Робимо клумбу своїми руками-від підготовки грунту до висаджування квітів

80

Це тільки на перший погляд здається, що зробити клумбу нескладно: висадив сподобалися квіти у вигляді цікавого візерунка або просто суцільним килимом – і все готово, залишається тільки поливати та видаляти бур’яни. Досвідчені квітникарі знають, що на ділі картина виходить не настільки райдужна. Вам доведеться чимало потрудитися, щоб створити красиві клумби своїми руками.

Вступ

Перш ніж вибирати насіння квітів в магазині, потрібно розробити кілька схем клумби, беручи до уваги особливості кожної рослини, яке вам хотілося б бачити в своєму квітнику. Важливо врахувати все: тіньолюбна рослина або світлолюбна, в якому грунті воно краще росте, наскільки розростається, коли починає цвісти і відцвітає. Якщо вас цікавить, як зробити красиву клумбу, потрібно також врахувати поєднання рослин за кольором, за розміром і формою.

Робимо клумбу своїми руками-від підготовки грунту до висаджування квітів

Перш ніж вибирати насіння квітів в магазині, потрібно розробити кілька схем клумби

Але нехай вас не лякають всі ці вимоги – почніть з простих клумб і з декількох видів найбільш популярних клумбових квітів. Поступово ви наберетеся потрібних знань, у вас з’явиться власний досвід, і незабаром ви досконало будете знати, як зробити клумбу своїми руками, щоб вона стала чудовою прикрасою ділянки.

відео про клумбу своїми руками

Розбиваємо клумбу, готуємо грунт

Складні, вигадливі форми клумб для приватної ділянки не рекомендується вибирати, більш гармонійно виглядають прості геометричні форми: кола, овали, прямокутники, трикутники, ромби і квадрати.  бажано, щоб форма клумби поєднувалася з формою ганку, альтанки, з планувальними лініями ділянки і будівель на ньому.

Заздалегідь визначившись з формою, починайте з весни готувати грунт на обраній ділянці:

  • зніміть лопатою дерен, видаліть з корінням всі бур’яни;
  • підлікуйте грунт – глинисту розбавте піском, а до легкого грунту додайте трохи бентоніту або глинистої землі;
  • внесіть в грунт компост, щоб зробити її більш родючою;
  • розпушіть землю вилами на глибину, як мінімум, 35 см, перемішавши при цьому доданий компост, пісок і глину;
  • додайте комплексні мінеральні добрива згідно з інструкцією на упаковці.

Робимо клумбу своїми руками-від підготовки грунту до висаджування квітів

Складні, вигадливі форми клумб для приватної ділянки не рекомендується вибирати

Відповідальний момент-висаджуємо квіти на клумбу

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Робимо клумбу своїми руками-від підготовки грунту до висаджування квітів

Насіння одних рослин можна садити безпосередньо на клумбу, насіння інших вимагають вирощування розсади в домашніх умовах (наприклад, розсада петунії). Якщо ви поки не ризикуєте вирощувати розсаду квітів будинку своїми силами, можна купити її в спеціалізованому магазині або на ринку.

За 10 хвилин до висаджування у відкритий грунт помістіть розсаду в воду разом з горщиком, а потім розставте на клумбі відповідно до вашої схемою. Маючи перед очима заздалегідь продумане планування, ви будете знати, як правильно оформити клумбу, а значить, згодом не доведеться нічого коригувати і пересаджувати з місця на місце.

Витягуйте розсаду з горщиків обережно, притримуючи однією рукою рослину біля основи стебла, а іншою рукою – акуратно знімаючи горщик. Занадто довге коріння у багаторічних рослин можна трохи підрізати. Отриманий кому землі з корінням опустіть в підготовлену лунку в грунті, діаметром і висотою не більше квіткового горщика. Засипте коріння землею, утрамбуйте грунт навколо рослини і полийте його.

Робимо клумбу своїми руками-від підготовки грунту до висаджування квітів

Насіння одних рослин можна садити безпосередньо на клумбу

не допустіть поширеної помилки: оскільки паростки розсади виглядають маленькими і слабкими, початківці квітникарі часто необачно висаджують їх впритул. Знаючи, яку відстань потрібно для зростання кожній рослині, ви зрозумієте, як правильно зробити клумбу, щоб не отримати зарослий суцільним килимом квітник, де сильніші рослини витіснили слабших.

Тому перед тим, як оформити клумбу за своєю схемою, врахуйте, що на 1 квадратний метр висаджують:

  • грунтопокривних рослин по 9-10 штук,
  • низькорослих – по 6-8 штук,
  • середньорослих рослин – по 4-5 штук,
  • високих і розростаються в ширину рослин – по 1-3 штуки.

Інший важливий момент: саморобні клумби будуть виглядати більш об’ємними, якщо найвищі паростки з розсади ви висадите в центр, а для наступних рядів будете вибирати паростки меншого розміру. За тим же принципом створюються клумби з різних рослин — від найвищих одиночних квітів в центрі до найнижчих бордюрних рослин біля краю.

відео про клумбу з покришок

Але як зробити клумбу більш пишною, якщо у вашій розсаді всі квіти одного розміру? сформуйте невеликий пагорб і добре утрамбуйте землю, щоб квітник довше тримав форму. Занадто високим пагорб робити не потрібно, інакше земля від дощів і поливів буде поступово змиватися, однак і рельєф повинен бути помітний для створення потрібного ефекту.