Уральські огірочки: стратегія і тактика вирощування

79

Урал-складний для вирощування огірків регіон. Однак сучасні досягнення селекціонерів і городників дозволяють отримувати хороші врожаї цього овоча практично на всій його території. Починаючи з південних районів уралу і закінчуючи полярними, де огірки дозрівають в теплицях, їх продуктивність залежить від успішного дотримання правил агротехніки і вибору відповідних сортів.

Зміст

  • Тепличне вирощування огірків на уралі

    • Таблиця: кращі огіркові сорти і гібриди для вирощування в уральських теплицях
  • Секрети посадки огірків в теплиці
  • Ростимо огірки у відкритому грунті

    • Таблиця: кращі грунтові сорти огірків на уралі
    • Відео від уральських городників: посадка і догляд за огірками

Тепличне вирощування огірків на уралі

Якщо південний урал — цілком підходяще місце для грунтового землеробства, та й середній, з деякими застереженнями, теж може бути корисним для вирощування огірків на грядках, то північніше цей досить ніжний до природних умов овоч вимагає тепличних умов. В даний час з сортами огірків, вирощуваних в парниках і теплицях, немає особливих проблем. Їх виведено чимало — в тому числі-і самозапильних, потрібно тільки правильно вибрати відповідний. Фахівці радять не зупинятися на вирощуванні єдиного сорту: терміни дозрівання і опірність до хвороб у огірків різні. Невдача з одним сортом повинна компенсуватися за рахунок інших, та й різноманітність — зручна і вигідна в городництві річ.

Уральські огірочки: стратегія і тактика вирощування

Огіркова розсада в горщиках готова до висаджування

Таблиця: кращі огіркові сорти і гібриди для вирощування в уральських теплицях

названиецелевое назначениеспособность до самоопылениюсроки созреванияустойчивость до хвороб і холодувеличина плодовпримечания алтайстоловый, засолочныйплодоношение без опыления30 днейустойчив до хвороб, холодудо 10 смгибрид розвивається навіть при зниженні t до +12амурстоловый, засолочныйплодоносит без опыления40 днейустойчив до хвороб, холодукорнишонгибрид высокоурожайныйаринастоловыйплодоношение без опыления50 днейустойчив до оливкової плямистості, холодудо 18 смгибрид тіньовитривалий, довгий плодоношениевояжстоловый, засолочныйсамоопыляемый40 днейустойчив до заболеваниямдо 12 смгибрид виростає і з розсади, і з семянгеркулес f1столовый, засолочныйплодоносит без опыления65 днейустойчив до заболеваниямдо 18 смгибрид пізньостиглий, високоврожайний, теневыносливыйдальневосточный 27столовыйопыляется насекомыми40 днейустойчив до борошнистої роси, холодудо 15 смгибрид засухоустойчивдинамит f1столовый, засолочныйсамоопыляемый45 днейустойчив до різних заболеваниямдо 14 смгибридемеля f1столовый, засолочныйплодоносит без опыления39 днейустойчив до оливкової плямистості, вірусу огіркової мозаїці, холодудо 15 смгібрид висока урожайністькарельський f1столовий, засолочнийсамоопиляемий1. 5 міс.стійкий до холодудо 10 смгибрид вимагає прищіпки і обприскувань борною кислотою для підвищення урожайностикитайский болезнеустойчивый f1столовый, засолочныйплодоносит без опыления50 днейабсолютно стійкий до хвороб і холодудо 30 смгибрид зростання в 1 стебло, теневыносливыймиранда f1столовый, засолочныйплодоношение без опыления40 днейустойчив до всіляких заболеваниямдо 12 смгибрид успішно зростає при t вище +15 градусів, виростає і з розсади, і з семянсерпантинстоловый, засолочнийплодоносит без опиленія36 днейустойчив до заболеваниямдо 7 смсорт віддає весь урожай в перші 2 тижні

Особливу увагу при виборі насіння огірків слід звернути на те, що гібриди мають більш високі показники врожайності і виживаності, ніж сорти і тому дорожче коштують. Але вони, як правило, вимагають і більш точного виконання рекомендацій по агротехніці.

Насіння, отримані від гібридів, не мають їх особливих якостей, отриманих шляхом схрещування певних сортів запиленням: це одноразовий ефект на один урожай. Але зате гібриди непогано розмножуються вегетативно і отримані від них відростки зберігають всі властивості батьківської рослини. В умовах тепличного вирощування огірків в холодних районах це може давати непогані результати.

Уральські огірочки: стратегія і тактика вирощування

Насіння огірків необхідно обробити перед посадкою: протягом 2-3 тижнів витримувати їх при температурі 25-28 градусів

Секрети посадки огірків в теплиці

Розумніше використовувати для посадки огірків під прикриттям розсаду. Але посів насіння теж допустимо після певної їх підготовки: прогрівання в гарячій воді протягом двох годин і протруювання в темному розчині марганцівки близько півгодини. Після цього насіння витримують у воді 40-градусної температури 10-12 годин, змінюючи її при необхідності на теплу.

Після розбухання насіння викладаються на мокру тканину і залишають для пророщування в приміщенні з температурою не нижче +15 градусів. Зверху їх можна накрити вологою серветкою. Насіння проросте через 3-5 днів. Після цього вони висіваються в грядки теплиці на глибину 0,5–1 см.хороші результати дає прикриття посіву плівкою, для створення сприятливого мікроклімату. Її знімають при появі сходів.

