Плівковий тепла підлога під лінолеум порядок укладання. Характеристика і принцип роботи

47

Плівковий тепла підлога під лінолеум порядок укладання. Характеристика і принцип роботи

Інфрачервоний плівковий тепла підлога під лінолеум являє собою обігрівальну систему, вироблену на основі нагрівальної плівки. Пристрій відрізняється високою якістю матеріалів, щільністю виконання всіх з’єднань, використанням адсорбуючого вугільного напилення, що гарантує високу ступінь безпеки і ефективну роботу нагрівальних елементів в безперервному режимі. У разі пошкоджень механічного характеру з ладу виходить конкретна ділянка, інша система зберігає працездатність. Конструкція системи плівкового теплої підлоги і правила його установки під лінолеум гарантують рівномірний розподіл тепла по всій поверхні і стабільність температурного режиму в кімнаті.

Система працює від електричної мережі. Якщо будинок має хорошу теплоізоляцію, то середнє споживання електрики на добу складе від 25 до 50 вт на годину на кожен квадратний метр.

Управління температурним регулятором дає можливість мінімізувати витрату електрики на опалення за рахунок постійного контролю температури в кожній кімнаті.

Конструктивні особливості, технологія укладання плівкового теплої підлоги під лінолеум, принцип роботи повністю виключають в приміщенні наявність магнітних полів, які можуть створюватися в будь-який кабельній системі. Підключена плівка починає випромінювати довгі інфрачервоні хвилі і іони з негативним зарядом.

Теплова енергія, створювана інфрачервоним нагрівачем, сприятливо впливає на організм людини, за відчуттями його можна порівнювати з сонячним світлом.

Щоб потоки тепла прямували вгору, рекомендується під обігрівальну плівку укласти підкладку з тепловідбиваючою поверхнею. Виділяється енергія буде прогрівати не повітряні потоки, а знаходяться в кімнаті предмети.

Тепла підлога під лінолеум на дерев’яну підлогу. Як слід укладати лінолеум

Класичний варіант використання опалювальних систем має на увазі наявність радіаторів, які поширюють своє тепло при нагріванні, а потім підтримують теплоту в приміщенні. Як правило, батареї кріпляться на певній висоті в області розміщення вікон або несучих стін. Повітря в приміщенні поступово прогрівається.

Слідуючи фізичним законам, теплі повітряні маси стрімко піднімаються вгору. В результаті верхня частина кімнати стає теплою, а підлога – холодним. Таким чином, велика кількість енергії витрачається неефективно.

Схема дії опалювальних систем різного типу. Перевага теплої підлоги проявляється в рівномірності розподілу нагрітого повітря по всьому об’єму приміщення

При залученні технології теплої підлоги прогріті повітряні маси акумулюються внизу, а злегка охолоджені – у верхній частині, під стелею. Даний варіант розподілу температур з різницею до 2-4ºс є найбільш оптимальним і комфортним для людини.

Процес укладання полімерного матеріалу здійснюється в кілька послідовних етапів, а саме:

  • перед укладанням виріб тримають близько 24-х годин в приміщенні;
  • якщо виникає необхідність, то лінолеум разрезют на смуги і розстеляють по поверхні без закріплення;
  • включивши підлогу з підігрівом, дають універсальному підлогового покриття відлежатися ще 48 годин;
  • закріплюють матеріал найбільш практичним і відповідним способом.

При виборі варіантів кріплення лінолеуму слід віддавати перевагу мастиці, що клеїть. Смола повинна бути якісною і оригінальною (від надійного виробника), щоб тепло розподілялося рівномірно по поверхні.

Слід пам’ятати, що плівковий підлогу інфрачервоного типу виділяється простотою монтажу, а грамотна водяна структура – економічністю, надійністю і довговічністю.

Як правильно укладати плівковий тепла підлога під лінолеум. Інфрачервона плівка-ідеальний варіант

Як відомо, тепла підлога поділяють на дві основні групи: водяний і електричний, однією з різновидів якого є інфрачервоний варіант.

Виділяє ік випромінювання система енергозалежна, оскільки для його роботи необхідна електрична енергія.

Плівка працює в сприятливому для покриття діапазоні, завдяки чому саме інфрачервона тепла підлога вважається прекрасним вибором для монтажу під лінолеум.

Як уже згадувалося, лінолеум чутливий до надмірного нагрівання.

