Як правильно виконати монтаж теплої підлоги. Розрахунок теплого водяного статі

24

Як правильно виконати монтаж теплої підлоги. Розрахунок теплого водяного статі

До монтажу і закупівлі матеріалів обов’язково провести розрахунок теплої підлоги. Для цього креслять схему з контурами, яка потім стане в нагоді при проведенні ремонтних робіт, щоб знати положення труб.

 • якщо впевнені, що в певному місці завжди буде стояти меблі або сантехніка, в цьому місці труби не укладають.
 • довжина контуру діаметром 16 мм не повинна перевищувати 100 м (максимум для 20 мм складе 120 м), інакше тиск в системі буде поганим. Таким чином, кожен контур приблизно займає не більше 15 кв. М.
 • різниця між довжиною декількох контурів повинна бути невеликою (менше 15 м), тобто всі вони повинні бути рівномірної довжини. Великі кімнати, відповідно, ділять на кілька контурів.
 • оптимальний крок укладання труб становить 15 см при використанні хорошої теплоізоляції. Якщо ж взимку частенько бувають морози нижче -20, то крок зменшують до 10 см (можна тільки у зовнішніх стін). А на півночі не обійтися без додаткових радіаторів.
 • при кроці укладання 15 см витрата труб становить приблизно 6,7 м на кожен квадрат приміщення, при укладанні через кожні 10 см – 10 м.

Взагалі питання, як розрахувати теплий водяна підлога, вимагає окремого розгляду, тому що при проектуванні враховують безліч нюансів: тепловтрати, потужність і т.д.

На графіку показана залежність щільності потоку від середньої температури теплоносія. Пунктиром вказані труби діаметром 20 мм, а суцільними лініями – 16 мм.

У графіку показані дані, справедливі тільки при використанні цементно-піщаної стяжки товщиною 7 см, з покриттям плиткою. Якщо товщину стяжки збільшувати, наприклад, на 1 см, то щільність тепловтоку знижується на 5-8%.

 • щоб знайти щільність потоку, суму тепловтрат приміщення в ватах ділять на площу укладання труб (віднімають відступи від стін).
 • середня температура вираховується як середнє значення на вході в контур і виході з обратки.

Оптимальна температура на вході і виході не повинна відрізнятися більш ніж на 5-10 градусів. Максимальна температура теплоносія не повинна перевищувати 55°с.

Щоб розрахувати довжину контуру, активну площу обігріву в квадратних метрах ділять на крок укладання в метрах. До цього значення додають розмір загинів і відстань до колектора.

За наведеною схемою можна виконати лише грубий розрахунок і зробити остаточне регулювання за рахунок змішувального вузла і термостатів. Для точного проектування обов’язково звертатися до професійних теплотехнікам.

Монтаж теплої підлоги електричного. Монтаж електричного (кабельного) теплої підлоги своїми руками

Одним з альтернативних джерел опалення будинку або квартири є система електричний тепла підлога. Завдяки простоті монтажу і зручності експлуатації, кабельний підлогу по праву входить в число найбільш затребуваних серед споживачів.

Перш ніж розглянути, як зробити електричний тепла підлога, пропонуємо ознайомитися з тими перевагами і недоліками, які таїть в собі ця система.

Електрична тепла підлога – переваги та недоліки

Плюси:

 • можливість використовувати як в якості основного, так і в якості додаткового джерела обігріву житла;
 • рівномірне нагрівання всієї площі приміщення;
 • необмеженість місць установки. Доступність для монтажу, як в житлових кімнатах, так і в офісах;
 • сполучуваність з більшістю підлогових покриттів(ламінована дошка, керамічна плитка, лінолеум);
 • можливість регулювання температурного режиму-як по всій квартирі, так і окремо по кожній кімнаті. Час включення / вимикання системитакже задається на розсуд користувачів;
 • відсутність необхідності установки додаткового обладнання (як, наприклад, у випадку з водяною теплою підлогою );
 • порівняно проста технологія монтажу;
 • естетичність. Система монтується під чистовим підлогою, етоісключает будь-які обмеження при проектуванні доступного простору;
 • тривалий термін експлуатації.

Мінуси:

 • значна вартість використання системи. Такий типопалення складно назвати економним;
 • небезпека ураження електричним струмом. Що висуває особливі вимоги до розрахунку і укладання нагрівального елементу у всехпомещениях, і зокрема в санвузлі;
 • наявність електромагнітного поля, створюваного нагрівальнимелементом (кабелем);
 • виключається використання натурального дерев’яногонапольного покриття (неможлива укладання під паркет, статеву дошку), тому що підвоздействіем перепадів температур деревина буде розсихатися, як наслідок, з’являються тріщини і скрипи підлоги;
 • зменшення висоти приміщення за рахунок облаштування чорнової підлоги з системою обігріву;
 • додаткові вимоги до потужності існуючої електропроводки.

