Вирощування свиней на особистому подвірї, що потрібно врахувати

62

Вам набридло постійно купувати дороге і не завжди якісне м’ясо на ринку або в магазині, і вирощування свиней своїми силами здається все більш привабливою ідеєю? якщо на вашій ділянці знайдеться місце під свинарник, а самі ви готові приділяти час розведенню свинок, справа залишається за малим-визначити для себе, чи варто овчинка вичинки?

Зміст

 • Які умови необхідні для утримання свиней?
 • Осіменіння свиноматок і вирощування поросят
 • Чим годувати і як відгодовувати хрюшок

Які умови необхідні для утримання свиней?

Вирощування свиней вважається чи не найвдалішим варіантом тваринництва, вигідним і відносно легким. Свиноматка по два рази на рік приносить близько десяти поросят, які дуже швидко ростуть, добре набираючи масу на невеликій кількості корму. Ні птахи, ні велика рогата худоба такого ефективного приросту не забезпечать. Однак не варто розраховувати на те, що свиню можна утримувати в будь-яких умовах і годувати, ніж доведеться. Ці тварини хоч і всеїдні, проте їх здоров’я і якість м’яса багато в чому залежить від раціону.

Вирощування свиней на особистому подвірї, що потрібно врахувати

Вирощування свиней вважається чи не найвдалішим варіантом тваринництва, вигідним і відносно легким

Якщо ідея зайнятися свинарством захопила вас всерйоз, для початку варто ознайомитися з основними правилами, як вирощувати свиней, і вивчити особливості різних порід. Наприклад, деякі поширені породи великих білих свиней відносяться до типу беконних, і як би ви не старалися, хорошого сала від них отримати не вдасться.

А ось маленькі на вигляд вислобрюхие в’єтнамські свинки можуть забезпечити вас найніжнішим м’ясом з невеликим прошарком сала і до того ж не доставлять особливого клопоту в догляді. Тому варто попередньо зважити всі плюси і мінуси різних порід, і вибрати породу, найбільш відповідну вашим цілям.

відео про розведення свиней

Отже, з бажаною породою свиней ви визначилися, але перш ніж вирушати за поросятами, подбайте про створення оптимальних умов для їх утримання. Найкращим варіантом стане досить просторий хлів, розділений на три частини: приміщення з верстатами для постійного утримання тварин, простір для вигулу з навісом і спеціально викопана яма для купання.

Верстати, в свою чергу, складаються з лігва і місця для годування. Для відгодівлі молодняку підійде площа верстата 3кв. М, для супоросной матки – 4 кв. М., а для підсисної свиноматки до 6 кв. М.

Плануючи вирощування свиней в домашніх умовах, приймайте до уваги, що ці тварини завдяки особливостям своєї статури здатні використовувати найменші упущення в будівництві, ламаючи недостатньо міцні огорожі, перегородки і роблячи підкопи. Тому варто особливо подбати про міцність свинарнику. Крім того, в приміщенні для свиней передбачте:

Вирощування свиней на особистому подвірї, що потрібно врахувати

Перш ніж вирушати за поросятами, подбайте про створення оптимальних умов для їх утримання

 • теплий водонепроникний дах;
 • щільні непромерзаючі стіни;
 • теплий твердий підлогу зі стічними канавами для видалення екскрементів;
 • оптимальне освітлення;
 • вентиляцію;
 • обігрівальні прилади, особливо для верстата з новонародженими поросятами.

При будівництві свинарника використовують ті матеріали, які добре утримують тепло: цегла, саман, шлакоблоки, черепашник (залізобетон не підходить). Зсередини стіни штукатурять і білять з санітарно-гігієнічних міркувань. Пол рекомендується робити з дощок, щоб він був міцним і теплим. Обов’язково слід передбачити ухил підлоги для стоку води і сечі. Верстати монтують з металу або дерева.

Вирощування свиней на особистому подвірї, що потрібно врахувати

Поїлку в загоні встановлюють на невеликому підвищенні, щоб тварини не забруднювали воду

Площа вигульного майданчика для свиней повинна бути не менше десяти квадратних метрів. Поїлку в загоні встановлюють на невеликому підвищенні, щоб тварини не забруднювали воду.

Осіменіння свиноматок і вирощування поросят

Для розведення свиней ви можете або регулярно купувати 6-8-ми тижневих поросят, або вирощувати своїх свиноматок, які будуть приносити по два приплоди на рік. Але будьте готові, що першого приплоду доведеться чекати не менше, ніж через рік, так як зрілість у свиней настає після 8 місяців, а супоросний період триває близько 115 днів.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Вирощування свиней на особистому подвірї, що потрібно врахувати

Підходяща для спарювання свиня повинна важити до восьми місяців не менше 100 кг, бути здоровою, без дефектів і мати 12 добре виражених сосків. За кілька днів до злучки її переводять на більш поживний раціон з соковитими кормами, концентратами, обратом і кухонними відходами, щоб в день свинка додавала по 0,5 кг (більше не бажано).

