Виготовлення годівниці для кроликів своїми руками, і якими повинні бути саморобні годівниці

60

Магазинні керамічні годівниці годяться тільки для маленьких домашніх кроликів, великі тварини ж будуть постійно перевертати миски, розкидати корм, і сидіти голодними. Щоб уберегти їжу від забруднення і забезпечити кроликів кормом на тиждень, досвідчені кролівники використовують напівавтоматичні годівниці для сипучих кормів і годівниці-ясла для сіна, гілок, трави.

Якою має бути годівниця для кроликів

Якщо ви вирішили зайнятися кролівництвом, в першу чергу, потрібно буде подбати про облаштування кролятника. Незалежно від того, скільки особин ви плануєте тримати, самостійно виготовлені поїлки і годівниці для кроликів допоможуть вам істотно скоротити початкові витрати.

У домашніх умовах ви зможете зробити своїми руками поїлки для кроликів, а також змайструвати ясла і бункерні годівниці для закладки кормів на кілька днів.

відео про виготовлення годівниці для кроликів своїми руками

Вологі мішанки і коренеплоди кроликам накладають в коритце або в окрему ємність, яку потрібно забирати і мити незабаром після роздачі їжі, щоб не допустити розмноження цвілевих грибків і мікроорганізмів. Через необхідність постійного контролю багато кролівників відмовляються від годування кроликів вологим кормом, адже далеко не у всіх є можливість щодня приділяти час своєму господарству.

Оптимальним варіантом залишаються ясла сіном і бункерні годівниці з гранульованим кормом, який тварини не можуть розкидати або затоптати. Завдяки особливій конструкції годівниці корм з бункера подається поступово в лоток у міру його спустошення. Бункерні годівниці для кроликів монтуються на стінку клітки або на дверцята, їх в будь-який час можна зняти і почистити.

Виготовлення годівниці для кроликів своїми руками, і якими повинні бути саморобні годівниці

Оптимальним варіантом залишаються ясла сіном і бункерні годівниці з гранульованим кормом

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Виготовлення годівниці для кроликів своїми руками, і якими повинні бути саморобні годівниці

При самостійному виготовленні годівниць слід враховувати, що начиння для крільчатника повинна бути простою в догляді і гігієнічною, з обов’язковим захистом корму від сторонніх забруднень. Матеріал для виготовлення годівниць потрібно вибирати такий, щоб тварини не змогли його обгризти. Так, дерево і пластик не підійдуть, а ось тонку жесть і інші види металу цілком можна використовувати. Обов’язково простежте, щоб у металевих годівниць не було гострих країв і кутів, об які кролики можуть поранитися або зіпсувати свою шкірку.

Як зробити годівницю для кроликів власними силами

Досвідчений бляхар, маючи під рукою всі необхідні інструменти, здатний зробити металеву годівницю хвилин за двадцять, але навіть якщо у вас немає ніяких навичок, ви можете спробувати змайструвати годівниці для кроликів своїми руками, тільки дотримуйтесь техніку безпеки, адже про бляшані краю легко поранитися.

Перш ніж приступити до безпосереднього виготовлення, спробуйте зробити паперовий варіант годівниці для кроликів (креслення ви легко знайдете в інтернеті). Роздрукуйте креслення і розберіться, як в точності слід збирати бляшану годівницю. Якщо все вдалося зробити правильно, і знизу у годівниці вийшли дві щілини, призначені для витікання води, що потрапила в лоток, можна сміливо приступати до виготовлення годівниці з металу.

Виготовлення годівниці для кроликів своїми руками, і якими повинні бути саморобні годівниці

Досвідчений бляхар, маючи під рукою всі необхідні інструменти, здатний зробити металеву годівницю хвилин за двадцять

Інструкція з виготовлення простої металевої годівниці:

  • виріжте з листа жерсті дві деталі відповідно до зовнішнього контуром креслення. Зробіть чотири надрізу і зігніть жесть за вказаними на кресленні лініях (можна користуватися пасатижами);
  • для полегшення згинання жерсті обережно зробіть по лініях згину надрізи кінчиком ножа на половину товщини металу;
  • далі зберіть годівницю згідно зі схемою і підпиляєте гострі кути напилком.

Щоб не поранитися, працюйте виключно за столом, на своїх колінах годівницю не тримайте. Ножем робіть надрізи по лініях акуратно, не докладаючи занадто великих зусиль – краще кілька разів прокреслити ножем по одній лінії.

відео про годівницю для кроликів своїми руками

Бункерна годівниця для кроликів може бути також виготовлена з листового шиферу, фанери, оргскла та інших підручних матеріалів. У вкладці до статті ви знайдете докладний відео про те, як виготовити якісну бункерну годівницю для кроликів з урахуванням всіх нюансів.

