Новий дачний сезон починаємо з чистого будинку

58

Весняна прибирання дачі наскільки захоплююча, настільки і виснажлива. А якщо в будинку побували миші, ця робота перетворюється в протиепідеміологічну боротьбу. Існує кілька ефективних способів дезінфекції дачного будиночка своїми руками.

Підготовчі роботи

Перед прибиранням закривають доступ гризунам в будинок ззовні. За тиждень до дезінфекції встановлюють пастки, які допоможуть виявити наявність мишей в будинку.

Запінили всі дірки, де можуть пролізти миші, шафи заклеюємо, накриваємо все товстим поліетиленом і включаємо відлякувач. Ну ми і взимку приїжджаємо раз в два тижні точно і вимикаємо відлякувач. Начебто не помічала какашечек.

Stori v. I. P.

Https://eva.ru/house-and-hobby/messages-2701875.htm

У погожий день провітрюють приміщення мінімум 30 хвилин (чим довше, тим краще). Потім прибирають сміття, послід, дохлих мишей:

 1. обприскують об’єкт і навколо нього дезінфікуючим засобом-професійним (розбавляти по інструкції) або водним розчином відбілювача в пропорції 1:10. Залишають на 5 хвилин.
  Новий дачний сезон починаємо з чистого будинку

  Дезинфікуючим розчином зрошують мертву мишу і підлогу навколо неї, а тільки потім прибирають її

 2. збирають трупи і послід серветкою, ганчіркою в подвійний пакет. Викидають у сміття або спалюють у грубці, на багатті.

Роботи проводять в «бойовій екіпіровці» — марлева пов’язка в 4 шари, косинка, латексні рукавички, щільний одяг.

Відео: оригінальна мишоловка

Ефективні засоби для дезінфекції дачного будинку

Будь моя воля, я б дезінфікувала все парогенератором. Температура пари-близько 300c. Хіба можуть мікроби вижити в таких умовах? на другому місці хлорка або будь-який засіб на її основі. Різкий запах навіває думки про лікарняної стерильності і асоціюється з безпечною чистотою.

Мені кілька років тому доводилося по роботі проходити курси санітарно-гігієнічних норм і на пряме запитання викладачеві: «який засіб найефективніший?»вона відповіла:» краще хлорки ще нічого не придумано!»

Кішка юліана

Https://forum.say7.info/topic67761.html

Для дезінфекції можна використовувати:

 • хлорамін б. Розводять 100 г речовини в 20 л води. Розчином обробляють тверді поверхні, після чого змивають.
  Новий дачний сезон починаємо з чистого будинку

  Хлорамін б-сучасний аналог хлорного вапна

 • білизну або доместос. Кошти потрібно 300 мл на 5 л води. Розчином протирають все, що можна і потрібно, при відкритих кватирках. Після вимивають звичайною водою;
  Новий дачний сезон починаємо з чистого будинку

  Розчин білизни-перевірений засіб дезінфекції, але вимагає обережного застосування при постійному провітрюванні

 • перекис водню з гарячою водою (1:1), концентрація робочого розчину повинна бути 3-6% перекису. Тобто аптечний розчин (3%-й) можна не розводити, а концентровану медичну перекис або технічну — обов’язково. Цим розчином зазвичай обробляють меблі, протирають, обприскують, потім залишають для висихання при відкритих кватирках. При температурі води +50c ефективність перекису зростає;
  Новий дачний сезон починаємо з чистого будинку

  Якщо ви купили медичну перекис сильної концентрації, її потрібно розбавити до робочого розчину міцністю 3-6%

 • медичні засоби-антисептики: максі-дез м, альпинол, бланидас оксидез. Розчином (20 мл концентрату на 970 мл води) протирають поверхні, миють підлоги, через 1 годину змивають чистою водою. Для замочування посуду дозу концентрату знижують вдвічі.

