Піч з цегли, листової сталі, металевої труби-робимо грубку для лазні своїми руками

74

На сучасному ринку пічного обладнання можна знайти грубки для лазні різного виду і за різною ціною. Але навіщо витрачати гроші, які зайвими ніколи не бувають, на покупку заводської конструкції, коли ви можете змайструвати піч для баньки своїми руками?

Особливості печей

Якщо вже у вас вийшло самостійно побудувати лазню на своїй ділянці, то і скласти грубку-кам’янку з цегли або зварити з металу вам не складе труднощів.

Як правило, саморобні печі для лазень виготовляють металеві (з листової сталі, з труби) або цегляні (з червоної цегли). І той, і інший варіант мають свої переваги і недоліки, тому вибір найчастіше визначається тим, скільки місця ви можете виділити під піч, як швидко повинна протоплюватися лазня, і скільки часу тримати тепло після розпалювання.

Особливості цегляної печі:

 • досить трудомістке виконання, що вимагає максимальної акуратності, інакше вся робота піде нанівець;
 • займає багато місця в лазні;
 • необхідний заглиблений фундамент через тяжкість конструкції;
 • на розпалювання йде близько 3,5-5 годин, в залежності від пори року;
 • зате тепло в банних приміщеннях може триматися після розпалювання до дев’яти годин;
 • обігрівається велика площа;
 • пожежобезпечність цегляної печі вище, ніж металевої.

відео про піч для лазні своїми руками

Особливості металевої печі:

 • пристрій простіше, ніж у цегляної кам’янки – такі печі для лазні своїми руками робити набагато зручніше;
 • місця в лазні потрібно менше;
 • завдяки невеликій вазі конструкції можна обійтися без додаткового фундаменту (а значить, витрати на будівництво лазні скоротяться);
 • прогріває банні приміщення протягом двох годин;
 • з-за тонких стінок металева піч швидше остигає, доводиться постійно підтримувати вогонь у топці, щоб не замерзнути під час миття;
 • стінки сильно розжарюються-можна обпектися об поверхню або отримати » тепловий удар»;
 • ступінь пожежної безпеки нижче, ніж у цегляних каменок, тому потрібно додатково захистити стелю і стіни від впливу високих температур.

Піч з цегли, листової сталі, металевої труби-робимо грубку для лазні своїми руками

Саморобні печі для бань виготовляють металеві

Як зробити грубку в баню своїми руками з цегли

Звичайно, краще найняти досвідченого пічника для будівництва печі з цегли, адже через недосвідченість можна зробити масу помилок, які потім буде складно виправляти. Напевно, вам доводилося чути про те, як розвалюються саморобні печі для лазні, складені неправильно або з неякісного цегли.

Проте, опускати руки не варто. Якщо у вас є наочний креслення печі для лазні, розроблений людиною, який прекрасно розбирається в будівництві каменок з цегли, слідуючи схемі, ви зможете звести цегляну кладку самі. Але перш, подбайте про фундамент, адже цегляна кам’янка має величезну вагу!

Піч з цегли, листової сталі, металевої труби-робимо грубку для лазні своїми руками

Краще найняти досвідченого пічника для будівництва печі з цегли

Підготувати фундамент для кам’янки з цегли потрібно ще перед тим, як ви почнете зводити стіни лазні. Тому заздалегідь слід накреслити схему розташування банних приміщень і обміркувати, де буде розташована піч для лазні (креслення істотно полегшать вам роботу). На місці майбутньої закладки кам’янки викопайте котлован на глибину близько 70 см.яму потрібно буде засипати шарами: 15 см піску (политого водою і добре утрамбованого), 20 см битої цегли, 10 см щебеню. Далі встановлюється опалубка на відстані 10 см від стінок котловану – на випадок зрушень грунту. Усередині опалубки укладається армований каркас, заливається бетоном, щоб висота фундаменту була нижче поверхні грунту не більше, ніж на 15 см.потім опалубка забирається і наноситься розтоплений гудрон в кілька шарів на стінки фундаменту, а весь вільний простір засипається гравієм.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Піч з цегли, листової сталі, металевої труби-робимо грубку для лазні своїми руками

Укладання цегляних грубок для лазні своїми руками

Готовий фундамент потрібно гідроізолювати, поклавши на нього шматок руберойду, рівний за площею цегляній кладці. На руберойд укладається перший-проміжний ряд цегли, а зверху на нього ще шматок руберойду. Так конденсат від перепаду температур не проникне в цегляну кладку і не зруйнує піч.

Як поетапно зводяться з цегли печі для лазні, фото можна легко знайти в інтернеті. Коротко процес виглядає так:

 • при викладанні рядів цегли, вам потрібно буде вмонтувати в масив грубки дверки для топки і кам’янки;
 • встановити над топковим відділенням колосникові грати для кам’янки з зазором по 5 мм з кожного боку на випадок теплового розширення;
 • поставити над кам’янкою бак для води.

Пам’ятайте, що кладка цегли повинна починатися від дверки, щоб надійно закрити її в пічної масив.

Виготовляючи цегляну піч в лазні своїми руками, постійно перевіряйте її рівність за допомогою схилу і рівня. Кладка повинна бути ідеально рівною! для більшої міцності печі стежте, щоб кожен вертикальний шов між цеглинами перекривався цеглинами наступного ряду.

Саморобна піч для лазні, виготовлена з металу

Існує безліч різних конструкцій металевих грубок. Можна виготовити кам’янку з листової сталі – така схема печі для лазні представлена у вкладці «фото», а можна з великої металевої труби. Розглянемо цей оригінальний спосіб більш докладно.

Труба попередньо повинна бути розрізана на дві частини (наприклад, для кам’янки з топкою 90 см і для бака з гарячою водою 60 см). Виріжте в самому низу труби отвір для піддувала висотою до 6 см, шириною – близько 20 см.приваріть зверху над вирізом круглу пластину зі сталі. Частина металу виріжте, щоб в піддувалі зробити пічної колосник. Надати додаткову стійкість колоснику можна за допомогою чотирьох вушок, приварених до стінок.

Піч з цегли, листової сталі, металевої труби-робимо грубку для лазні своїми руками

На зовнішній частині печі зверху закріпіть муфту зі сталевої шини, приваривши одну половину деталі до корпусу печі, а другу використавши для монтажу бака для води

Наступний крок-вирізання ніші для топки з приварюванням дверцята з засувкою на петлях. Над топкою буде розміщуватися кам’янка, для якої слід приварити на висоті 40 см над топкою грати зі сталевими прутками. Викладіть на решітку округлі кругляки і зробіть дверцята для кам’янки.

На зовнішній частині печі зверху закріпіть муфту зі сталевої шини, приваривши одну половину деталі до корпусу печі, а другу використавши для монтажу бака для води. До нижньої частини бака приваріть сталевий коло відповідного діаметру, передбачивши для димової труби відповідний отвір. Димова труба приварюється до днища бака наглухо, щоб не допустити протікання води. До верхньої частини бака приваріть півколо зі сталі і, зробивши в ньому таке ж отвір, приваріть наглухо димову трубу.  щоб дим виходив назовні, на відстані 30 см від бака вам потрібно буде приварити до труби сталевий квадрат 30х30 см, який стане в нагоді при установці цегляної труби. Залишається зробити кришку для бака з водою і приварити до нього кран з вентилем.

відео про піч для лазні

Піч для лазні з труби слід обкласти цеглою, інакше може трапитися загоряння стін лазні. Частина димової труби між грубкою і стелею оштукатурьте і побілити вапном.