Незвичайні актори: квіти з відомих фільмів

150

У наших улюблених фільмах беруть участь не тільки актори-люди: часом значну роль там грають неживі предмети, тварини або квіти. Часто їх присутність в сюжеті щось символізує або додає штрих до портрету головного героя.

Аглаонема у фільмі «леон»

У фільмі «леон» (the professional) бере участь квітка аглаонема. Головний герой називає його своїм другом. Рослина досить часто з’являється в кадрі.

Аглаонема відноситься до сімейства ароїдні, батьківщина якого-тропічні широти індії та островів малайзії. Висота квітки не більше 70 сантиметрів, стебла короткі і м’ясисті, а листя довгастої або ланцетоподібної форми. Вони можуть бути просто зеленими або мати строкаті візерунки, як, наприклад, аглаонема у фільмі «леон».

Незвичайні актори: квіти з відомих фільмів

Точно невідомо, який вид аглаонеми представлений у фільмі, але листя схожі на підвид страйпс

Квітка у фільмі ілюструє самотність леона (єдиний друг) і сентиментальність (зворушлива турбота кілера про рослину). Крім того, аглаонема як би є відображенням героя, за його власними словами, «як і я, не має коренів». Цікаво, що по-англійськи назва рослини звучить як ag-leon-ema, обігруючи ім’я героя — стає зрозуміло, чому режисер вибрав саме цю квітку. Також потрібно відзначити, що аглаонема отруйна. Тут можна простежити паралель з несучої смерть професією леона.

Пеларгонія у фільмі «весна на зарічній вулиці»

Герань, або пеларгонія, з’являється у фільмі «весна на зарічній вулиці», коли головний герой — дорослий учень вечірньої школи олександр савченко — спізнюючись на урок, обриває квіти з рослин, що стоять в шкільному коридорі. Їх він дарує своїй вчительці, в яку закоханий. Примітно, що на мові квітів одне зі значень пеларгонії «я щасливий бачити вас», «щасливий поруч з вами». Можна припустити, що у фільмі герань використовується саме тому — як символ нерозділеного кохання головного героя і радості від зустрічі з коханою, які він може висловити, лише піднісши квітку.

Незвичайні актори: квіти з відомих фільмів

У фільмі «весна на зарічній вулиці» показана герань світлого відтінку

Всього існує більше 400 видів пеларгоній-трав і напівчагарників, що ростуть по всьому світу, але в кінокартині знята звичайна кімнатна герань. Зазвичай вона має листя з городчатим краєм і червоний, рожеві або білі квіти різних відтінків. Висота рослини — до 60 сантиметрів. Примітна пеларгонія ефірними маслами, що містяться в листі: вони надають квітці характерний запах і оздоровлюють повітря в приміщенні.

Опунція у фільмі «любов і голуби»

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Незвичайні актори: квіти з відомих фільмів

У фільмі «любов і голуби » головний герой, перебуваючи в будинку у раїси захарівни (персонажа людмили гурченко), постійно потрапляє в неприємну ситуацію — випадково колеться об кактуси, розставлені по квартирі. Ці рослини-опунції. Їх батьківщина-північна і південна америка, і невипадково кактуси використані у фільмі. Вони ніби підкреслюють контраст життя раїси захарівни і василя. У неї-спрямованість до незвичайного, екзотичного, закордонного. Серед цього чужого світу сільському василю важко знайти місце, а уколи колючок можуть символізувати ще й моральні терзання, «уколи совісті» героя, який залишив рідну сім’ю.

Незвичайні актори: квіти з відомих фільмів

З опунцією потрібно бути обережніше-дрібні колючки легко впиваються в шкіру

Опунція може досягати 2-4 метрів у висоту. Цвіте рідко, жовтими або червоними квітами. Вся рослина вкрита колючками, їх різновид-дрібні глохідії, легко відокремлюються від рослини.

Троянди в «красі по-американськи «

За словами творців фільму» краса по-американськи «(american beauty), сама його назва може означати сорт троянд»американська красуня». Ці квіти часто з’являються в картині: їх вирощує дружина головного героя керолайн, пелюстки супроводжують фантазії про дівчину його мрії, анджелі. Червоні троянди на мові квітів означають пристрасну любов і бажання. Не дивно, що вони супроводжують мрії лестера, як би символізуючи його почуття до анджели. Присутність квітів поруч з керолайн можна витлумачити по-іншому: вони стають символом показного успіху. Розставлені по будинку в вазах, зрізані троянди повинні свідчити про благополуччя і «американської мрії», якими їх бачить дружина головного героя. До речі, зрізану троянду — в’януть красу-можна асоціювати і з нею.

Незвичайні актори: квіти з відомих фільмів

Троянди сорту american beauty досі вирощують в америці, але в інших країнах вони з незрозумілих причин практично не культивуються

American beauty-старовинний сорт садових троянд яскраво-червоного кольору, з переходом малиновий. Висота чагарнику від 0,9 до 2 метрів. Сорт був виведений у франції в другій половині xix століття, звідки і потрапив в америку. До 20-х років xx століття він був найбільш продаваним в сша.

Стрілолист в «голодних іграх»

У пригодницькій антиутопії «голодні ігри» головна героїня носить ім’я кітнісс. Воно походить від англійської назви рослини стрілолист — katniss. Ім’я дівчині дав батько, символізуючи надію, що та ніколи не буде голодувати (бульби стрілолиста їстівні, їх можна варити, пекти, робити з них борошно; перед від’їздом з дому кітнісс обідає стравою з коренів рослини). Ми дізнаємося це з розповіді героїні:» кітнісс», – вимовила я вголос. Це давня назва стрілолиста дало мені ім’я. Я немов почула веселий голос батька:»з голоду ти не помреш, тобі потрібно тільки знайти себе». Латинська ж назва квітки-sagittaria, що перекладається як «стріла». Це ще більше збільшує символічність рослини, адже кітнісс відмінно стріляє з лука, до того ж має твердий, цілеспрямований характер. Виходить багатозначність слів батька героїні:

  • якщо вона знайде себе-їй буде чим вгамувати голод.
  • якщо у неї будуть стріли — навчиться добувати їжу собі і своїм близьким.
  • якщо знайде себе як особистість, відповідно до свого характеру, то ніколи більше не буде голодувати і позбавить від цієї біди весь народ (так і сталося — завдяки силі духу кітнісс в пригнобленому суспільстві була здійснена революція).

Незвичайні актори: квіти з відомих фільмів

Цікаво, що стрілолист не виростає в північній америці, де за сюжетом розгортається дія «голодних ігор»

Стрілолист виростає у водоймах. Має листя, що нагадують вістря стріл. Цвіте рослина влітку, білими квітками. Цікаво, що насправді на американському континенті, де відбувається дія «голодних ігор», ця рослина не зустрічається.