Заготовляємо насіння полуниці і вирощуємо з них розсаду своїми руками

74

Найчастіше садову полуницю розмножують укоріненням вусів або ж з помщью купленої розсади. Ось тільки іноді трапляється так, що купуєш на ринку кущики одного сорту, а на ділі виростає зовсім інший. Як уберегтися від подібного непорозуміння і виростити той сорт полуниці, який вам дійсно хочеться бачити на своїй ділянці? відповідь проста-купуйте насіння полуниці, тоді результат буде гарантований.

Самостійна заготівля насіння полуниці

У початківців садівників перспектива самостійного вирощування полуничної розсади з насіння може викликати почуття безпорадності, адже доведеться докласти чимало зусиль, щоб рослини не загинули і почали плодоносити. Але навіть якщо ви не маєте ні найменшого уявлення, як виростити полуницю з насіння , ця стаття допоможе вам досягти успіху і отримати хороший урожай.

Вирощування полуниці з насіння має свої переваги: насіння зберігаються досить довго, і через них не передаються різні хвороботворні віруси. Для посадки можна придбати готові насіння або ж заготовити їх самостійно. Розмноження полуниці насінням можливо для будь-яких сортів, за винятком гібридів. Ви можете так підібрати сорти полуниці, щоб на вашій ділянці ягоди дозрівали протягом усього літа.

Вибирайте полуницю на насіння з добре розвинених кущів, які нічим не пошкоджені і дають багатий урожай. У стиглих ягід насіння рекомендується брати з середньої частини, а також біля основи, оскільки вони більші, мають розвинений зародок і відрізняються високою енергією проростання. Полуниця з насіння такого типу вийде красива, врожайна.

Заготовляємо насіння полуниці і вирощуємо з них розсаду своїми руками

Вибирайте полуницю на насіння з добре розвинених кущів, які нічим не пошкоджені і дають багатий урожай

1. Зріжте з ягід шар м’якоті, розкладіть на промокальному папері і дайте висохнути. Потім підсохлу масу перетріть в долонях, звільнивши насіння. Готовий посадковий матеріал зберігати слід в скляній тарі.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Заготовляємо насіння полуниці і вирощуємо з них розсаду своїми руками

відео про заготівлю насіння полуниці

За три місяці до висівання насіння потрібно стратифікувати-помістити в умови зниженої температури + 2 + 4 градуси у вологому стані, періодично підливаючи потроху воду, щоб насіння не висохли. Кожні два тижні перемішуйте насіння, а безпосередньо перед посівом трохи підсушіть.

Як відбувається посадка полуниці насінням

Починати висівати насіння рекомендується в січні-лютому. Як садити полуницю насінням? так само, як висівати насіння цибулі або болгарського перцю:

  • насипте на дно дерев’яного ящика дренажний шар з дрібного гравію або керамзиту глибиною 1-2 см,
  • зверху шар родючої землі 10-15 см,
  • ущільніть грунт,
  • зробіть в ньому вузькі рядки глибиною 0,5 см,
  • борозенки полийте водою,
  • висійте в них насіння, зверху прикривши їх шаром грунту в один сантиметр.

Вирощування розсади полуниці вимагає дбайливого догляду, адже ця рослина любить вологу, тепло і хороше освітлення. Грунт в ящику завжди повинна бути трохи вологою, стежте, щоб вона не пересихала. Перші сходи рослин ви побачите днів через 20-25, тоді ящики потрібно буде поставити в добре освітлене місце і підтримувати постійну температуру +20+25 градусів.

відео про вирощування суниці

Розсада полуниці з появою перших справжніх листочків пікірується в горщики або в інший ящик так, щоб відстань між сіянцями становило 2-3 см.висаджувати розсаду у відкритий грунт можна в кінці травня, коли на рослинах вже буде рости по п’ять листочків.

Заготовляємо насіння полуниці і вирощуємо з них розсаду своїми руками

Вирощування розсади полуниці вимагає дбайливого догляду