Навіть якщо наслідки перегріву поверхні не стає очевидними відразу, з часом вони проявляться у вигляді деформації, розм’якшення, спучування і т. П.

Оптимальною для лінолеуму вважається теплова потужність близько 150-230 вт на кожен квадратний метр площі, що обігрівається. Інфрачервона плівка забезпечує саме такі параметри.

Найменування «плівковий» цей матеріал отримав через зовнішній вигляд. Це дійсно двошарова полімерна плівка, всередині якої укладені вуглецеві нагрівальні елементи з унікальною наноструктурою. Саме цей вміст випускає інфрачервоне випромінювання, здатне нагрівати навколишні поверхні.

Нагрівальні елементи, які виглядають як чорні смужки шириною близько 15 мм, з’єднані контактними шинами, виконаними з міді і срібла. Шар полімеру надійно захищає цю конструкцію від пошкоджень. Інфрачервоні промені вважаються не тільки нешкідливими, але і певною мірою корисними для людей.

Плівковий тепла підлога не складно укласти, оскільки при цьому не обов’язкові «мокрі» роботи по заливці стяжки. Ця система забезпечує рівномірний прогрів приміщення, прекрасно піддається регулюванню в автоматичному режимі і може бути інтегрована в систему типу «розумний будинок».

Ще один позитивний момент — легкий демонтаж теплої підлоги. При необхідності можна просто видалити підлогове покриття, прибрати плівку і укласти її на новому підставі навіть в іншому приміщенні. Витрата електроенергії при використанні плівкових систем приблизно на 30% менше, ніж при використанні електричного кабелю, що гріє на аналогічній площі.

Плівковий тепла підлога під лінолеум без фанери. Який ік тепла підлога краще під лінолеум

Існує два типи системи опалення, що використовує інфрачервоне випромінювання.

  1. плівкова підлога — є бюджетною і недорогостоящей версією, що і забезпечує високу популярність продукції. Інфрачервоні плівкові теплі підлоги, що укладаються під лінолеум, дещо гірше нагрівають приміщення і поступаються за технічними характеристиками аналогам. При бажанні заощадити, є оптимальним рішенням.можливий монтаж плівкового теплої підлоги під лінолеум своїми руками. Мати легко ріжуться ножицями, а з їх монтажем впорається будь-яка людина, з мінімальним досвідом робіт і наявністю будівельного інструменту.
  2. стрижневий підлогу-основою такої системи опалення є композитний матеріал. Гнучкі стрижні вбудовані в термопари з струмопровідними шинами. Термоплівка, в яку упакований нагрівальний елемент, є полімером, який і випромінює іч промені при нагріванні.перевагою стрижневого рішення є те, що це саморегульований ік підлогу. Самі пластини і є термостатом, який регулює температуру нагрівання.

Порівняно недавно з’явився переносний мобільний ік підлогу, який можна використовувати у вигляді килимка, обігріваючи тільки обмежену площу.

Принцип монтажу і порядок укладання ік підлоги під лінолеум

Установка плівкового або стрижневого статі досить проста, що дозволяє виконати всі роботи по підключенню самостійно.

  • підготовка підстави. Змонтувати підлогу можна тільки на суху, рівну і міцну поверхню. Якщо підстава має істотні перепади і нерівності, має сенс попередньо зробити стяжку або настелити фанеру.
  • монтаж плівкового ік теплої підлоги. Мати можна розрізати по 25 см.місця різу особливо позначені виробником. Після розрізання необхідно ізолювати кромку спеціальною стрічкою. До труб системи опалення та нагрівальних приладів повинно залишатися не менше 30 см.
  • підключення підлоги до харчування. Плівка укладається мідними шинами вгору. Категорично забороняється накладення стиків один на одного. Решта роботи по підключенню силового кабелю виконуються згідно з інструкцією установки.технологія укладання плівкового теплої підлоги під лінолеум має ще одну особливість. Обов’язково підключення терморегулятора, який не буде давати, щоб система опалення розігрівалася понад 30°с.тому, зазвичай мати використовують в якості додаткового обігріву приміщень, а не як основне джерело тепла.
  • стелимо лінолеум. У невеликихПокриття укладається і залишається на кілька днів. Після цього краю притискаються плінтусами. У великих кімнатах може знадобитися приклеїти лінолеум. У таких випадках знадобиться попередньо зафіксувати мати і прокласти армуючої сітки зверху. Робиться це за допомогою спеціального клейового розчину.

