Обрізайте кущі чорної смородини моїм способом і отримаєте завидний урожай ягід в наступному році

25

Щоб кущі чорної смородини були здорові і рясно плодоносили, за ними обов’язково потрібно добре доглядати. Цього не потребує тільки смородина дикоросла, але про неї мови не йде! обрізка смородини-одне з найважливіших заходів, вона може забезпечувати на майбутній рік самий рясний, розкішний урожай.

Я звикла діяти по одному і тому ж способу і думаю, він може стати в нагоді і вам!

Процедура проводиться в другій половині літа, слідом за збором врожаю. День повинен бути сухим і ясним. З садових інструментів будуть потрібні:

  • садові ножиці, частіше звані секатором;
  • сучкоріз для товстих гілок.

Все це слід наточити і продезінфікувати — горілкою, медичним спиртом, гасом або 3% розчином мідного купоросу.

Перш за все, видаляються всі явно хворі, надламані, засохлі і покриті мохом гілки, що ростуть сильно нахиленими і лежать у землі, тобто виконується обрізка санітарна. Вона не тільки важлива для врожаю, але і сприяє профілактиці різних захворювань культури.

Чорна смородина має особливість-плодоносить лише на молодих пагонах не старше 4-5 років, так що старі гілки обрізають під основу, на рівні землі.

Однорічні пагони теж можуть бути зайвими — видаленню підлягають практично всі, зберегти потрібно буквально 3-4 найміцніших і товстих. У решти однорічних пагонів зрізають верхівки на 15 см.молоденькі пагони відрізняються не тільки меншою товщиною, але і відтінком — вони світло-бежеві або світло-зелені.

Що стосується нульових молодих пагонів заміщення, то для поліпшення розгалуження, їх слід вкоротити на 1/3 довжини над нирками.

Потім потрібно звернути увагу на гілки віком 2-3 роки. З них обрізають бічні відгалуження, зберігаючи на кожній гілці всього по 2-4 здорові нирки.

І важливо підкреслити — якщо в центрі якоїсь підрізаної гілки виявляється чорний отвір, то вона вражена стеклянницей. В такому випадку, якого б віку не був цей втечу, його обов’язково і цілком видаляють.

Всього ж в результаті літньої обрізки з куща можна видаляти не більше 25% всіх гілок — нехтування цим правилом може з легкістю привести до того, що смородина захворіє і навіть загине.