Підвищуємо урожай картоплі з сотки, перевищуючи середню врожайність

90

Якщо без томатів, болгарського перцю або огірків ми спокійно можемо прожити зиму, то обійтися без картоплі буде досить складно. Ми настільки звикли додавати картоплю в найрізноманітніші страви, смажити його, варити, запікати і тушкувати, що можна з упевненістю сказати: картопля в нашому повсякденному раціоні займає одне з головних місць.

Що впливає на врожайність картоплі?

Тому всіх картоплярів, початківців і досвідчених, так хвилює врожайність картоплі. Хочеться, щоб витрачений час і праці не пропали даром, а викопаних бульб з лишком вистачило до наступного сезону. Якщо ж отриманий результат не радує, потрібно виявити причину зниження врожайності і докласти всіх зусиль, щоб в наступному році ситуація не повторилася.

У такої овочевої культури, як картопля, урожай більшою мірою визначається тим, якої якості був посадковий матеріал, ніж тим, в яких умовах росла картопля. Так, навіть від придбаних вами суперелітних бульб через п’ять років вам вдасться отримати набагато менше бульб, незважаючи на правильний догляд і удобрення грунту. Продуктивність картоплі падає з кожною репродукцією, тому потрібно обов’язково раз на п’ять років оновлювати весь посадковий матеріал, купуючи якісні бульби або вирощуючи картоплю з насіння самостійно. І краще, якщо на ділянці буде рости одночасно кілька сортів з різними термінами схожості.

відео про секрети високого врожаю картоплі

Не менш важливо дотримуватися сівозміни картоплі-не вірте тим городникам, які стверджують, що споконвіку садять бульби на одному і тому ж місці без шкоди для врожайності. Можливо, до пори до часу це порушення правил вирощування картоплі буде сходити з рук, поки одного разу велика частина рослин не виявиться заражена небезпечним захворюванням, що накопичився в грунті. Тоді доведеться не тільки вилучити полюбився сорт з обігу, а й зайнятися оздоровленням землі.

На урожай картоплі робить негативний вплив:

 • занадто низька (від -1 градуса) і занадто висока температура (від +50 градусів);
 • загущенность посадки;
 • нестача вологи під час цвітіння;
 • надлишок вологи в землі після в’янення бадилля;
 • недолік повітря в землі (грунт не пухка);
 • брак або надлишок азоту в грунті та інших елементів мінерального живлення;
 • затінення ділянки.

Підвищуємо урожай картоплі з сотки, перевищуючи середню врожайність

Продуктивність картоплі падає з кожною репродукцією

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Підвищуємо урожай картоплі з сотки, перевищуючи середню врожайність

Врожайність картоплі підвищується на 10 %, якщо висаджувати бульби з півночі на південь, тоді посадкам буде забезпечено більш рівномірне освітлення, ніж при висаджуванні із заходу на схід.

Як отримати урожайну картоплю?

Піклуватися про врожай на наступний рік потрібно починати з осені. Під час збирання відберіть з найбільш врожайних гнізд найбільш здорові по виду бульби з куряче яйце розміром. Промийте відібраний картопля, щоб розгледіти приховані під брудом дефекти або ознаки захворювань і відбракувати такі бульби. Далі посадковий матеріал потрібно буде розсипати в один шар і прозелити протягом 10 днів під прямими сонячними променями, перевертаючи кожні чотири дні, або при розсіяному світлі протягом 20 днів. Шкірка бульб позеленіє і стане більш грубою, такий насіннєвий матеріал буде краще зберігатися, його не погризуть миші, не зашкодить фітофтороз, а врожайність підвищиться на 15 %.

Підвищуємо урожай картоплі з сотки, перевищуючи середню врожайність

Дбати про врожай на наступний рік потрібно починати з осені

Навесні посадковий матеріал знову перебирають, відсіваючи пошкоджені і підгнилі бульби, і з кінця березня викладають в сухому світлому приміщенні для пророщування. Пророщування картоплі (або яровизация) дозволить в рази збільшити урожай, прискорити появу сходів і дозрівання бульб – викопати картоплю ви зможете на два тижні раніше, ніж зазвичай.

Приступаючи до посадки, розріжте бульби на дві-три частини, щоб в кожній були паростки, і опудріть деревною золою. Ці заходи теж благотворно впливають на врожайність і оберігають картоплю від поширених захворювань. У кожну лунку додатково можна вносити по жмені перегною або компосту, якщо ж ви збираєтеся використовувати гній – то тільки перепрілий, інакше бульби будуть більш сприйнятливі до захворювань.

Підвищуємо урожай картоплі з сотки, перевищуючи середню врожайність

Приступаючи до посадки, розріжте бульби на дві-три частини, щоб в кожній були паростки, і опудріть деревною золою

Ну і звичайно, не забувайте протягом сезону:

 • прополювати і рихлити землю, щоб в неї надходило більше повітря;
 • молоді рослини обприскувати розчином мідного купоросу для профілактики фітофторозу;
 • кущі з ознаками хвороби відразу видаляти, щоб інфекція не поширилася по всій ділянці;
 • в сильну посуху поливати картоплю.

відео про збільшення врожаю картоплі діленням бульби
1. У росії середня врожайність картоплі становить приблизно 100-150 кг з однієї сотки. Але ви можете значно перевищити цей сформований стандарт, скориставшись порадами, наведеними в статті. Головне-не забувайте оновлювати посадковий матеріал і періодично міняти місце посадки картоплі, висаджуючи його після бобових або зернових культур.