Професіонали і користувачі, які встановили самостійноелектричний тепла підлога, відзначають, що дотримання вимог до укладання і проектування дозволяють нівелювати більшість з перерахованихмінусів.

Що впливає на витрату електроенергії при кабельному обігріві підлог

Фактори, що впливають на енергоспоживання системи » електрична тепла підлога»

 • кліматична зона, в якій побудований будинок (приватний ілімногоквартирний);
 • об’єм приміщення (площа);
 • тип підлоги (вид підлогового покриття);
 • рівень теплоізоляції приміщення (ступінь стомленості);
 • стан теплого контуру (вікна, двері) і уровеньтеплопотерь через них;
 • призначення приміщення (житлова кімната, промисловий об’єкт);
 • мета і період експлуатації. Чи використовується електричнийпол в якості основної або додаткової системи опалення. Постійно іліперіодично;
 • ступінь сприйняття тепла проживають в приміщенні людьми.

Згідно відгуками тих, хто вже експлуатує электрическийтеплый пів – при використанні системи в якості основного джерела тепла –її потужність становить 170-200 вт/м. Кв, в якості додаткового – 100-150вт/м. Кв.

Монтаж електричної теплої підлоги своїми руками

Технологія монтажу кабельного електричного теплого полазаключается в послідовному виконанні чотирьох етапів:

 1. створення проекту та розрахунок.
 2. перевірка існуючої електропроводки.
 3. вибір обладнання, комплектуючих і матеріалів.
 4. установка електричної теплої підлоги.
 5. передексплуатаційна перевірка системи.
 6. заливка стяжки.
 7. чистова обробка підлоги.

1 етап-створення проекту і виконання розрахунків

Початок робіт з облаштування системи електричний теплыйпол починається з вибору типу нагрівального елементу.

Залежно від цього виділяють такі типи систем:

 • кабельні підлоги. За подачу тепла відповідає нагрівальнийкабель, що укладається на підготовлену основу. Монтаж кабелю виконується за допомогою додаткових кріплень або сітки;
 • нагрівальні мати. В цьому випадку, нагрівальний кабельпомещен в спеціальний теплопровідний мат і розташовується всередині у вигляді«змійки». Використання матів істотно скорочує час на проектування і монтаж кабелю;
 • плівкові підлоги (інфрачервоні) . Обігрів здійснюється путемустановкі спеціальної іч-плівки для теплої підлоги.

Монтаж теплої підлоги під плитку. Електрична тепла підлога для укладання під плитку

При наявності мінімальних знань в області домашньої електрики багато електромонтажні роботи можна проводити самостійно. Але при цьому ніколи не забувати техніку безпеки і виконувати всі операції якісно, щоб потім не переробляти. У цій статті ви познайомитеся з технологією укладання електричної теплої підлоги під плитку, а під її кінець зможете самостійно зробити всю послідовність монтажу.

Основні різновиди електричної теплої підлоги

Перш ніж приступати до монтажу, необхідно вибрати відповідний за ціною і продуктивності тип електричного статі. Їх існує кілька різновидів:

 • . Найбільш поширений вид електропола, оптимально поєднує в собі доступність за ціною і довговічність в плані експлуатаційного терміну. Як нагрівальний елемент використовується одиночний кабель з високим опором, що перетворює електричний струм в тепло. ПристрійТакої системи дозволяє поверх неї заливати бетонну стяжку, яка згодом працює як теплова подушка.
 • . Плиткові елементи можуть бути як конвекційного, так і інфрачервоного принципу дії, але ккд обох практично однаковий, як і цінова політика. Основна перевага таких виробів: простота монтажу, так як плити випускаються в зручних рулонах, які досить тільки розмотати, закріпити на будь-якій основі і підключити до мережі.
 • . Електронагрівальний елемент у вигляді тонкої плівки дуже популярний при монтажі дерев’яних підлог. Переваги: тонка, практично невагома конструкція, що не викликає проблем при монтажі, солідний ккд, тривалий термін експлуатації. Але, на жаль, покласти на плівку бетонну стяжку не можна — це порушить роботу нагрівальних пластин.
 • . Ідеальний матеріал, якщо виникло питання » як зробити електричний тепла підлога під плитку?»стрижневі конструкції нагріву витримують великі навантаження і при цьому стійки до корозії, відповідно, прослужать багато років. Навіть при пошкодженні або виході з ладу одного стрижня, інші елементи системи продовжують справно функціонувати.

