Вертикальна укладання прямокутної плитки-новий модний тренд

13

Якщо ви вибрали для обробки своєї ванної кімнати або кухонного фартуха квадратну плитку, то особливого вибору способу укладання у вас немає. А ось з прямокутної плиткою набагато цікавіше. Найчастіше її укладають горизонтально, але вертикальний монтаж став новим трендом, як з’ясував сайт rmnt.

Звичайно, способів укладання плитки на підлогу і стіни існує багато, портал rmnt.ru розповідав про шість найбільш популярних. Однак найчастіше прямокутну плитку розміром, наприклад, 10х30 або 15х30 сантиметрів — це стандартний розмір як і раніше модного «кабанчика»-найчастіше викладають на стінах горизонтально. Це візуально розширює простір, виглядає як позачасова класика. Але останнім часом серед домовласників і дизайнерів набирає популярність вертикальний спосіб монтажу прямокутної плитки. Така обробка, як стверджують фахівці, виглядає цікавіше, піднімає стелю і особливо актуальна для тісних ванних кімнат і душових кабін.

Дизайнери запевняють, що вертикальна укладання плитки додає простору більше текстури і глибини, а горизонтальна — однорідності. Вибирати вам, в залежності від того, яку обробку ви хочете отримати, обраного підлогового покриття, меблів і сантехніки.

Фахівці визнають, що вертикальна укладання плитки дещо складніше. Втім, плиточник з таким завданням точно впорається. У чому складність монтажу? так як плитка йде вертикально, більше ризик, що вона впаде, відвалиться. Важливо використовувати якісний клей. Трохи складніше починати, щоб витримати ідеальну геометрію. Але в цілому кардинальних відмінностей у горизонтальної і вертикальної укладання плитки немає, «ялинкою» і «плетінкою» викласти її ще складніше.

Розміри прямокутної плитки можуть бути різними. Але дизайнери не радять вибирати для стін занадто вузьку плитку. Мінімум 5 сантиметрів завширшки, від 10 в довжину! інакше будете занадто «дрібнити», буде багато затирочних швів. Це правило особливо актуально, якщо обрана контрастна затирка. Наприклад, чорна для білої плитки або біла для чорної облицювання. В такому випадку вертикальні шви будуть дуже виразними і їх не повинно бути занадто багато.

Вертикальну укладку, безумовно, можна комбінувати з горизонтальною, використовувати на стінах два різних види плитки, ефектно виділяти окремі зони, наприклад, над раковиною, навколо дзеркала, або над ванною.

За словами дизайнерів, плитки» кабанчик » і metro в 2021 році як і раніше актуальні, але укладати їх стало модно саме вертикально. Хочете підняти простір в робочій зоні кухні, душовий кабінет або у всій ванній кімнаті? обов’язково розгляньте такий варіант обробки стін плиткою.