Кумато-томат-напівдикар, який отримав світову популярність

69

Темношкірі помідори все міцніше закріплюються на городах росіян. Їх плоди перевершують червоні по концентрації вітаміну c, фруктози, містять антоціани, які є не тільки найсильнішими антиоксидантами, але ще і ефективними афродизіаками. На початку 2000-х насіння темних томатів ще були в дефіциті, цим і пояснюється ажіотаж навколо імпортних помідорів кумато.

Зміст

  • Історія томатів кумато

    • Відео: кумато в теплиці, вирощені з насіння покупних помідорів
  • Опис гібрида

    • Відео: помідори кумато на кущі
  • Особливості вирощування помідорів кумато
  • Відгуки куматоводов

Історія томатів кумато

Кумато — не назва сорту або гібрида, а продуктовий бренд, який належить швейцарському агробізнесу syngenta. Під цією маркою в гастрономах усього світу, в тому числі і російських, у фірмових упаковках продаються помідори, отримані з гібридної рослини ольмека (olmeca).

Кумато-томат-напівдикар, який отримав світову популярність

Кумато-це не сорт, а товарний знак

Томати ольмека в 1970-х виявив луїс ортего на околиці ферми свого батька в альмерії (іспанія). Ці рослини є творінням природи, отримані шляхом природного перезапилення культурних сортів з дикими. Їх плоди мають темне забарвлення і солодше звичайних помідорів.

Невідомо, яким чином співробітники syngenta виявили ці томати. За однією з версій, луїс ортего згодом став працювати генетиком в цій компанії. Її керівники побачили в альмеку величезний комерційний потенціал. Томат надійшов для подальших розробок під експериментальним номером sx 387.

У 2006 році syngenta зареєструвала торгову марку кумато і отримала патент на вирощування і продаж насіння. На відміну від насіння інших томатів, кумато немає в масовому продажу.

Власник патенту, швейцарський агробізнес syngenta, заявив, що він ніколи не зробить насіння «кумато» доступними для широкої громадськості, оскільки помідор «кумато» вирощується як так званий «клубний сорт».

Https://en.wikipedia.org/wiki/kumato

Агрокомпанія в рамках розширення бізнесу стала пропонувати ліцензії на право вирощувати і продавати плоди кумато іншим фірмам по всьому світу. При цьому syngenta сама вибирає кандидатів, а в процесі співпраці контролює всі етапи: від посіву насіння до реалізації помідорів, регулярно стягує з ліцензіатів мита за користування брендом і забирає частину доходу, отриманого з продажів. Крім того, партнери повинні щороку закуповувати нове насіння кумато у патентовласника, оскільки кумато — гібридні томати, з насінням з їх плодів батьківські якості можуть не передаватися.

Використання товарного знака kumato® для позначення томатів невідомого походження або томатів, отриманих в результаті незаконного розмноження і поширення вищезазначених охоронюваних сортів (sx387 і olmeca), завдає шкоди сингента і її уповноваженим реселерам і ліцензіатам і являє собою порушення прав інтелектуальної власності syngenta, яке буде переслідуватися будь-яким відповідними правовими засобами.

Https://www.kumato.com/en/all-rights-reserved

У росії немає офіційного виробника помідорів і насіння кумато. Насіння, як з’ясувалося, можна купити тільки у syngenta (маючи ліцензію). Але як же тоді нашим городникам вдається вирощувати кумато? винахідливі росіяни, нітрохи не злякавшись погроз і перспективи понести відповідальність за незаконне розмноження заборонених плодів, купують помідори кумато в гастрономах, беруть з них насіння і сіють. Мало того, вони ще й діляться насінням один з одним, розсилають поштою. Що дивно — з насіння магазинних плодів з’являються дружні сходи, ростуть і плодоносять справжніми кумато-помідорами.

Відео: кумато в теплиці, вирощені з насіння покупних помідорів

Опис гібрида

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Кумато-томат-напівдикар, який отримав світову популярність

Незважаючи на таку захоплюючу історію, самі томати мало чим відрізняються від звичайних темношкірих сортів і гібридів, які сьогодні є у вільному продажу, причому у великому асортименті. Кумато росте індетермінантним кущем. У теплиці досягає висоти 2 м, у відкритому грунті — нижче. Відмінна риса-рослина компактна, тягнеться одним тонким стеблом, не займає багато місця.

Термін дозрівання — близько 120 днів. Перша кисть закладається над 10-11 — м листом, наступні-через 2-3 листа. У кисті по 5-6 плодів. Кумато відмінно зав’язує помідори, квіти не обсипаються, кожен дає плід. Як і у інших гібридів, всі помідори однакових розмірів і форми, мають щільну шкірку, добре зберігаються і транспортуються.

Кумато-томат-напівдикар, який отримав світову популярність

Плоди кумато круглі, гладкі, всі одного розміру