Монтаж теплої підлоги інфрачервоного. Монтаж ік-підлог своїми руками-покрокова інструкція

Ще кілька років тому використовувався тільки водяний або електричний тепла підлога. Але їх ефективність виявилася набагато менше зарубіжної інфрачервоної технології. Вона не просто економить 45% електрики, але має ще масу інших переваг.

Зараз ми детально розглянемо характеристики цього обладнання і виконаємо монтаж інфрачервоного теплої підлоги своїми руками. Вашій увазі покрокова інструкція установки з наочними матеріалами і порадами досвідчених будівельників.

Як працює інфрачервона підлога

Почнемо з короткого огляду цієї технології, щоб розуміти, наскільки актуальною вона є. В основі її роботи лежить принцип вторинної конвекції-нагріваються спочатку предмети в приміщенні, а потім тільки повітря, а не навпаки, як при використанні звичайних водяних або електричних радіаторів і підлог.

Складається інфрачервона система з мідних шин (часто з срібним покриттям) і смуг вуглецевого матеріалу, які стійкі до високих температур. Нагрівальний елемент (шини) ламінується спеціальним полімером, який пропускає інфрачервоне випромінювання і захищає пристрій від вологи і електричних замикань. Мережевий висновок підключається в розетку, електрика проходить через мідні шини, утворюючи інфрачервоне випромінювання.

Як працює інфрачервона підлога ми частково розібрали, тепер перейдемо до більш точних даних і характеристикам встановленої системи:

 • потужність інфрачервоного статі може становити від 150 до 400 вт/кв.м, вона безпосередньо залежить від типу плівки і підбирається індивідуально.
 • довжина випромінювання — від 7 до 20 мікрометрів.
 • температура плавлення плівки — 264 градуси, середньостатистична температура нагрівання – до 55 градусів.
 • термін експлуатації становить близько 15 років.
 • ширина рулонів-50 і 100 см.
 • електромагнітне поле можна не враховувати.
 • використовується як допоміжна система опалення та основна. Якщо установка інфрачервоної підлоги здійснюється з метою опалення всього приміщення, то обладнання повинно покривати 70-90% площі кімнати.

Розрізняють 2 види інфрачервоних підлог: плівкові і стрижневі (фокусуємо увагу на плівкових, оскільки вони практичніше і дешевше). У свою чергу плівкові інфрачервоні підлоги можуть бути карбоновими або вуглецевими. Існують ще біметалічні, з покриттям з добре проводить струм матеріалу. Вони дорожчі, але на 12-15% економніші.

Вартість інфрачервоної теплої підлоги становить від 900р до 2500р, в залежності від товщини плівки і частоти мідних шин, а також від кількості придбаного товару – малий метраж продають набагато дорожче. Вартість карбонового інфрачервоного статі коливається в межах 1500-3200 рублів. Висока ціна обумовлена паралельним підключенням стрижнів (перегорає один – всі інші працюють).

Переваги та недоліки інфрачервоних підлог

Іноді можна зустріти пости про те, що іч-підлоги шкідливі для здоров’я людини, хоча ні 1 підтверджуючого факту доведено не було. Навпаки, іч-випромінювання встановлюється в сауни, лікарні, пологові будинки та інші установи. Розглянемо спочатку переваги інфрачервоних теплих підлог .

 1. ік тепла підлога не спалює кисень в приміщенні. Дихати в кімнаті набагато легше, оскільки вологість і вміст кисню залишаються високими.
 2. працює абсолютно безшумно, без вібрацій, не циркулює повітря в приміщенні, що дуже корисно, якщо в сім’ї є люди, які страждають алергією на пил, шерсть.
 3. інфрачервоне випромінювання обігріває з користю для здоров’я, це той самий сонячне світло, вбиваються хвороботворні мікроорганізми в приміщенні.
 4. встановлюється під будь-яке підлогове покриття: можна укласти плитку, паркет, лінолеум або ламінат на інфрачервоний підлогу, і він буде працювати на всі 100%.
 5. найтонша система, не змінює висоту кімнати, що дуже корисно при ремонті в квартирі (відсутні пороги).
 6. приміщення прогрівається рівномірно, немає перепадів температури вгорі і внизу кімнати.
 7. значна економія коштів. Пол включається набагато рідше, працює тільки коли це необхідно і швидко підвищує температуру до потрібного значення.
 8. простота монтажу-немає необхідності покривати його стяжкою, можна укласти підлогу після ремонту в квартирі або будинку.

