Рогата, волохата, кострубата морква-чому морквина виростає потворною

75

На пакетиках з насінням морквина виглядає просто ідеально: рівненька, гладка, бездоганної форми, однакового розміру … Чому ж в житті багатьом городникам доводиться витягувати з землі дрібних, кривих і вигнутих «виродків»? а то і зовсім попадається волохата морква, суцільно покрита кореневими волосками.

Основні причини, чому росте кострубата морква

Звичайно, дітям хитромудрі фігурки з морквини подобаються, адже так цікаво вгадувати в химерних формах схожість з яким-небудь твариною або з кумедним чоловічком. Дорослі ж дитячої радості не поділяють. Чому кострубата морква так не подобається городникам? перш за все, тому, що вона погано зберігається, та й чистити нестандартну морквину – суще покарання.

Деякі городники, побачивши, що на грядці виросла потворна морква, насамперед нарікають на куплені насіння – мовляв, виробники виявилися недобросовісними і підсунули неякісний посадковий матеріал. Насправді ж, коренеплоди набувають непривабливу форму зовсім з інших причин.

відео про те, чому морква буває неправильної форми

Якщо грунт на вашій ділянці важкий, глинистий або кам’янистий, цілком ймовірно, сформується кострубата морква, тому що в міру зростання коренеплід буде зустрічати на своєму шляху перешкоди у вигляді ущільненої грунту і через це викривлятися. Щоб уникнути деформації моркви, перемішайте грунт на грядках з великою кількістю піску – за рахунок піску коренеплоди вийдуть рівненькими і красивими. Враховуйте також, що і занадто пухка земля може викликати появу потворних морквин. Тому слід готувати грядки з осені, тоді грунт встигне осісти.

Інша поширена причина викривлення морквини – внесення свіжого гною або не дозрілого перегною на грядку. Органічні добрива вносите під попередників моркви: під помідори, огірки, цибулю, капусту або рання картопля.

Рогата, волохата, кострубата морква-чому морквина виростає потворною

Якщо грунт на вашій ділянці важкий, глинистий або кам’янистий, цілком ймовірно, сформується кострубата морква

Потворна морква може бути не тільки викривленою, але і рогатої або многохвостой. Пошкодження корінця на ранній стадії-ось найголовніша причина, чому морква рогата. Вам залишається лише з’ясувати, через що корінець виявився пошкодженим . Варіанти можуть бути такі:

 • після довгого пророщування насіння моркви встигли прорости, в результаті тендітні корінці були пошкоджені при посадці;
 • до появи сходів і в перший місяць вирощування моркви грядка пересихала (кінчик корінця в цьому випадку відмирає в першу чергу);
 • ви зачепили корінці при неакуратному проріджуванні сходів або через те, що проріджувати почали набагато пізніше появи першого листа,
 • корінець був пошкоджений комахами (морквяної мухою або медведков).

Рогата, волохата, кострубата морква-чому морквина виростає потворною

Потворна морква може бути не тільки викривленою, але і рогатою або багатохвостою

Рогата морква також виростає в тому випадку, коли під посадку були внесені зола, доломіт або вапно, або в результаті підгодуй хлористим калієм, який морквині протипоказаний, як і великі дози кальцію.

Лопнула або волохата морква-результат неправильного поливу

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Рогата, волохата, кострубата морква-чому морквина виростає потворною

Нерідкі випадки, коли при збиранні врожаю морква лопається прямо в руках, тільки дістанеш її з землі. Звичайно, у початківців городників це викликає подив: чому тріскається морква? відповідь проста — так відбувається, коли до збирання врожаю ви приступаєте відразу після рясного дощу, оскільки лопаються і розгортаються коренеплоди від надлишку вологи. Ось чому необхідно почекати кілька днів без опадів, перш ніж почати прибирати морква, адже лопнули коренеплоди не підходять для зберігання.

Інше питання, чому лопається морква, перебуваючи в землі? причина криється в тому, що період зростання коренеплодів в червні-липні грядка пересихає від спеки, морквина втрачає вологу, а при рясних дощах і поливі в серпні коренеплоди починають розтріскуватися. Запам’ятайте, що при вирощуванні будь-яких коренеплодів в перший місяць потрібно добре поливати грядку, а потім зводити поливи до мінімуму. Утворилися коренеплоди не рекомендується поливати навіть при сухій погоді.

Рогата, волохата, кострубата морква-чому морквина виростає потворною

Не потрібно щодня поверхнево поливати грядку, краще поливайте пару раз в тиждень

У перший місяць після посіву насіння поливати моркву потрібно правильно, щоб потім вам не довелося дивуватися, чому морква волохата. Кореневі волоски коренеплід зазвичай випускає в пошуку вологи або ж при утворенні кірки на грунті – тоді коренева система просто недоотримує кисень. Морквина не виросте волохатою, якщо ви забезпечите їй рясний полив з регулярним розпушуванням грунту. Не потрібно кожен день поверхнево поливати грядку, краще поливайте пару раз в тиждень, але так, щоб земля просочилася вологою сантиметрів на 20.

Для смачної, великої морквини потрібна хороша грунт

Купивши пакетик насіння найкращого сорту моркви, ви висіваєте їх на грядки і доглядаєте протягом усього сезону в надії на урожай великих солодких коренеплодів. Однак в результаті отримуєте міні морква замість обіцяних гігантів по 30 см завдовжки. Або ж коренеплоди виростають звичайного розміру, але їх смакові якості вас абсолютно не радують. В чому справа? чому морква не солодка, чому вона гірчить по всій довжині, і чому коренеплоди не виходять такими ж великими, як на картинці?

У більшості випадків, пояснюється така невідповідність вашим очікуванням невідповідною грунтом. Як говорилося вище, важка, щільна земля призводить до формування потворних коренеплодів, морква погано розвивається, призупиняє своє зростання. Крім того, дрібна морква може вирости на грунтах, в яких не вистачає органічних добрив. Тому так важливо час від часу міняти місце розташування морквяної грядки і вирощувати її на тому місці, де до цього росли помідори, цибуля або огірки.

Рогата, волохата, кострубата морква-чому морквина виростає потворною

Дрібна морква може вирости на грунтах, в яких не вистачає органічних добрив

Не забувайте також проріджувати сходи морквини при появі першого листочка, щоб відстань між рослинами була достатня – для коренеплодів циліндричної форми менше, а для коренеплодів конічної форми більше.

Вносити мінеральні добрива в грунт слід помірно, інакше коренеплоди будуть дерев’янистими і несмачними. Можна підгодувати рослини калійними добривами (від них морквина робиться ніжною) і фосфорними (морква стане солодше). Однак добрива не завжди допомагають, в деяких випадках коренеплоди можуть мати гіркуватий смак.

відео про мутантну моркву

Чому морква гірка:

 • при неглибокій обробці грунту верхівки коренеплодів з’являються на поверхні грядки, зеленіють і набувають гіркий смак;
 • моркви не вистачило поливу на початку літа;
 • ви висадили сорти, призначені для тривалого зберігання (вони менш солодкі і смачні);
 • замість гібридів f1 були обрані гібриди f2, у яких більш виражені властивості дикої моркви;
 • коренеплоди знаходилися в землі набагато довше, ніж належить;
 • гіркота є відповідною реакцією на пошкодження коренеплодів від морквяних мух;
 • грунт неродючий або кислий.