Обробіток кукурудзи на зерно за традиційною технологією і за технологією ноу-тілл

27

При використанні сучасних гібридів і дотриманні агротехнічних умов, промислове вирощування кукурудзи може бути дуже продуктивним, адже потенціал гібридів досягає 160 т / га! однак на ділі господарствам вдається збирати в чотири рази менше зерна. У такому невисокому врожаї винні не тільки кліматичні умови і шкідники – найчастіше в сільгоспвиробництві технологія вирощування кукурудзи дотримується не повністю, допускаються численні помилки і порушення.

Основні правила обробітку кукурудзи на зерно

Як і при обробітку кукурудзи на силос, хороший урожай зерна кукурудзи можна отримати лише завдяки комплексному підходу:

Обробіток кукурудзи на зерно за традиційною технологією і за технологією ноу-тілл

Для нормального росту кукурудзі необхідне відповідне харчування на ранніх етапах розвитку

 • використовувати якісний посадковий матеріал;
 • підготувати і обробити грунт під посів;
 • застосовувати сівалки точного висіву;
 • уберігати посіви від бур’янів;
 • вчасно прибирати кукурудзу на зерно.

Правильний вибір попередників-ось перше, що передбачає традиційна технологія вирощування кукурудзи на зерно. Сіяти кукурудзу рекомендується після зернових, бобових і просапних культур.

відео про обробіток кукурудзи

Багато що залежить і від складу грунту: кукурудза любить пухкі, повітропроникні грунти (суглинні, супіщані, чорноземні і заплавні), але на торф’яно-болотних осушених грунтах ця культура теж відчуває себе непогано при хорошій агротехніці. Достатня аерація грунту є дуже важливою умовою для росту кукурудзи, так як її насіння і коренева система поглинають багато кисню, якщо ж в землі вміст кисню нижче 10% розвиток рослини сповільнюється і може зовсім припинитися. Кислотність землі повинна бути не нижче 5,5.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Обробіток кукурудзи на зерно за традиційною технологією і за технологією ноу-тілл

Для нормального росту кукурудзі необхідне відповідне харчування на ранніх етапах розвитку:

 • нестача азоту призводить до затримки росту молодої рослини;
 • при нестачі фосфору качани залишаються недорозвиненими з неправильно сформованими рядами зерен;
 • від нестачі калію коренева система кукурудзи послаблюється, і сповільнюється пересування вуглеводів.

Обробіток кукурудзи на зерно за традиційною технологією і за технологією ноу-тілл

Додатковими перевагами є стійкість до поширених хвороб кукурудзи та шкідників

Що стосується світла, кукурудзі достатньо 8-9-годинного дня, при освітленні протягом 12 годин збільшується період вегетації. Інтенсивне сонячне освітлення потрібно кукурудзі в молодому віці, і якщо посадки занадто загущені, урожай качанів значно знижується.

Обробіток кукурудзи на зерно дає хороші результати при використанні гібридів з високою врожайністю і кормовими якостями, стійких до посухи, заморозків і вилягання в стадії повної зрілості. Додатковими перевагами є стійкість до поширених хвороб кукурудзи і шкідників. У господарствах часто влаштовуються експериментальні посіви нових гібридів з метою виявлення найбільш підходящого посівного матеріалу для наступних посівів.

відео про ноу-тілл

Ноу-тілл-нова технологія обробітку кукурудзи на зерно

У багатьох країнах світу останнім часом вирощування кукурудзи на зерно здійснюється за технологією ноу-тілл, при якій попередній обробіток ґрунту перед посівами не проводиться. Популярність цієї технології пояснюється тим, що необроблена грунт менше схильна до ерозії і відрізняється більшою продуктивністю, ніж земля, постійно піддається обробці. До того ж, ноу-тілл дозволяє значно скоротити витрати при вирощуванні кукурудзи.

&1&

Посіви кукурудзи за технологією no-till

Як посадити кукурудзу на своїй ділянці, і що потрібно врахувати для отримання хорошого врожаю?

&1&

Це тільки спочатку здається, що нічого складного у вирощуванні цієї невибагливої культури немає, а на ділі виявляється, потрібно врахувати безліч факторів, щоб врожайність кукурудзи була високою.

Підготовка насіння і посадка кукурудзи в оптимальні терміни

Деякі початківці городники, мріючи про добірні золотистих кукурудзяних качанах, поспішають спочатку купити найсмачніші сорти і виділити місце під посадку на своїй ділянці, а вже потім замислюються про те, як посадити кукурудзу.

&1&

Щоб не витрачати час на вирощування розсади, можна заздалегідь підготувати насіння, значно прискоривши тим самим появу сходів

Для успішного вирощування кукурудзи необхідно:

 • сонячний, безвітряний місце для посівів;
 • добре дренована, повітропроникна, родючий ґрунт;
 • підходящі попередники (картопля, капуста, огірки, помідори, кабачки, патисони);
 • внесення комплексних добрив;
 • рясний полив при необхідності;
 • регулярна прополка з розпушуванням міжрядь;
 • своєчасна боротьба з комахами-шкідниками.

Багато що залежить і від того, як садити кукурудзу: в які терміни, за якою схемою, з попередньою підготовкою насіння або без і т.д. Саме ці питання і будуть розглянуті в статті.

Щоб не витрачати час на вирощування розсади, можна заздалегідь підготувати насіння, значно прискоривши тим самим поява сходів. Підготовка насіння кукурудзи до посіву полягає в їх прогріванні на сонці протягом чотирьох-п’яти днів з подальшим замочуванням в теплій воді. Додатково рекомендується перед посівом протравити насіння фунгіцидами.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
&1&

Посів кукурудзи можна починати в другій декаді травня-заморозки на той час вже пройдуть, грунт прогріється до підходящої для проростання насіння температури + 10 +13 градусів (цукрову кукурудзу рекомендується висівати при температурі грунту + 17 градусів).

Заморозки до -3 градусів кукурудзі нестрашні, але якщо ви посадите насіння в холодну перезволожену землю, сходи навряд чи з’являться – насіння в таких умовах просто загинуть.
&1&

Посів кукурудзи можна починати у другій декаді травня

Якою має бути норма висіву

Особливу увагу при вирощуванні кукурудзи приділяють нормі висіву насіння, оскільки і занадто рідкісні посадки, і занадто загущені, можуть негативно позначитися на врожаї. Рідко стоять рослини вологу і поживні речовини з грунту використовують в повному обсязі, в результаті врожайність кукурудзи з 1 га істотно знижується. При надмірному загущенні погіршується фотосинтез, зменшується кількість качанів на кукурудзі і знижується маса зерен через те, що рослини затінюють один одного, але ж кукурудзі для нормального росту необхідна хороша освітленість.

У промислових масштабах норма висіву кукурудзи визначається виходячи з передбачуваної густоти рослин на один гектар і ваги 1000 зерен. З урахуванням цих показників необхідну кількість насіння на один квадратний метр може значно варіюватися. При вирощуванні кукурудзи в особистих цілях на невеликій ділянці в подібних розрахунках немає необхідності – досить дотримуватися певної схеми посадки.

відео про вирощування солодкої кукурудзи

Зазвичай кукурудзу на грядці висаджують в два рядки для перехресного запилення рослин. Між рядами залишають простір від 20 см до 40, в залежності від сорту кукурудзи. Якщо ж ви плануєте посадити кукурудзу уздовж кордону ділянки в один ряд, відстань між лунками можна зробити 35 см. Достатня глибина посадки зерен-5 см.