Пристрій теплої підлоги

Водяна тепла підлога заснований на системі труб з теплоносієм, який постійно циркулює. Найбільш поширений спосіб укладання-заливка в стяжку, але існують і сухий метод монтажу – полістирольний або дерев’яний. При будь-якому способі потрібно укласти великий обсяг труб дрібного перетину під підлогове покриття.

Місця установки

Велика кількість труб обмежує місце використання теплої підлоги. Найбільш поширений він в приватних будівлях. У багатоповерхівках система опалення не розрахована на цей вид обігріву. Зробити тепла підлога в квартирі можливо, але тоді буде холодно у вашій кімнаті або у сусідів по стояку, все залежить від типу заживлення. У деяких випадках холодно буде по всьому стояку, так як гідравлічний опір теплої підлоги у багато разів вище, ніж у радіаторної системи. Це призводить до закупорки руху теплоносія. За описаної причини отримати дозвіл на монтаж теплої підлоги в квартирі у керуючого проблематично, а установка без нього є адміністративним правопорушенням.

В сучасних новобудовах роблять дві системи опалення для водяної теплої підлоги і радіаторного опалення. Власнику квартири не потрібен дозвіл на установку теплої підлоги, так як в системі закладений запас гідравлічного опору.

Особливості пристрою теплої підлоги:

 • не можна розміщувати нагрівальні елементи в місцях розміщення меблів, так як вона перегріється і розсохнеться;
 • довжина контуру не повинна перевищувати норми:
 • при діаметрі труби 16 мм-70-90 м;
 • 17 мм-90-100 м;
 • 20 мм – 120 м;

оптимальною довжиною контуру вважають 50-60 м для труби 20 мм.гідравлічний опір і теплове навантаження знаходяться в прямій залежності. Доцільно встановити два невеликих контури, ніж один довгий. Вода для руху буде витрачати менше енергії, віддаючи більшу частину для обігріву підлоги.

 • крок укладання — 100-500 мм;
 • використання терморегуляторів запобігає перегрів системи.

Принцип роботи

Щоб правильно підібрати необхідний матеріал і встановити водяна тепла підлога самостійно, потрібно розібратися в його принципі роботи і складових.

Регулювання температури

Для комфортного перебування температура теплоносія не повинна бути більше 45 градусів, що дозволяє прогрітися підлозі до 28 градусів. Багато опалювальні системи не розраховані на настільки низькі температури: мінімум 60 градусів. Винятком є конденсаційні газові котли, які мають максимальну ефективність при низьких температурах. З них дозволено подавати теплоносій безпосередньо в систему тепла підлога.

При наявності іншого типу котла слід передбачити вузол підмішування, де гаряча вода змішується з остиглим теплоносієм зі зворотного трубопроводу.

Принцип роботи полягає в наступному. Теплоносій надходить з котла і потрапляє на термостатичний клапан. При температурі, вище допустимої, з зворотного трубопроводу відкривається підмішування води. На схемі вище видно перемичка перед циркуляційним насосом. У неї монтують дво — або триходовий клапан. При його відкритті відбувається підмішування холодного теплоносія.

Змішаний теплоносій подається наТермостатичний клапан. Після досягнення необхідної температури подача холодної води припиняється. Таким чином система автоматично регулює температуру теплої підлоги.

Розподіл по контуру

Далі теплоносій потрібної температури надходить на розподільну гребінку. Для невеликих приміщень з однією петлею труб цей вузол системи може бути відсутнім. Якщо в кімнаті кілька петель, то теплоносій повинен бути рівномірно розподілений по кожній, а потім зібраний. Цю функцію виконує розподільна гребінка або колектор теплої підлоги. Простіше кажучи, це дві труби для подачі і повернення теплоносія. До них підключають всі наявні контури входів і виходів.

Якщо тепла підлога організований в декількох кімнатах, то рекомендують використовувати колектор з регулюванням температури. Для кожного приміщення потрібна своя температура: хтось добре спить при + 25 градусах, а хтось-при +18 градусах. Так само площа приміщень різна, а відповідно і довжина контурів. У деяких кімнатах будуть зовнішні стіни, а в інших – тільки внутрішні. Буде потрібно різну кількість тепла на обігрів в цих випадках. Для створення сприятливих умов проживання в кожному приміщенні використовують гребінки з термостатами. Вартість обладнання буде вище, а схеми укладання ускладняться, але з’явиться можливість підтримки бажаної температури.

На ринку представлено безліч різних терморегуляторів: для контролю температури приміщення або підлоги. Вибір типу залежить від фінансових можливостей і побажань. Кожен з них керує сервомотором на гребінці. Сервомотор отримують команду на підвищення або зниження прохідного перетину, регулюючи інтенсивність.