Подрібнювач трави садовий-яку модель вибрати, і як зробити подрібнювач своїми руками

90

Всерйоз зайнявшись вирощуванням газону, не полінуйтеся змайструвати подрібнювач трави своїми руками або хоча б купити його в магазині – цей корисний інструмент не раз стане в нагоді в домашньому господарстві. Перш за все, подрібнювач вам буде потрібно при регулярній стрижці газону, адже якщо скошену траву тут же переробляти і повертати назад у вигляді дрібного порошку, газон придбає більш зелений, здоровий вигляд і не буде засихати в спеку.

Подрібнювач трави садовий-яку модель вибрати?

Частинки скошеної трави допоможуть грунті зберігати вологість і заодно послужать природним добривом і захистом від бур’янів. Крім того, подрібнену траву можна з таким же успіхом застосовувати для мульчування грядок, а перероблені в подрібнювачі гілки використовувати для корму кроликів, домашньої птиці та худоби.

Не турбуйтеся про те, що підсихаючу траву буде помітно на газоні – при регулярному мульчуванні газон, покритий подрібненою травою, буде виглядати точно так же, як якщо б рослинні залишки були зібрані після стрижки в мішок. Дрібні трав’яні частинки розкладаються за кілька днів, не перетворюючись в сіно. Таким чином, ви отримуєте непомітний натуральний метод підтримки краси газону, не вдаючись до використання хімічних добрив.

Подрібнювач трави садовий-яку модель вибрати, і як зробити подрібнювач своїми руками

Дрібні трав’яні частинки розкладаються за кілька днів, не перетворюючись на сіно

1. У продажу представлені різні моделі садових подрібнювачів:

 • перетирають рослини і перерубують;
 • з бензиновим двигуном і з електричним;
 • стаціонарні і переміщувані;
 • пристрої, призначені для великих паркових господарств, і менш потужні для приватних ділянок;
 • колісні пилососи-подрібнювачі, які підходять для всмоктування не тільки рослинного сміття, але і каменів, банок, пакетів і т.д. (використовуються в більш розвинених країнах для прибирання парків).

відео про огляд садових подрібнювачів

Для дач і присадибних ділянок найбільше підходять електричні садові подрібнювачі, забезпечені колесами. У порівнянні з бензиновими, електричні моделі тихіше працюють і в управлінні набагато простіше, перемелювання гілок відбувається за допомогою ножового механізму. Однак такі пристрої здатні справлятися з невеликими обсягами трави і листя, а гілки перерубують не більше 4 см в діаметрі. Щоб електричний подрібнювач трави прослужив довше, рекомендується після кожної години роботи давати йому відпочити.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Подрібнювач трави садовий-яку модель вибрати, і як зробити подрібнювач своїми руками

За допомогою бензинового подрібнювача можна переробити велику кількість гілок до 7,5 см в діаметрі. Задерев’янілі гілки перерубуються в гвинтовому пристрої або у фрезерному барабані. Бензинова модель набагато важче електричної, зате її можна встановити в будь-якій точці саду.

Бажано обзавестися двома різними садовими подрібнювачами: один буде використовуватися для переробки трави, а другий – для гілок, оскільки більшість моделей відмінно виконують лише одну з цих функцій на шкоду іншій. Особливу увагу при виборі подрібнювача зверніть на його потужність (чим вона більше, тим більше продуктивність пристрою), а також на наявність функції «стоп-реверс», яка дозволяє витягти застряглі гілки, не розбираючи весь механізм.

Подрібнювач трави садовий-яку модель вибрати, і як зробити подрібнювач своїми руками

Особливу увагу при виборі подрібнювача зверніть на його потужність

2. Як своїми руками виготовити садовий подрібнювач?

Якщо ціна на представлені у продажу подрібнювачі вам здається невиправдано завищеною, можна виготовити саморобний подрібнювач трави. Він не тільки дозволить вам значно заощадити, але і дасть можливість при невеликих розмірах пристрою домогтися найбільшої потужності, щоб можна було подрібнювати як гілки, так і опале плоди.

Садовий подрібнювач працює за тим же принципом, що і кухонний комбайн: подрібнення трави відбувається в циліндричному корпусі, де спеціальні гострі ножі з величезною швидкістю обертаються по колу, перемелюючи рослинне сміття. Трава і листя потрапляють в пристрій через верхній отвір і виводяться назовні у вигляді порошку через бічний отвір, яке захищене металевим коробом, щоб трава не летіла в різні боки.

відео про садовий подрібнювач своїми руками з болгарки

Робимо подрібнювач трави своїми руками:

 • зваріть із сталевих труб каркас (в якості каркаса відмінно підійде і корпус від старого пилососа);
 • мотор краще використовувати бензиновий, так як електричний буде витрачати близько 3 квт/год;
 • купіть набір дискових пил різного розміру (6-10) – краще не економити і відразу придбати якісні пили, щоб вони якомога довше не тупилися;
 • встановіть мотор на каркасі подрібнювача, з’єднати їх можна припомощи автомобільного ременя і шківа;
 • диски прикріпіть на сталеву вісь 20 мм діаметром, встановивши між ними пластикові шайби;
 • движок на рамі повинен бути переміщуваним щодо пив, тоді натяг ременя приводу можна буде відрегулювати і зафіксувати болтами;
 • на раму можна додатково прикріпити наполегливий брусок, щоб при подрібненні гілки впиралися в нього.

Подрібнювач трави садовий-яку модель вибрати, і як зробити подрібнювач своїми руками

Не забувайте про обережність, працюючи з подрібнювачем трави