Новий дачний сезон починаємо з чистого будинку

Дезінфекція посуду білизною проходить в чотири етапи

Обробка посуду

Одним з кращих способів знезараження посуду є кип’ятіння, але і домашні справляються із завданням:

 • харчова сода і перекис водню 3%. Ці два компоненти змішують до консистенції рідкої сметани. Отриманою масою протирають чистий посуд, залишають на 5 хвилин, змивають водою;
 • суміш оцту або нашатирного спирту з водою (1:3). Цією рідиною протирають скляні поверхні;
 • мильно-содовий розчин 2%. До 10 л води додати по 200 г натертого господарського мила і соди. Цією рідиною миють підлоги, меблі, в ній же замочують посуд (в гарячому розчині до його охолодження), а при сильному забрудненні кип’ятять 30 хвилин. Сода надає дезінфікуючий вплив тільки в гарячій воді-не нижче 40c;
 • гірчичний порошок або спирт. Засоби підходять для обробки алюмінієвого посуду.

Новий дачний сезон починаємо з чистого будинку

У пароварці чудово дезінфікується посуд

Після мишей можна посуд обробити і сильною хімією, вже згаданої вище, але застосувавши розчин меншої концентрації, ніж для підлоги:

 • на 4 л прохолодної води беруть 2 ст.ложки білизни. Чистий посуд замочують в дезрозчині на 2-5 хвилин, обполіскують, дають висохнути. Не використовують для металевих столових приладів.
 • медичні антисептики використовують, додаючи 10 мл концентрату на 970 мл води — виходить розчин для замочування.
 • у розчині хлораміну б (25 г на 10 л води) замочують на 1 годину білизну і посуд, потім обполіскують.

Як прибрати неприємний запах

Запах мишачих випорожнень або мертвих гризунів дуже стійкий. Позбутися від нього допоможе одне з перерахованих засобів:

 • місця, де лежав послід або дохла миша, промивають оцтовим розчином (на 5 л води 5-6 ст.ложок оцту). Після висихання поверхню протирають перекисом водню, змішаної з водою в пропорції 1: 1. Оцет можна використовувати і для профілактики. Розчином потрібно окропити поверхні перед тривалою відсутністю;
 • закриту порожню кімнату кварцують протягом 30 хвилин. Потім приміщення провітрюють. Для кварцування наступної кімнати лампу включають після повного охолодження;
  Новий дачний сезон починаємо з чистого будинку

  Кварцова лампа дозволить істотно заощадити сили при збиранні дачного будиночка

 • використовують тефлекс (спрей від неприємного запаху) при закритих вікнах в порожній кімнаті. Провітрюють через 20 хвилин;
 • розчином марганцівки блідо-рожевого кольору протирають тверді поверхні;
 • використовують спреї від плям і запаху для прибирання після домашніх вихованців, гризунів, в тому числі:
  • beaphar odour eliminator;
  • mr. Fresh;
  • natureˊs miracle — практика показала, що для видалення плям засіб не змивають, як сказано в інструкції, а втирають і дають висохнути. Для миття підлог на 8 л води додають 40 бактерициду.

Заходи профілактики

Щоб пролонгувати результат виснажливої прибирання та дезінфекції, варто надати житлу крайню ступінь непривабливості для гризунів. У всіх місцях можливого проникнення звірків залишають ароматні «подарунки», вкрай нелюбимі мишами — соду, гілочки м’яти перцевої, багна, полину або ватяні кульки, просочені ефірними маслами цих рослин.

Новий дачний сезон починаємо з чистого будинку

Ефірні олії для боротьби з мишами замінюють свіжими рослинами і навпаки

Кажуть, що в будинку, поруч з яким росте чорна бузина, не заведуться миші. Повністю спростовую цей постулат. Але завдяки букету багна на підлозі комори миші там не з’являлися рік.

Новий дачний сезон починаємо з чистого будинку

Багно та інші сильнопахнучі трави відлякують мишей

Нам в цьому році дуже допомогла звичайна гвоздика (приправа). Перед закриттям на зиму розсипала по всьому будинку і в шафи. Перший раз за все життя навесні не знайшла жодної какашки мишачої і нічого не погризли, тільки прибирати довелося, вимітати цю гвоздику, але це фігня.

Каппучіно * * к**

Https://eva.ru/house-and-hobby/messages-2701875.htm