Відгодівля свиней для отримання якісної свинини

40

Купувати свинину на ринку – досить дороге задоволення, та й не завжди таке м’ясо вселяє довіру. Хто знає, чи були присутні в кормі гормони росту для свиней, чим їх відгодовували, і наскільки безпечними були добавки? тому, якщо є можливість, краще самостійно розводити хрюшок, доглядаючи за ними належним чином і контролюючи те, що вони їдять.

Правильний відгодівлю свиней-найефективніший спосіб домогтися швидкого приросту і отримати велику кількість найніжнішого м’яса при порівняно невисоких витратах на корм. Але не думайте, що тваринам буде достатньо відходів з городу і кухні, в їх раціоні повинні бути присутніми рідкі і сухі корми, концентрати, біодобавки і вітаміни.

Відгодівля свиней для отримання якісної свинини

Від відходів рибної промисловості свинина набуває рибний присмак

Смак м’яса, його структура і якість сильно залежать від того, чим годувати свиню :

 • від відходів рибної промисловості м’ясо набуває рибний присмак;
 • додавання молочних продуктів додає м’ясу беконних свиней апетитний аромат;
 • раціон з переважанням картоплі, гречки, пшеничних висівок, кукурудзи робить свинину рихлою і несмачною;
 • від великої кількості овочів сало стає в’ялим;
 • відгодівлю свиней переважно на сої, макусі, рибного борошна і вівсі в результаті призводить до низької якості м’яса.

Однак зовсім виключати ці корми з раціону тварин не слід, потрібно лише розібратися, в який період давати той чи інший корм і в якій пропорції.

відео про відгодівлю свиней

Як вибрати порося

Для придбання найкраще вибирати поросят пізньозимових і ранньовесняних опоросів. Цей молодняк є найбільш підходящим. Подальше вирощування припадає весну, літо і осінь. Це найоптимальніші пори року. Середній вік поросяти на відгодівлю 2-2, 5 місяці з масою не менше 25 кг.обов’язково потрібно вибирати з порід, які розводять в потрібній кліматичній зоні. Помісний молодняк від схрещування 2-3 порід видає кращий результат. Також увагу варто звернути на правильний прикус і добре змикаються щелепи. Для перевірки легенів потрібно поганяти порося 1-2 хвилини. Поява кашлю, хрипів означає наявність хвороби. Вуха повинні бути прямостоячими або нависають на очі. Спина пряма або аркоподібна, широкі груди і прямі, потужні ноги. Порося повинен із задоволенням їсти корм, а не всмоктувати його. Ці критерії допоможуть уникнути помилок при виборі.

Як правильно відгодовувати свиней для отримання потрібного результату

Залежно від того, що ви хочете отримати: нежирне м’ясо, бекон або сало, відгодівля свиней в домашніх умовах матиме свої особливості. Всі породи свинок поділяються на три основні категорії в залежності від фізіологічних особливостей. Перш за все, вам потрібно вибрати відповідну породу і забезпечити відповідний м’ясний, беконно-шинний або відгодівлю до жирних кондицій.

М’ясний варіант

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Відгодівля свиней для отримання якісної свинини

З віку в 2,5-3 місяці починається відгодівля і закінчується до 6-8 місяців. Якщо правильно дотримуватися рецептуру годування, до цього часу жива вага хрюшок в середньому становить 90-120 кг.кінцевий продукт дуже ніжний, сальний прошарок на спині не перевищує 2,5-4 см. Подібний вид м’яса найбільш популярний і користується стабільним попитом.

Для коректного відгодівлі цього типу, його кількість на добу має забезпечити правильний і швидкий приріст ваги на весь термін. Потрібний результат досягається кормами з підвищеним вмістом білка. Наприклад, зелена маса трави гороху, бобових культур, обрата і т.п. Коли вага досягне 70 кг., раціон необхідно відкоригувати. Треба збільшити вміст соковитого корму і концентратів до 10-15 кг. На добу. Також потрібно додати в корми 10-30 гр. Звичайної солі і 5-20 гр. Крейди на добу, розкид обумовлений віком тварини.