Пишне цвітіння лілій – як доглядати за ліліями до цвітіння, під час нього і після

Виготовлення годівниці для кроликів своїми руками, і якими повинні бути саморобні годівниці

Важливо не тільки правильно посадити цибулини лілій і подбати, щоб з них виросли дорослі рослини, але також забезпечити належний догляд за ліліями в період закладки бутонів, під час цвітіння і після того, як воно завершиться. Від ваших старань багато в чому буде залежати краса квітучих садових лілій, тривалість їх цвітіння і самопочуття самих рослин.

Як вирощувати лілії, щоб домогтися пишного цвітіння

Вирощування лілій, особливо екзотичних сортів, багатьом початківцям квітникарям здається нелегким завданням через сформовану думку про те, що садові лілії дуже примхливі. Насправді, проблем з цими квітами у вас не виникне, якщо ви будете добре знати, як доглядати за ліліями протягом усього сезону.

Виготовлення годівниці для кроликів своїми руками, і якими повинні бути саморобні годівниці

Проблем з цими квітами у вас не виникне, якщо ви будете добре знати, як доглядати за ліліями

На цвітіння садових лілій впливає безліч різних факторів, починаючи від місця посадки і складу грунту, до своєчасного поливу і підгодівлі. Хоча лілії, в основному, відчувають себе добре і в тіні, і на освітленому сонцем ділянці, все ж крайнощів слід уникати. Зростаючі в затінених місцях лілії сильно витягуються, доводиться їх підв’язувати. А ось ті рослини, що постійно знаходяться під палючим літнім сонцем, пересихають без рясного поливу, стають чахлими і швидко відцвітають.

відео про догляд за ліліями

У зв’язку з цим постарайтеся вибрати таке місце для посадки лілій, щоб вони відчували себе максимально комфортно і не приносили зайвого клопоту. Оптимальний варіант — коли рослини висвітлюються сонячними променями в першій половині дня. Майте на увазі, що поливати в цьому випадку квіти можна лише у вечірній час, щоб вранці листя лілії не отримали опік від крапель вологи.

Дуже важливо не допускати перезволоження грунту і застою вологи: якщо грунт глинистий, обов’язково передбачте дренаж, інакше корінці у цибулин загниють, і цвітіння лілій ви не дочекаєтеся. Недолік вологи теж небажаний-квітки виходять дрібними, викривленими. Перешкоджає цвітінню лілій також свіжий гній, який стимулює бурхливий розвиток зеленої маси рослини, але шкодить цибулині.

&1&

Дуже важливо не допускати перезволоження грунту і застою вологи

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
&1&
1 запорука пишного цвітіння лілій:

  • яскраве ранкове сонце;
  • температура до +30 градусів;
  • більш інтенсивний полив в період закладання бутонів (враховуйте, що різні сорти лілій вимагають різного поливу);
  • підживлення мінеральними добривами;
  • регулярна прополка і розпушування.

Слід зазначити, що в перший рік все бутони у лілії рекомендується зрізати, як би вам не було їх шкода. Такий рішучий крок дозволить цибулині лілії запастися життєвими силами, щоб в наступному сезоні подарувати вам безліч красивих великих квіток.

Що робити під час цвітіння лілії і після нього

Лілії, посаджені в тіні, перед цвітінням потрібно буде підв’язати до встромленим в грунт кілочків (тільки не пошкодити кілочками цибулини), в іншому випадку під вагою квітів лілії можуть і впасти на землю. Ті рослини, що росли на сонці, виходять досить потужними і в підв’язці не потребують.

&1&

Лілія – квітка, вирощуванням якого займаються не тільки для оформлення клумб, але і для створення шикарних букетів

Якщо ви забезпечили своїм рослинам правильне вирощування і догляд, лілії будуть цвісти довго: спочатку розпустяться квітки азіатських лілій і гібридів ла, за ними зацвітуть гібриди от, східні і трубчасті лілії. Вам залишається тільки милуватися чудовими квітами і вдихати їх пахощі.

Залишаючи лілії цвісти в саду, ви тим самим даєте цибулин можливість стати більшими, що забезпечить рослинам ще більш рясне цвітіння в наступному сезоні. Але хіба можна відмовити собі в задоволенні прикрасити прекрасними ліліями свій будинок! адже лілія-квітка, вирощуванням якого займаються не тільки для оформлення клумб, але і для створення шикарних букетів. Дотримуйтесь наведених нижче порад, і ви зможете звести негативні наслідки зрізання квітів до мінімуму.

відео про догляд за ліліями в саду