Тепла підлога під лінолеум на бетонну підлогу. Який тепла підлога краще укласти під лінолеум

теплі підлоги беруть енергію для обігріву з розводки центральної опалювальної системи або з побутової електричної мережі. Виходячи з цього, в будинках і квартирах можна встановити під дерев’яний (або бетонний) підлогу дві конфігурації теплої підлоги – електричний і водяний.

Вибираючи, який тепла підлога під лінолеум укладати, особливу увагу слід звернути на температурний режим експлуатації. Це пов’язано з тим, що лінолеум дуже сприйнятливий до інтенсивного нагрівання, до того ж, важливо проводити обігрів рівномірно і плавно.

Інфрачервона тепла підлога найкраще підходить для обігріву дерев’яної підлоги під лінолеумом. Завдяки високому ккд такий тепла підлога під лінолеум обігріває тільки людей і предмети, але не весь обсяг повітря в кімнаті.

Плівковий тепла підлога відрізняється універсальністю, і встановити його своїми руками досить просто. Ця система поєднується з усіма типами лінолеуму і не робить негативного впливу на зовнішній вигляд і характеристики покриття. Це обумовлено щільним розташуванням провідникових смужок, що унеможливлює перегрів лінолеуму.

Система водяної теплої підлоги також відмінно поєднується з лінолеумом на дерев’яній підлозі, крім того, представлена конструкція дозволяє істотно заощадити на електроенергії. Водяна підлога нагрівається до 50-55°c, а лінолеум починає деформуватися при 57°c, також така система обігріву рівномірно розподіляє тепло і легко може бути встановлена своїми руками. Єдиний недолік водяного обігріву виражений в тому, що базовий підлогу доведеться піднімати на 10 см.

На відміну від водяної підлоги, стрижневий і кабельний краще не застосовувати в поєднанні з лінолеумом, який буде укладатися на бетонну підлогу. Це пов’язано з нерівномірністю розподілу обігріву, що може привести до порушення форми і подальшої деформації лінолеумного покриття. У водяної теплої підлоги тут є незаперечна перевага.

Важливо! перед тим як укласти лінолеум на дерев’яну підлогу, потрібно простежити за тим, щоб значення потужності теплої підлоги не перевищувало 150 вт/м2, в іншому випадку покриття буде висихати і деформуватися.

Як стелити тепла підлога. Укладаємо самі

Виконання монтажу вимагає не тільки певних знань і умінь, а й уважності при складанні системи, а також акуратності в роботі на інших етапах облаштування. Щоб правильно укласти водяна тепла підлога, інструкцією користуватися обов’язково. Інакше одна допущена помилка може привести до серйозних збоїв.

На цьому етапі проводиться обробка поверхні підстави. Вона вирівнюється, при цьому допускається перевищення рівня в межах 5 мм, в іншому випадку необхідно зробити додаткову стяжку. При невиконанні цих умов може статися «завоздушіваніе» труб.

Обов’язково слід прибрати з основи все сміття і пил, для цього можна застосувати потужний пилосос. Наявні щілини і тріщини треба закрити цементним розчином.

На підготовлену основу кладемо шар теплоізоляції. Він буде запобігати втрати тепла. Товщина теплоізоляційного матеріалу допускається не менше 30 мм, а його щільність — 35кг/м3.

Зазвичай в цих цілях перевагу віддають полістиролу або піноплекс. Сьогодні виробляються вже готові мати, вони значно полегшують монтаж, так як на них є спеціальні фіксатори для труб.

Товщина теплоізоляції безпосередньо залежить від теплового навантаження, чим вона вища, тим потужність шару більше.

По периметру всього приміщення до стіни кріпиться демпферна стрічка.

Вона призначена для компенсації розширення стяжки. Стрічка по висоті повинна перекривати обидва шари-теплоізоляцію і стяжку. Потім по всій площі підлоги розстеляється шар мультифольги або плівка.

Далі укладається арматурна сітка, до неї кріплять елементи системи за допомогою невеликих пластикових хомутиків. У місцях перетину трубами компенсаційних швів на них надягають гофру, вона служить одночасно теплоізоляцією і захистом від механічних пошкоджень.