Що посадити після моркви в наступному році для гарного врожаю

150

Хорошу моркву виростити не дуже просто, але щодо сусідів по грядці і наступних культур це цілком миролюбний овоч. Оскільки морква садять майже всі, важлива відповідь на питання, що краще посадити після неї в наступному сезоні, а також чи є список заборонених послідовників.

Сівозміна на городі: навіщо потрібно чергувати культури

Список овочевих культур, які можна садити на одному місці кілька років поспіль, дуже короткий, і морква в нього не потрапила. Щоб урожай на овочевих грядках був гідним, а городництво не викликало зайвих проблем, треба дотримуватися найпростіші правила сівозміни. Головне, що вони забороняють — це садити на грядці овочі, що відносяться до одного і того ж сімейства з попередником, а значить, мають подібний «букет» можливих захворювань, одних і тих же шкідників.

Крім того, чергування культур проводять таким чином, щоб вони мали різні харчові «пристрасті»: наприклад, після овочів, що поглинають багато азоту, садять ті, що відносяться до його нестачі спокійно.

Якщо основні поживні елементи можна внести з добривами, то дотримати правильний баланс по мікроелементах складніше, він повинен з часом відновитися самостійно.

Один раз в кілька років землі і зовсім необхідний відпочинок, але малоземельні дачники не можуть цього дозволити, а тому правильне чергування культур на невеликих ділянках особливо важливо. В якійсь мірі допомагає відновленню родючості грунту прийом, при якому після культури з поверхнево розташованими корінням садять ті, у яких коріння проникають глибоко, і навпаки. Доводиться враховувати і основні умови, необхідні для зростання тих чи інших овочів: склад і кислотність грунту, освітленість на грядці, вологоємність грунту і ін.

Що посадити після моркви в наступному році для гарного врожаю

Кращий прийом відновлення родючості-систематичне використання сидератів

Що можна посадити після моркви в наступному сезоні

Коренів у моркви небагато, але стрижневі коріння глибоко проникають в землю, витягуючи поживні елементи в основному з нижніх шарів грунту. Тому після неї правильніше садити овочі, у яких коріння знаходяться близько до поверхні. Поживних елементів вона використовує чимало, тому, якщо не проводити повноцінне добриво грядки, після неї можна садити тільки невимогливі в цьому плані культури.

Найкраще після моркви посіяти сидерати (овес, люпин, гірчицю), і тільки після їх скошування і закладення в грунт садити наступні овочі.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Що посадити після моркви в наступному році для гарного врожаю

Хвороби і шкідники, характерні для моркви, вражають в основному тільки зонтичні культури, тому в цьому плані обмежень не так багато. В цілому, якщо дозволяють грунтові та інші умови, найкраще на майбутній рік після моркви посадити:

  • будь-які пасльонові культури (томати, перці, баклажани і, звичайно ж ,картоплю);
  • представників хрестоцвітного сімейства (будь-які види капусти, редиску, ріпку, редьку, крес-салат);
  • бобові культури: їх взагалі можна садити майже після будь-яких овочів (крім популярних гороху і квасолі, сюди входять, наприклад, овочеві боби і сочевиця).

Що посадити після моркви в наступному році для гарного врожаю

Помідорам подобаються колишні морквяні грядки

Звичайно, морквяну грядку можна зайняти і квітами, і ягідними культурами (суницею або полуницею).

Допустимо, але не рекомендується садити після моркви гарбузові: огірки, кабачки, саму гарбуз. Пов’язано це лише з «ненажерливістю» гарбузових: грунт і так після моркви збіднена, і відновити її родючість, достатню для гарбузів, буде нелегко.

Що не варто садити після моркви

Сувора заборона в цьому випадку стосується тільки зонтичних культур, куди, крім моркви, відносяться широко відомі:

  • кріп;
  • петрушка;
  • кінза;
  • селера.

Що посадити після моркви в наступному році для гарного врожаю

Всьому, що цвіте у формі парасольки, не місце на грядці після моркви

Всі ці овочі уражаються одними і тими ж хворобами, у них одні і ті ж шкідники. Звичайно, і саму моркву на наступний рік на цій грядці висівати не можна. Повернути її на минуле місце дозволяється через 3-4 роки. Крім цього, з не зовсім зрозумілих причин фахівці не рекомендують садити після моркви досить безпроблемні цибулю і часник, хоча це кращі сусіди для посадки в один і той же рік.