Теплоізоляція дерев’яної підлоги лазні на гвинтових палях своїми руками: інструкції

  До безпосереднього утеплення підлоги в лазні на гвинтових палях слід зробити повне перекриття простору між підставою лазні і грунтом. Найчастіше в наш час використовують сайдинг, якому під силу впоратися із завданням захисту підпілля від задування вітру. Всі необхідні роботи з проведення комунікацій (наприклад, монтаж зливної труби) також бажано закінчити до етапу утеплення підлоги.

  Робимо самостійно тепла підлога в лазні

  Після утеплення підлоги займатися комунікаціями складно, тому краще це зробити заздалегідь

  Всі роботи з утеплення дерев’яної підлоги в лазні на гвинтових палях практично ті ж, що і в разі лагового дерев’яної підлоги.

  Шаг1. Зміцнення грунту. Грунтова основа лазні необхідно утрамбувати. Потім насипати двадцятисантиметровий шар піщано-гравійної суміші, пролити водою і знову утрамбувати.

  Робимо самостійно тепла підлога в лазні

  Міцний грунт-гарантія надійності лазні

  Шаг2. Засипка керамзиту. Шар цього утеплювача бажано довести до лаг, точніше, до їх нижнього краю.

  Робимо самостійно тепла підлога в лазні

  Для утеплення підлог в лазні можна насипати не один шар керамзиту

  Шаг3. Додавання до керамзиту цементної суміші. Рідкий цементний розчин проливають на 100-150 мм керамзиту, тим самим скріплюючи гранули між собою і покращуючи теплоізоляційні можливості підлоги.

  Робимо самостійно тепла підлога в лазні

  Рідка цементна суміш скріплює гранули керамзиту

  Корисні поради в ході роботи

  У кожного майстра, що працює з деревом, бетоном або іншими матеріалами, є свої невеликі хитрощі, які обов’язково потрібно враховувати початківцям будівельникам.

  При роботі з гранульними теплоізоляційними матеріалами (перліт, керамзит, пінополістирол) обов’язково використовуйте маячки для вирівнювання шару утеплювача. Це необхідно для того, щоб підлога в результаті вийшов рівним з необхідним ухилом для стоку води.

  Ідеальна товщина пінопласту для утеплення лазні — 15-20 см, листи меншої товщини краще укладати в кілька шарів, змінюючи місця стиків в кожному ряду.

  Піноплекс-утеплювач нового покоління, два сантиметри якого можуть замінити 10 см пінопласту.

  Деякі умільці використовують різні підручні матеріали для утеплення підлоги в лазні. Застосування їх повинно бути максимально продуманим і виваженим.

  Відео: утеплення підлоги в лазні

  Як самостійно зробити тепла підлога в лазні — про це можна подивитися у відеосюжеті.