Садові лілії-вибір відповідного місця в саду, особливості посадки та догляду

79

Лілії садові вже багато років користуються популярністю серед садівників. І якщо кілька років тому вибір сортів був досить обмежений — в квітниках найчастіше зустрічалися даурские і тигрові лілії оранжевого кольору, то тепер різноманітність сортів садових лілій вражає уяву. Складно сказати, які лілії в саду виглядають більш шикарно: білосніжні королівські, різнокольорові східні гібриди або витончені кучеряві.

Введення

Лілії садові вже багато років користуються популярністю серед садівників. І якщо кілька років тому вибір сортів був досить обмежений — в квітниках найчастіше зустрічалися даурские і тигрові лілії оранжевого кольору, то тепер різноманітність сортів садових лілій вражає уяву. Складно сказати, які лілії в саду виглядають більш шикарно: білосніжні королівські, різнокольорові східні гібриди або витончені кучеряві.

Різні сорти вирощують окремими групами або висаджують на одну клумбу за певною схемою – виглядають такі клумби дуже ефектно!

Садові квіти лілії хороші тим, що вони прекрасно себе почувають і на відкритих сонцю ділянках, і в тіні. Єдине, про що обов’язково потрібно подбати, — щоб грунт був водопроникною, оскільки при надмірній вологості грунту ці ніжні квіти вражає сіра гниль. У природних умовах дикі лілії ростуть тільки на добре дренованому грунті.

Садові лілії-вибір відповідного місця в саду, особливості посадки та догляду

Садові квіти лілії гарні тим, що вони прекрасно себе почувають і на відкритих сонцю ділянках, і в тіні

Догляд за ліліями в саду протягом літніх місяців полягає в регулярному розпушуванні землі, прополюванні бур’янів, захисту від захворювань і шкідників, своєчасному поливі і підгодівлі. Осінній догляд спрямований на ретельну підготовку рослин до зими: після того, як лілії відцвітуть, засохлу листя обрізають, а самі рослини вкривають на зиму або викопують і зберігають цибулинами в прохолодному приміщенні до весни. Розглянемо докладніше, як краще розмістити лілії в саду, і як доглядати за садовими ліліями протягом усього сезону.

відео про догляд за садовими ліліями

Варіанти застосування лілій в саду

Який би дизайн саду ви не задумали, лілії завжди будуть до місця, адже можна зробити низенький бордюр з компактних різновидів лілій, посадити високі сорти на задньому плані квітника або в центрі багаторівневої клумби. Величезна різноманітність відтінків лілій (від ніжно-рожевих до темно-червоних, від золотистих до вогненно-рудих, від білосніжних до майже чорних) дозволяє красиво поєднувати квіти на клумбі. А якщо вміло вибрати сорти з різними термінами цвітіння, лілії будуть прикрашати ваш сад своїми чарівними квітами з кінця травня і до самих осінніх заморозків.

На клумбах правильної геометричної форми садові лілії зазвичай не використовують, найкраще вони підходять для міксбордерів в поєднанні з однорічниками і багатолітниками. Особливо добре цвітуть садові лілії поруч з трояндами, яким таке сусідство теж йде тільки на користь. Багато невисокі сорти відмінно виглядають в контейнерах, вазонах і діжках, виставлених протягом літа на свіже повітря.

Садові лілії-вибір відповідного місця в саду, особливості посадки та догляду

На клумбах правильної геометричної форми садові лілії зазвичай не використовують

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Садові лілії-вибір відповідного місця в саду, особливості посадки та догляду

Незважаючи на те, що лілія добре переносить тінь, висаджувати її під деревами або в глибокій тіні від будівель небажана – квітам буде незатишно, голодно і сухо в таких умовах. Посадка садових лілій рекомендується між низькими чагарниками, тому що так рослини себе краще почувають в зимові холоди. Влітку ж, щоб не допустити перегріву цибулинок, можна висадити під ліліями почвопокривні рослини.

Особливості посадки садових лілій

У таких рослин, як лілія садова, посадка обов’язково передбачає попередню підготовку грунту. Причому склад грунту для різних видів лілій може істотно відрізнятися. Так, даурская і тигрова лілії нормально переносять підкислений грунт, кучерявою, одноколірної, білої і бульбоносной лілії комфортніше рости на слаболужною грунті, а для переважної більшості сортів краща нейтральна грунт.

У будь – якому випадку, піщана або глинистий грунт для садових лілій не підходить-земля повинна бути пухкої, живильної і дренированной. Якщо у вас на ділянці земля важка, внесіть в неї пісок, трохи торфу і перегною за 20 днів до посадки лілій. Також під оранку грунту вносять калійні, азотні і фосфорні добрива. Все ретельно перекопують, розрівнюють, поливають і так залишають до посадки лілій.

&1&

Піщаний або глинистий грунт для садових лілій не підходить

Відповідні терміни і глибина посадки цибулин визначаються сортом лілії, а також особливостями грунту. Причому висаджувати садові лілії бажано восени, тоді цибулини встигнуть добре вкоренитися. Посадивши цибулинки в ямки однорядковим, дворядковим або трьохрядковим методом, грядки поливають, мульчують і залишають на зиму.

Садові лілії: догляд, пересадка, підготовка до зимівлі

Крім стандартного розпушування грунту, видалення бур’янів і поливу, вам потрібно буде тричі підгодувати рослини: сечовиною і комплексним добривом під час появи пагонів, потім сульфатом калію і суперфосфатом при бутонізації, розчином з рідкого коров’яку і нітрофоски в період цвітіння.

&1&

Поливають квіти тільки під корінь, оскільки перезволоження листя може призвести до появи сірої гнилі

Догляд за садовими ліліями має свої нюанси:

  • поливають квіти тільки під корінь, оскільки перезволоження листя може привести до появи сірої гнилі;
  • не можна допускати перегріву і пересихання верхнього шару грунту, в якому розташовані повітряні коріння садової лілії, для цього землю мульчують торфом або перегноєм;
  • після рясних дощів до лілій підсипають хвойний опад щоб уникнути оголення цибулин;
  • у куща, вирощуваного для отримання посадкового матеріалу, протягом літа зрізають бутони, щоб вся сила була спрямована в цибулини;
  • зрізати квіти слід вранці або ввечері, поки прохолодно, для нормального росту цибулин при зрізку необхідно залишати не менше третини стебла.

відео про вирощування лілій

На одному і тому ж місці не рекомендується довго вирощувати лілії садові-пересадка їм потрібно приблизно раз в п’ять років (у різних видів терміни відрізняються). Завдяки пересадці лілії рідше піддаються захворюванням, пишніше цвітуть і відчувають себе краще. З особливостями пересадки лілій ви можете ознайомитися у відповідній статті.