Беконний варіант

Чистопородна і помісна породи білої масті, з довгастим тулубом, найбільш оптимальні для відгодівлі тварин на бекон. Вік початку відгодівлі також становить 2,5-3 місяці при вазі від 25 кг. Відгодівля також ділиться на дві частини і триває до ваги в 80-105 кг.

Перша частина триває близько 3 місяців. Приріст ваги на добу становить в середньому 450 гр. Друга частина становить за часом ще 2,5-3 місяці при добовому прирості у вазі близько 600 грам. У харчування входять кормові боби, горох, просо, ячмінь кукурудза і жито. Корми тваринного походження обов’язкові для отримання правильного бекону. У цей проміжок часу необхідно прибрати корми здатні вплинути на смакові якості м’яса. До них відносяться макуха, висівки, соя і рибні відходи.

Варіант на сало

Щоб домогтися високого вмісту сала в найкоротші терміни, найкраще підійдуть свиноматки вагою 100-110 кг.також підходить молодняк такої ж ваги.

Для отримання потрібного результату використовують корми з підвищеним вмістом вуглеводнів. Це буряк, кукурудза, пшениця і картопля. Потрібно поступове нарощування вмісту пшениці і кукурудзи в кормі до 2-3 кг.на добу. Останні 30 днів кукурудзу в раціоні частково замінюють просом і ячменем. Цей корм покращує характеристики сала. Свині підлягають забою при досягненні 180-200 кг живої ваги. Процентне співвідношення м’ясо / сало становить в середньому 30/50 відсотків.

Вибираємо кормові добавки для свиней

Додатково зменшити фінансові витрати на корм і збільшити при цьому середньодобовий приріст маси можна за допомогою спеціальних кормових добавок . Правильно підібрані біодобавки роблять утримання тварин більш вигідним, покращуючи при цьому якість м’яса і захищаючи тварин від хвороб.

Відгодівля свиней для отримання якісної свинини

Додаючи в раціон тварин комбікорм, можна домогтися збільшення щодобового приросту на 30 %

Так, використовуючи при м’ясному або беконному відгодівлі амінокислоти і вітаміни, можна помітно підвищити поживні властивості м’яса і домогтися найкращої його пісності. З натурального грубого або соковитого корму протеїн засвоюється тваринами лише на 35%, решта просто виводиться з організму разом з екскрементами. Додавання синтетичних амінокислот і вітамінів дозволить збільшити відсоток засвоюваного білка і забезпечить високий приріст живої маси.

Для нормального формування сала і підвищення смакових характеристик свинини використовуються збалансовані премікси для свиней з необхідним вмістом вітамінів і мінералів. Звичайно, можна додавати в корм тварин добавки природного походження, наприклад, озерний мул, в якому міститься велика кількість міді, кальцію, цинку, сірки, магнію та інших мікроелементів, але мулиста маса здатна зберігається лише чотири дні, та й дістати її не завжди представляється можливим.

відео про комбікорм в домашніх умовах

Годування і відгодівля кроликів: як скласти правильний раціон

&1&

Кролівництвом в домашніх умовах, як правило, займаються з метою отримання пухнастих кролячих шкурок або смачної кролятини, або і того і іншого відразу. Оскільки привабливість шкірки і смакові якості м’яса багато в чому залежать від особливостей харчування, ви повинні добре знати, чим годувати кроликів: який корм буде їм корисний, а який може привести до розладу травлення і хвороб.

Зміст

 • Види кормів для кроликів
 • Чим можна годувати вухатих
 • Раціон харчування кролика і відгодівля. Схема годування в залежності від сезону

  • Раціон сільськогосподарських порід (м’ясних і хутрових)
  • Раціон домашніх декоративних кроликів
 • Чим категорично не можна годувати кроликів
 • Вітаміни та мінерали для швидкого росту