Рекомендована ширина грядок в теплиці-не більше 1 м. Вона зручна і для всіх заходів по догляду за рослинами і для збору врожаю. Грядки розумніше робити «гіркою», з ухилом до країв. Грунт перед посадкою насіння або розсади варто удобрити і змочити. Приблизний склад добрив на кожні 100 кг грунту: по 50 г. Аміачної селітри, сірчанокислого калію і подвійного суперфосфату, додавши 6 м сірчанокислого магнію.

Насіння на розсаду розумніше висівати в ємності: торф’яні горщики і таблетки, паперові пакети і т.п., щоб не пошкоджувати коріння при посадці. Терміни висадки насіння і розсади огірків в теплицях уралу припадають на січень — грудень, з урахуванням місцевих особливостей. Огіркову розсаду для висадки в грунт вирощують в теплицях пізніше — з кінця квітня.

Оптимальна температура для тепличних огірків повинна бути +22 і ніяк не менше не менше +18.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Уральські огірочки: стратегія і тактика вирощування

При дозріванні тепличних огірків слід звертати особливу увагу на переспілі плоди: їх необхідно своєчасно видаляти з батога. Один перезрілий огірок здатний істотно знизити врожайність цілої рослини.

Уральські огірочки: стратегія і тактика вирощування

Теплиця з огірковими батогами

Ростимо огірки у відкритому грунті

В умовах уральських широт, де повільно прогріваються повітря і грунт, заморозки трапляються до першої декади червня включно, а потім можуть бути в кінці серпня — літо помірно тепле, а світловий день досить довгий. Це створює проблеми для росту і плодоношення теплолюбного овоча, який вважається рослиною короткого дня. Сприятливими факторами для розведення огірків в цьому районі є склад грунтів: в основному, підзолистих, а значить, пухких і повітропроникних, і відсутність надмірної сухої спеки.

Для вирощування огірків в таких обставинах використовується певна тактика. По-перше, посадка найчастіше здійснюється розсадним способом, який дозволяє прискорити появу перших сходів в теплі, загартувати і зміцнити розсаду.

По-друге, городники уралу, особливо — середнього, часто використовують комбінований спосіб вирощування огірків: перші сходи і молоді рослини вирощуються під плівкою і нестаціонарними парниками, які знімаються в міру настання тепла і завжди тримаються напоготові при загрозі нічних заморозків.3

По-третє, на уралі нерідко використовують для вирощування огірків грядки з біопаливом як в постійних і тимчасових парниках, так і на відкритому городі. Це помітно прискорює дозрівання плодів.

Розсаду починають вирощувати в кінці квітня. При хорошому прогріванні, вона дає сходи на 5-6 день після висадки насіння. Поява другого листочка припадає на 8-10 день. В останній декаді травня розсада вже готова до висадки під плівку або в гнойову грядку. За півмісяця перед висадкою розсади в грунт її необхідно починати виносити для загартовування і звикання до сонця на свіже повітря.

Посів огірків насінням краще починати в червні. Не варто їм нехтувати, особливо на південному уралі, де природні умови лише трохи суворіше, ніж в середній смузі росії: розвиток огірків, посаджених таким способом, прискорюється приблизно на 20 днів.

Природно, насіння краще попередньо проростити. Добре використовувати перед замочуванням насіння настій деревної золи з розрахунку 50 м золи на 1 л води, витриманий протягом двох днів. Після 5 годин в цьому розчині, потрібно викласти насіння для пророщування на мокру тканину.

Для прискореного отримання врожаю грунтових огірків необхідно дотримуватися правил догляду за цим примхливим овочем: вчасно поливати і підгодовувати його, мати напоготові засоби для прикриття молодих рослин на випадок заморозків. Добре зарекомендувало себе добриво огірків розчином свіжого коров’яку з розрахунку 1 кг на 10 л води і пташиного посліду: 1 кг на 15 л води, поперемінно. У ньому містяться всі необхідні для прискореного дозрівання плодів компоненти. Величезний вплив на врожайність огірків має вибір сортів для посадки.

Уральські огірочки: стратегія і тактика вирощування

Городники уралу з успіхом вирощують огірки у відкритому грунті

F1столовый, засолочныйсреднеспелыйнежный для відкритого грунтадо 12 смгибрид: білий колір плодовгерман f1столовый, засолочныйскороспелыйтеневыносливый, схильний до деяких заболеваниямкорнишонгибрид вирощується на шпалеределикатесныйстоловый, засолочныйраннеспелыйустойчив до холодудо 15 смсорт: довгий плодоношення не желтеетзасолочныйстоловый, засолочныйсреднеспелыйустойчив до холодудо 12 смсорт: високі смакові якості і лежкостьзозуля f1столовый, засолочныйскороспелыйустойчив до захворювань і холодудо 24 смгибрид: хороша лежкостькураж f1столовый, засолочныйраннеспелыйустойчив до хвороб і жаредо 18 смгибрид вирощується на шпалерахмадамстоловый, засолочныйраннеспелыйустойчив до заболеваниямкорнишонсорт не переростає, не желтеетмаша f1столовый, засолочныйраннеспелыйустойчив до заболеваниямкорнишонгибрид: висока урожайностьнежинский 12столовый, засолочныйсреднеспелыйустойчив до заболеваниямдо 12 смсорт: високі смакові качестваподмосковные вечора f1столовый, засолочныйраннеспелыйустойчив до захворювань, теневыносливыйдо 14 смгибрид: висока врожайність

До цього списку можна додати вищезгадані сорти алтай, амур, аріна, вояж f1, які можуть вирощуватися і в теплиці, і на городі.

Відео від уральських городників: посадка і догляд за огірками