Вирощування свиней на особистому подвірї, що потрібно врахувати

Підходяща для спарювання свиня повинна важити до восьми місяців не менше 100 кг

З моменту настання статевої полювання, яку легко визначити по неспокійному поведінки тварини, своєрідному похрюкиванию і рефлексу нерухомості, свинку через 12 годин трапляють з кнуром, або осіменяють штучно. Ще через 12 годин спаровування повторюють, і протягом наступних сімнадцяти днів уважно стежать, чи не з’явилося у свиноматки знову ознак полювання. Якщо немає-значить, свинка була запліднена, інакше злучку проводять вже з іншим кнуром.

Супоросну свиню перші три місяці годують, як і раніше, і тільки з другої половини супоросності починають давати більше концентрованих кормів. Важливо не допускати попадання в корм запліснявілих, гнилих, промерзлих продуктів, щоб не допустити загибелі ембріонів.

Поросята з’являються на світ дуже слабкими, тому їх вирощування під свиноматкою або без неї – справа дуже відповідальна. Успіх визначається відповідними умовами утримання (температура не нижче +18 градусів, відсутність вогкості і протягів, хороше освітлення), а також кормом. Молоко свиноматки не тільки забезпечує поросятам імунітет проти різних захворювань, але і є цінним продуктом харчування, за рахунок якого малюкам за три тижні підсисного періоду вдається швидко набрати масу.

Після чого інтенсивність росту вже залежить від поїдання поросятами різних підгодівлі. Вже з п’ятого дня після народження поросятам починають давати зняте молоко, потім розпарені концентрати у вигляді каш, а з 20-го дня додають розім’яті коренеплоди. Віднімають поросят від свиноматок у віці чотирьох тижнів.

При вирощуванні поросят без свиноматки їм випоюють тепле коров’яче або козяче молоко з пляшечки з соскою, вже з другого тижня привчаючи до підгодівлі.

Вирощування свиней на особистому подвірї, що потрібно врахувати

При вирощуванні поросят без свиноматки їм випоюють тепле коров’яче або козяче молоко з пляшечки з соскою

У маленьких поросят дуже великий ризик розвитку анемії, від чого вони починають відставати в рості, худнути і гинути. З метою профілактики дефіциту заліза тваринам вводять внутрішньом’язово залізовмісні препарати або додають в питну воду залізний купорос — на одного поросяти по чайній ложці розчину (2,5 г купоросу на літр води).

Чим годувати і як відгодовувати хрюшок

Вирощування свиней зручно тим, що основну частину корму для них ви можете виростити на своїй ділянці: морква, гарбуз, цукровий і кормовий буряк, картопля, горох, люцерну і т. Д. А з дикорослих рослин можна заготовити найбільш цінну для хрюшок кропиву.

При покупці маленьких поросят рекомендується годувати їх тричі на день вареними коренеплодами з невеликим додаванням подрібненої пшениці і рослинної їжі (бадилля бобових або ошпареної окропом кропиви) з молочною сироваткою. На одного поросяти на добу має йти приблизно два-три кілограми корму. Додатково кожен день потрібно давати тваринам по 10 г солі.

Води поросятам потрібно навіть більше, ніж дорослим свиням – в день до чотирьох літрів. Причому воду в коритце слід за день міняти два-три рази, щоб уникнути забруднення і зараження інфекційними хворобами.

відео про розведення та утримання свиней

Особливості відгодівлі свиней відповідно до віку:

 • відгодовувати поросят починають з тримісячного віку. Так як їм потрібно більше білка для активного формування м’язової маси, в раціон додаються варені бобові культури, нарізані листя капусти, варена морква, крупно натерта на тертці. Обсяг корму збільшується до 4 кг на тварину.
 • до сьомого місяця життя у свині співвідношення м’язової маси і сала починає змінюватися, зростання тварин майже припиняється. Норма добового раціону в цей період повинна становити близько 6 кг, харчування збагачується вареним цукровим буряком, кількість споживаної щодня солі зростає до 30 м
 • з восьми місяців свиня нагулює сало, тому в раціоні з цієї пори повинні переважати горох і варена кукурудза, різані кабачки, гарбуз і жирні відходи. Свіжі і варені фрукти дозволять домогтися більш ніжного, нежирного м’яса. Обсяг добового корму восьмимісячної свині повинен досягати 7 кг, а кількість солі — 40 г.
 • до першого року у добре відгодовуваної свині співвідношення м’яса і сала має становити 60:40, при вазі від 250 кг. Норма споживаного корму в день збільшується до 8 кг.

Вирощування свиней на особистому подвірї, що потрібно врахувати

Відгодовувати поросят починають з тримісячного віку