Поїлки для корів своїми руками

71

Поїлки для корів є одним з найважливіших елементів в обладнанні корівника, як і годівниці. Адже жодна жива істота не може прожити без їжі і води. Можна централізовано закупити годівниці та поїлки, адже зараз легко дістати практично все. Але найкраще змайструвати їх своїми руками.

Мінімальне обладнання для корівника

Вірне утримання тварин – це запорука плідності і здоров’я. Зазвичай корівник розміщують в місці, яке зручно для обслуговування, складування кормів і гною, пристрої вигульного майданчика.

Поїлки для корів своїми руками

Вірне утримання тварин – це запорука плідності і здоров’я

Природно, можна поставити доїльні апарати, подавати корми прямо зі складу стрічкою конвеєра, чистити корів в спеціально обгородженому приміщенні-мийці. Але на все це треба мати кошти, якими не всі володіють.

Для того, щоб організувати господарство, в приватному випадку корівник, можна на перший час обійтися обладнанням, яке можна зробити з підручного матеріалу, наявного майже у кожного на подвір’ї або в сараї.

Мінімальне обладнання для корів включає в себе такі елементи:

 • стійла;
 • поїлки;
 • годівниці;
 • килимки;
 • чесалки та інше.

Поїлки для корів своїми руками

Можна поставити доїльні апарати, подавати корми прямо зі складу стрічкою конвеєра, чистити корів в спеціально обгородженому приміщенні-мийці

Як зробити поїлки своїми руками

Конструкція ємності для пиття повинна передбачати вільний підхід для втамування спраги. Поїлки для корів в залежності від вживання можуть бути двох видів:

 • індивідуального;
 • групового.

у будь-якому випадку тваринам повинно вистачати місця для розміщення навколо ємності, навіть якщо вони все відразу захочуть пити.
Поїлки для корів своїми руками

Конструкція ємності для пиття повинна передбачати вільний підхід для втамування спраги

Поїлки для корів повинні бути досить великими, адже корова з легкістю вип’є відро води за одну хвилину.

Матеріал, з якого можна спорудити поїлки для тварин, може бути самим різним:

 1. метал-оцинковане залізо або нержавіюча сталь.

Зваріть або склепайте довгий прямокутний ящик-жолоб. В самому кінці поставте кран або зробіть відкидну стінку, щоб зливати застояну воду. Вона повинна бути герметично закривається. Домогтися цього можна гумовим ущільнювачем.

 1. дерево.

Зробіть ємність з дощок і зашпаклюйте щілини смолою.

 1. пластик.

Найлегший спосіб-застосувати пластиковий жолоб круглого або прямокутного перетину не менше 30 см шириною. Можна виготовити ємність з труби великого калібру для централізованої каналізації, порізавши її уздовж навпіл.

 1. цегла.

Викладіть ємності з цегли і обштукатурьте всередині, і у вас вийдуть відмінні поїлки. Головне, щоб матеріал був безпечним (без шкідливих для здоров’я тварини складових), вологостійким і зручно чистився.

Сьогодні особливою популярністю користуються автопоїлки. Будучи невеликих розмірів, вони забезпечують достатню кількість води, а точніше, необмежену. Це ще зручно і тим, що тварина може пити, коли захоче і скільки захоче. Змайструвати поїлки для корів самостійно не надасть особливих складнощів.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Поїлки для корів своїми руками

відео сюжет про види поїлок

Найзручнішою автопоїлкою є та, яка не має труб в своїй конструкції. Її дуже легко чистити і підтримувати в робочому стані. Крім того, ця система водопостачання дозволяє зробити не одне, а кілька місць для водопою. Потрібно провести окремі труби до кожної ємності або до корівника (якщо приміщень кілька). Тільки треба розрахувати ємність бака і вчасно поповнювати його

Головна задумка конструкції міститься в оснащенні окремої ємності-бака з клапанно-поплавковою системою подачі води, яка буде регулювати її присутність і рівень у всіх ємностях. Природна подача відбувається по жолобах і забезпечує тварин свіжою водою. Така конструкція дозволить поєднати годівницю і поїлку на різних рівнях висоти.

Основний бак розміщується на деякій дистанції від самої ємності для пиття, тому необхідно при проведенні жолобів зробити маленький ухил, для природного руху. Щоб не витрачати час і енергію, поплавок і клапан, який перекриває відкриту подачу води, візьміть зі старих зливних бачків для унітазів.

Як зробити стійла

Стійло для корів повинно бути досить високим і зроблено з міцного матеріалу, щоб тварина не могла вибратися. Для цього використовують міцні пустотілі труби або цегла.

Поїлки для корів своїми руками

Стійло для корів має бути досить високим і зроблено з міцного матеріалу

Якщо труб і цегли немає, можна скористатися дерев’яними брусами, жердинами, дошками. В крайньому випадку, використовуйте товсті, обтесані гілки дерев. Визначившись з правильним вибором, приступайте до виготовлення стійл.

встановлюючи стійло для корови, важливо врахувати, що прохід до нього повинен бути вільним без всяких різких поворотів. У приміщенні площею 3х3 м2 мінімальні розміри відсіку повинні бути приблизно 1,1 м в ширину і 1,7 м в довжину.

Для роботи використовуйте труби діаметром 60 мм:

 • розділіть три метри навпіл;
 • прокресліть розділову лінію;
 • уздовж лінії викопайте три ями. Першу викопайте біля стіни, другу через 0,8 м, а третю на дистанції 1,7 м;
 • теж саме виконайте біля бічних стін. В результаті у вас з основи підлоги повинно виходити дев’ять труб;
 • зробіть зв’язку – приваріть до них по 2-3 труби паралельно землі;
 • обріжте їх зверху на одній відстані.

Поїлки для корів своїми руками

Встановлюючи стійло для корови, важливо врахувати, що прохід до нього повинен бути вільним без всяких різких поворотів

Інший спосіб виготовлення стійла для корів-побудувати його з цегли. Спочатку вам належить зробити неглибокий фундамент, а потім покласти цеглу на цементний розчин. Важливо, щоб сама конструкція була міцною, і тварина не могла її зламати.

Як зробити годівницю

Пристрій і конструкція годівниць повинна бути така, щоб тварини могли вільно підійти і прийняти відведену норму їжі. Найпростіші годівниці-глибокі корита або ящики з дерева або пластику.

&1&

Важливо зробити годівниці для корів міцними і без гострих країв, щоб тварини не могли поранитися

Для створення годівниці іншого типу, в якій буде знаходитися сіно, вам знадобляться металеві прути або трубки, болгарка і зварювальний апарат. Зробіть паралелепіпед з відкритим верхом з решіток. Головне, щоб голова тварини вільно могла пройти між прутами.

Важливо зробити годівниці для корів міцними і без гострих країв, щоб тварини не могли поранитися.

Додаткові пристосування

До додаткових елементів обладнання належать килимки для корів, а також чесалки.килимки для корів роблять в основному з гуми. Вони сприяють зменшенню інфекційного захворювання копит і травматизму в цілому.

відео урок з утримання корови

Чесалка для корів може бути різних видів. Наприклад, у вигляді великої вилки або гребінця. З її допомогою ви легко і ефективно очистіть тварину від бруду, пилу і шматків вовни, що залишилися від линьки.