Які добрива вносити при посадці картоплі в лунки

93

Картопля-найпоширеніший овоч на присадибних ділянках, досвід його вирощування мають практично всі росіяни. Хороших результатів можна домогтися, грамотно застосовуючи добрива.

Які добрива вносити при посадці картоплі в лунки

Особливість цього овоча в тому, що він має недостатньо сильні корені і тому вимогливий до якості грунту. Коренеплід для росту і розвитку «забирає» багато азоту, калію і фосфору, тому необхідно забезпечити його цими речовинами при посадці.

Використання добрив-запорука гарного врожаю, застосовувати можна як органічні, так і неорганічні. Найкраще картопля росте на родючих грунтах, внесення добрив на яких може бути мінімальним. Виснажені частими посадками, піщані і суглинні зажадають більше уваги городника.

Які добрива вносити при посадці картоплі в лунки

Добрива добре засвоїться, якщо ви внесете їх прямо в лунку

Органічні добрива

Самий традиційний вид добрив. Як правило, городники використовують гній, компост і золу.

Гній використовується в якості добрива з найдавніших часів, складається з екскрементів сільськогосподарських тварин. Застосовується, як правило, кінський і коров’ячий гній, а також курячий послід. Гній містить азот, калій, кальцій, фосфор. По праву вважається одним з кращих добрив.

Які добрива вносити при посадці картоплі в лунки

Гній по праву вважається одним з кращих органічних добрив

З особливостей застосування гною можна відзначити наступне: вкрай небажано використовувати свіжий гній, він може пригнічувати рослини. Курячий послід краще використовувати в гранульованому вигляді.

Компост не поступається гною за властивостями, в умовах присадибної ділянки матеріалами для його виробництва можуть бути свіжоскошена трава, бур’яни, листя і т.п. Вміст поживних елементів залежить від складу, додавання в компостну купу торфу, гною збільшує поживну цінність.

Зола містить велику кількість калію, кальцію, фосфору та інших корисних мікроелементів, крім цього, зола знижує кислотність грунтів, що також важливо, адже картопля не любить кислі грунти.

Які добрива вносити при посадці картоплі в лунки

Зола містить мікроелементи і знижує кислотність грунту

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Які добрива вносити при посадці картоплі в лунки

Оптимальним для вирощування картоплі є використання органічних добрив, в них містяться всі необхідні мікроелементи в легко засвоюваній формі. Однак їх використання не завжди можливо: у кого-то є труднощі в придбанні, хтось не застосовує гній з естетичних міркувань. Тут на допомогу приходять неорганічні добрива, які виробляються промисловістю у вигляді мінеральних солей.

Мінеральні добрива

Повноцінний ріст картоплі забезпечують такі поширені препарати:

 • аміачна селітра (джерело азоту) — при посадці вноситься 20-30 р. На кв. Метр, отже, в лунки можна додати 5 р. Препарату;
 • сульфат амонію (джерело азоту) — при посадці вноситься 30-40 р. На кв. Метр, тоді в лунки можна додати 5-7 р. Складу, рекомендується змішувати з крейдою або вапном (на 10 р. Добрива — 13 р. Вапна), не змішувати з золою;
 • суперфосфат (джерело фосфору) — внесення 3-4 р. На рослину при посадці в лунки, не використовувати разом з аміачною селітрою.

Для зручності розрахунку майте на увазі, що столова ложка містить 17 м аміачної селітри, суперфосфату, 12 м сульфату амонію.

Фотогалерея: мінеральні добрива при посадці в лунки

Які добрива вносити при посадці картоплі в лункиаміачна селітра застосовується для збагачення грунту азотомЯкі добрива вносити при посадці картоплі в лункисульфат амонію не тільки підвищує врожайність картоплі, але і сприяє підвищенню рівня крохмалю&1&суперфосфат — найбільш поширене просте фосфорне мінеральне добриво

Комплексні добрива

Комплексні мінеральні добрива (кму) містять два — три поживних речовини. За назвою легко зрозуміти його склад: корінь «нітро», «аммо» — вказує, що до складу входить азот, » фос «- фосфор, » ка » — калій:

 • нітроамофоска: азот + фосфор + калій;
 • нітрофоска: азот + фосфор + калій;
 • амофос: азот + фосфор;
 • нітрофос: азот + фосфор.

Оскільки для картоплі необхідні і азот, і фосфор, і калій, вибирайте добрива, що містять всі три поживних речовини.

На 1 кв. Метр (4-6 лунок) вноситься 20 м нітроамофоски або нітрофоски, перевагу краще віддати нітроамофосці, так як вона є більш вдосконаленою версією азотно-фосфорно-калійного добрива.

Крім цього, промисловість виробляє і комплексні мінеральні добрива (кму), які розроблені спеціально для цієї культури. Склад кму вже збалансований для повноцінного харчування рослини:

Таблиця: склад кму для картоплі

найменування показників%азот10фосфор6калій16магній6мікроелементиприсутність

Дозування для кму, як правило, становить 5-10 г. (5 — при використанні одночасно з органічними добривами, 10 — якщо це основний вид добрива).

Фотогалерея: комплексні мінеральні добрива для картоплі

&1&кму «для картоплі» (буйські добрива) забезпечує повноцінним харчуванням&1&кму » картопля «(фаско) підвищує врожайність на 50%, скорочує терміни дозрівання&1&кму » картопля «(агрооптторг) збільшує урожай, підвищує смакові якості, допомагає в боротьбі з фітофторозом

Органомінеральні добрива (ому)

Популярність у городників стали купувати добрива, що містять крім мінеральних ще й гумінові сполуки, який допомагають рослинам засвоювати поживні речовини. Ому, крім цього, ще й мають пролонгованим (більш тривалим) дією.

Витрата ому можна розрахувати виходячи з того, що на кв. М врозкид вноситься 100 г., на посадкову лунку — 20 г.

&1&

Комплексне гранульоване добриво пролонгованої дії, виробляється на основі низинного торфу, до складу якого входять гумінові речовини, макро — і мікроелементи

Таблиця: які добрива кладуть при посадці картоплі в лунки

вид удобреніядозіровка на одну лункунавоз200-250 грамовкомпост0, 5-1 літркуріний помет20 грамів в сухому відезола1 столова ложкакомплексное мінеральне добриво (кму)10 граммовганомінеральное добриво (ому)20 грамів

Можливі різні варіанти поєднання видів добрива, наведемо деякі з них:

 • гній, зола, кму або ому;
 • компост, зола, кму або ому;
 • курячий послід, зола, кму або ому;
 • при відсутності органіки — кму або ому.

Особливості добрив в бункері при посадці культиватором

При посадці картоплі овочівники-любителі застосовують культиватори і картоплесаджалки, які можна обладнати бункером для добрив. Гранульовані добрива (комплексні або органомінеральні) — кращий вибір при посадці за допомогою культиватора. Бункер-дозатор подає гранули прямо в ряд, 15-20 г. Добрива потрапляє в грунт за один крок посадки.

Відео: посадка картоплі культиватором з бункером